Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: [ elektryka] REST

  1. #11
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Ja tez mam bez ale jestem w fazie "do zakupowania" :D

  2. #12
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez hrabia81
    jak mozna wlaczyc rest bo za chiny ludowe nie wiem jak to uruchomic
    Kluczyk w pozycje 1 i wciskasz REST, dziala tylko przy temperaturze ponizej 15stopni C


    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #13
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez olejus
    ja myślałem , że przynajmniej z 30 minut będzie mi grzał a tutaj lipa ... wogóle po co ten przycisk skoro max 5 minut

    Restwaerme (REST) jest glownie po to zeby zapobiec zaparowaniu szyb np. czekajac na przejezdzie kolejowym na zgaszonym silniku (nie spada temp wewnatrz auta szybki nie paruja). Producent nie przewidzial postojow 30-minutowych :] poza tym cieplo ktorym grzeje pochodzi od plynu chlodniczego nagrzanego w czasie pracy silnika, plynu masz w ukladzie raptem tylko kilka litrow- stad taki krotki okres grzania...

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #14
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    No w układzie jest 12 litrów płynu :)
    A co do pociągów to kiedys stałem 40 minut i liczyłem wagony było ich cos koło 90 sztuk 8/ a pociag jechał tak szybko że maszynista mógł wysiąść z niego zapalic fajke i i wsiąść do lokomotywy :D
    Ale sam bajer fajny :) w sumie to niewiedziałem że to tak działa :)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja wlaczam rest jak ide np do sklepu po piwko :-)

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez EVAN CORTEZ
    No w układzie jest 12 litrów płynu :)

    W układzie może i jest 12 litrów płynu ale jak pompa wody nie działa to z 12 l robi się litr lub dwa które akurat zostały w nagrzewnicy...

  7. #17
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    moje webasto to zagadka - bo grzeje odpala się jak trzeba na czas i instrukcje na necie znalazlem ale czym jest zasilane to nie mam pojęcia - wiem ,że jest webasto suche i mokre ale tym tematem trzeba się pointeresowac - jutro może zajadę do chłopaków , którzy serwisują taki stuff i coś ciekawego z nich wyjmę :)

  8. #18
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez EVAN CORTEZ
    No w układzie jest 12 litrów płynu :)
    A co do pociągów to kiedys stałem 40 minut i liczyłem wagony było ich cos koło 90 sztuk 8/ a pociag jechał tak szybko że maszynista mógł wysiąść z niego zapalic fajke i i wsiąść do lokomotywy :D
    Ale sam bajer fajny :) w sumie to niewiedziałem że to tak działa :)
    Evan konstruktor bral po uwage warunki niemieckie/europejskie gdzie na przejazd pociagu czeka sie max 5min :] na PL niestety ale ciagle jeszcze trzeba brac poprawke...

    p.s: REST nie mieli plynu z calego ukladu - tylko tzw. "maly" obieg. Jakby ci przepompowal plyn przez chlodnice to niewiele by bylo tego grzania ;D
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #19
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Marcin978
    a propo webasto

    jakis czas temu testowalem, i sie uruchomilo, jak dalem direct heating

    ostatnio juz nie chce, jak dam, to od razu sie wylacza

    oczywiscie nie na zapalonym silniku, bo wtedy w ogole nie ma tej opcji dostepnej

    co to moze byc?
    w ogole webmasto trzeba jakos exploatowac?
    moze jest jakis zbiornik na paliwo albo cos?

    nie wyswietla zadnego komunikatu
    Nie wiem na jakie paliwo masz to webasto- benz czy diesel? ale w obu przypadkach co jakis czas trzeba zmienic swiece w silniczku grzewczym- zarowa (diesel) lub zaplonowa (benzyna)- z niesprawna webasto nie wystartuje... dlatego od razu ci sie wylacza.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #20
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    moje webasto to zagadka - bo grzeje odpala się jak trzeba na czas i instrukcje na necie znalazlem ale czym jest zasilane to nie mam pojęcia - wiem ,że jest webasto suche i mokre ale tym tematem trzeba się pointeresowac - jutro może zajadę do chłopaków , którzy serwisują taki stuff i coś ciekawego z nich wyjmę :)
    Jesli masz 728i to masz websto napewno na benzyne :] podbiera sobie paliwko z baku... :D
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •