Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: [mechanika] problemy? jak minus

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim

    [mechanika] problemy? jak minus

    Dzisiaj przy temp -4st u mnie odpalałem auto 4 razy.Dopiero jak potrzymałem go na obrotach to nie gasł. Także kierownica jakby ciężej mi chodziła w tych mrozach.
    Jakie mogą być przyczyny? Boje sie co będzie jak będzie po -20st. a nie jeżdże do pracy o 5 a na wsi o tej porze nie ma autobusów.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Z wolnymi obrotami to jest temat rzeka. Rzeczy, które należy w Twojej sytuacji na pewno sprawdzić:


    - przepływomierz (czujnik termiczny przeplywomierza - decyduje on o składzie mieszanki - jeśli podaje złe dane nie włączy ssania) Sam czujnik termiczny jest niewymienialny, musisz zmienić cały

    - jeśli masz gaz to nieśmiertelne adaptacje i regulacja dawki

    - poza tym zmiania świec i cewek może też znacznie pomóc, bo jak np na kilku cylindrach spalanie jest słabe - może to dać takie objawy. Wjedź na komputer i sprawdź jak wygląda tam sytuacja

    Wspominane też było na forum o krokowcu od wolnych obrotów - też można sprawdzić.

    Co do oporów kierownicy to dwie najbardziej prawdopodobne rzeczy - albo pompa wspomagania już nie jest pierwszej wydajności i ma problemy z "przerzuceniem" siłą rzeczy gęstszego w takiej temperaturze płynu, albo niewłaściwy płyn w układzie który w takiej temperaturze jest za gęsty.
    Pozdrawiam

    fm

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •