Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Padł licznik predkosciomierza i wskazowka spalania

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Maniekk
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    141
    BMW
    e38 740 i
    Skąd
    Zielonka WWL
    Witam.Podłączę sie pod temat bo nie wiem co się dzieje ostatnio z moją 7?
    Objawy były podobne,zapaliła się kontrolka ABS-u i trakcji,po chwili przestał działać licznik i ekonomizer.Po godzinnym postoju przy odpaleniu wszystko było OK.Ale po przejechaniu kilkuset metrów to samo(abs,trakcja,ekonomizer i licznik-padł)
    Pojechałem do kolegi na komp i pokazał błąd tylnego lewego i prawego czujnika.Ale po skasowaniu tych błędów wszystko wróciło do normy.Ale po 3 dniach znowu to samo !!!!
    I teraz pytanie do fachowców:Czy jeśli komp pokazuje błąd to jest to samo co uszkodzenie czujnika?Dlaczego po skasowaniu błędu przez jakiś czas wszystko było ok?
    Czytałem posty o uszkodzonym module ABS-u ale nie mam pewności czy to akurat to . Czy komp powinien pokazać awarię modułu ??
    I tak na koniec , po odpaleniu autka wszystko jest oki.Ale po przejechaniu 200-300 metrów kontrolki znowu się zapalają .
    POMOCY !!
    Autem na co dzień jeżdzi żona min.z dzieckiem do szkoły no i strasznie mnie pogania żebym coś z tym zrobił!!
    B ędziesz
    M ógł
    W yprzedzać

  2. #12
    Początkujący Użytkownik Awatar cezar012
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    48
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Lublin
    Witam, mam troche inny problem ale nie chce zakladac nowego tematu, mianowicie, mam problem z predkosciomierzem, zacina sie tak jakby, nie chodzi plynnie, nie opada na zero tylko czasem zostaje na 20km/h, podczas testu zegarow rowniez nie chodzil plynnie tylko tak szarpal, raz szybciej raz wolniej. Podczas jazdy gdy po miescie wolno przyspieszam to widze po samochodzie ze jade juz ok 50km/h a on pokazuje mi 35-40km/h i dopiero po chwili przeskakuje na 50km/h.

    CO to k***wa moze byc?? czy moze silniczek sie zaciera/zacina? co z tym zrobic? niogdy tego nie rozbieralem nie mam pojecia jak to wyglada. Z forum wiem tyle ze ciezko jest zdiac wskazowki tak zeby moc je pozniej zalozyc.
    V8-POWER...
    BMW e38 740d V8 ;-D
    Scania R500 V8
    Scania 164c V8
    Scania 144L V8

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Maniekk mój brat miał to samo i chodziło o czujnik - jakby co mam na zbyciu, bo okazało się, że jeden przewód przy wtyczce był zerwany i po lutowaniu wymiana czujnika okazała się zbędna.

    cezar012 mam też taki licznik ale ja poradziłem sobie z tym w najprostszy sposób - wymieniłem licznik :D
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    Na 100% ktorys z czujnikow ABS ew w najgorszym wypadku sama pompa ale to raczej zadkosc w pierwszzm przpadku w drugim pewnie jakis problem z samym licznikiem:)

  5. #15
    Początkujący Użytkownik Awatar cezar012
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    48
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Lublin
    nie da rady jakos wymienic samego silniczka? albo jakos sie dostac zeby mu kapnac oleju, kumpel mowil ze gdzies tak zrobil i na jakis czas pomoglo bo sie poprostu przycieral, moze u mnie tez to jest. bo nie mam ochoty wydac 1,5tys na zegary, jutro jade po wahacze lemfordera to juz 1,5 pojdzie.
    V8-POWER...
    BMW e38 740d V8 ;-D
    Scania R500 V8
    Scania 164c V8
    Scania 144L V8

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    38
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Mielec
    Witam!
    Od kilku dni mam podobne problemy i objawy jak koledzy przede mna ... kontrolka ABS i kontrolka trakcji + zolty ( ! ) takze czasem brak enonomizera i predkosciomierza. Dzis moj mechanik podlaczyl sie pod komputer i niestety nie mogl sie polaczyc z ABS, probowal kilka razy i gniazda pod maska i pod kierownica i za kazdym razem nic. Ludzielem sie ze bedzie to tylko LT czujnik ABS do wymiany ale zostalem poinformowany ze wyglada to na 80 % sterownik ABS :(
    Nie siedze zbytnio w temacie elektoniki w BMW, czy ktorys z kolegow moze mnie nakierowac jakie powinny byc moje nastepne kroki??
    Dziekuje z gory!
    Kuba
    Ostatnio edytowane przez czerwiec ; 05-01-2011 o 13:52 Powód: dodano wiecej informacji

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Witam mam to samo u siebie w 728iA/99r. wszystko się zgadza bo za wskazanie prędkościomierza i ekonomizera odpowiada lewy tylny czujnik ABS nie byłem jeszcze na kompie ale poradzono mi żebym na początek zamienił czujniki z tyłu z lewej na prawą stronę i odwrotnie i jeżeli po zamianie dalej będą te same objawy czyli kontrolki plus brak prędkość. i ekonomizera to będzie wina sterownika a jeżeli zapalą się kontr. a licznik będzie działał dobrze to będzie wina czujnika tego który po zamianie będzie teraz w prawym kole.Zadko się bowiem zdarza aby padły od razu dwa czujniki (tylne) . Spróbuj i daj znać !!! pozdro.....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •