Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [mechanika] 730D - zapach spalin.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    64

    [mechanika] 730D - zapach spalin.

    witam.
    od jakiegoś czasu nastręcza mnie dziwne zjawisko.czasami przy uruchomionym silniku,na postoju czuc nieelegancko spalinami.nie zawsze to występuje,czasem jak wiatr jakoś zawieje.nie ma przy tym żadnego dymu i tym podobnych,silnik chodzi równo,wydech jest cichutki.Jak było ciepło to tego nie zauważałem.Auto posiada WEBASTO,jednak ja go póki co nie używam,czy może się samo załączac np.w celu dogrzania silnika???
    pozdrawiam.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    36
    BMW
    e65 730d sport
    Skąd
    uk
    Witam. Jeśli masz samochód spełniający normę EURO 4 to masz zamontowany filtr cząstek stałych i on szczególnie w warunkach miejskich często się zapełnia sadzą którą wychwytuje ze spalin. Jeśli ciśnienie na czujniku przed filtrem jest większe niż za filtrem wtedy zaczyna się regeneracja tzn. komputer zwiększa temperaturę spalin i w ten sposób wypala sadzę . Sadza wypala też się w czasie jazdy z większymi prędkościami. Jeśli więc czujesz teki zapach raz co jakiś czas na postoju to w tym momencie odbywa się proces regeneracji filtra. Pozdrawiam

  3. #3
    Oczyszczanie filtra jest zupełnie niezauważalne dla użytkownika.

    Ja raczej proponuję sprawdzić, czy nie ma okopconej prawej podłużnicy nad turbo. W E65 bardzo często pęka kolektor wydechowy :/ Po prostu należy na odpalonym powąchać czy nie czuć spalinami. Najlepiej na zimno

    Wylot spalin w webasto jest tuż pod progiem drzwi kierowcy.
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Zgadzam się z sylwkiem w 100 % . Ostatnio u ojca w aucie również wymieniony został kolektor wydechowy(e60 530d), który najnormalniej w świecie pod wpływem temp. i zmęczenia materiału pękł ... Efekt w kabinie był ten sam ... czyli duszący smrud spalin ... także zaczął bym od togo :) Pozdrawiam

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    64
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Wylot spalin w webasto jest tuż pod progiem drzwi kierowcy.
    i to mi pasuje bo to właśnie z tamtąd mniej więcej czuc czasem spaliny.dodatkowo jak wtedy zgaszę silnik to słyszę takie burczenie,jakby właśnie chodziło webasto.w kabinie nie czuję nic.czy webasto może się samo załączac,żeby dogrzac wodę w układzie chłodzenia???

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez coolx
    czy webasto może się samo załączac,żeby dogrzac wodę w układzie chłodzenia???
    Dokładnie tak.

    Poobserwuj proszę co i jak a na pewno znajdziesz odpowiedź
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •