Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [ elektryka] nowy temat,stary problem :(

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice

    [ elektryka] nowy temat,stary problem :(

    Koledzy,
    tracę już cierpliwość. Ciągle walczę z tymi zegarami. Kupiłem "nowe" zegary, założyłem i było wszystko ok. Obroty działały ok, prędkość też. Aż do momentu gdy musiałem awaryjnie zahamować prędkość padła ;/ no i zaczęło się. Nowy licznik działa o wiele lepiej niż poprzedni ale dalej na wybojach się wyłącza, na autostradzie przy większych prędkościach (auto wpada w wibracje bo mam już zawieche do wymiany) też prędkość skacze. Wymieniałem wtyczkę pod autem, co jeszcze mogę zrobić?

    A drugie pytanko to czy mając zwykły podstawowy komputer, mogę podłączyć pełny? czy będzie wszystko grało i wyświetlało?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    230
    Cytat Zamieszczone przez orson
    zwykły podstawowy komputer, mogę podłączyć pełny? czy będzie wszystko grało i wyświetlało?
    Tak bez problemu podpinasz duze obc. Jesli kupisz nie pasujacy nr do twojego samochodu musisz przelaczyc piny w kostce - ok 10 min roboty, a takze albo zmienic ramke na taka z duzego obc, albo nozykiem wyciac tylnia scianke za obc (duzy obc jest dluzszy). Jesli masz zegary z check control przepinasz rowniez manetke obslugujaca obc i wszystko elegancko hula - wiem bo podpinalem u siebie. Mam teraz pelne obc ale starego typu i tam jest jeden myk, tj do manetki oprocz normalnych kabli do polaczenia znajduje sie przekaznik - przypuszczam ze bez podpiecia tej manetki z przekaznikiem OBC nie wstanie.

    Jak cos to odnosnie podpiecia pelnego obc jest wyczerpujaca instrukcja na kilkanascie stron z omowionymi problemami przy podlaczaniu na www.bmw5er.pl

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    żeby podpiąć duże obc trzeba podać + na jakiś tam pin ( opis znajdziesz w necie ) w kostce obc.

    Jeżeli chodzi o manetkę to nie ma komplikacji - wypinasz starą , wpinasz nową i działa - tak jest po 91 roku - we wcześniejszych nie zmieniałem.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice
    Ok z OBC sobie poradze. A co w sprawie tych zegarów. Pomoże ktoś????

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    my raczej z fusów nie wróżymy ...


    ale - założyłeś nowe zegary i to samo,nową wtyczkę i dalej nic - więc trzeba szukać w innych elementach - wiązka, wtyczki zegarów, ew czujnik w dyfrze ... Ja bym dokładnie sprawdził przewód idący do dyfra ( szczególnie w tylnej części samochodu).

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    230
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    tak jest po 91 roku - we wcześniejszych nie zmieniałem.
    No wlasnie ja normalnie wpialem z e34 1993 do mojej natomiast ten z manetka z przekaznikiem jest z 1987. Takze sam nie wiem co o tym myslec.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •