Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: 740ia M62 448S1 - Źle odpala po dłuższym postoju

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    15
    BMW
    E38 740ia
    Skąd
    Ciemna Strona Mocy

    740ia M62 448S1 - Źle odpala po dłuższym postoju

    Mam mały problem ze swoim Bmw E38 740ia 98r silnik 4.4 M62 (448S1).Mianowicie silnik źle odpala po nocy jeżeli temperatura jest poniżej 6-7st.Rozrusznik długo kręci (kilka sekund) zanim silnik się uruchomi (uruchamia się od razu tzn. nie ksztusi się ,nie przerywa itp. - wygląda to tak jakby nie było iskry na wszystkich świecach, po kilku sekundach kręcenia łapie) .Po uruchomieniu ma dosyć długie czasy wtr. ok. 9ms ,więc wnioskuję ,że go leje. słychać nawet ,że kilka razy wyleci mu zapłon zanim się trochę nagrzeje i obroty spadną po kilkunastu sekundach pracy do 600.Ogólnie silnik pracuje bez zarzutu.Później nie ma już żadnych problemów z uruchomieniem nawet po 8 godzinnym postoju łapie na strzał od razu (chociaż czasy wtr. na jałowym też są długie 8-9ms).
    Dzieje się tak tylko po dłuższym całonocnym postoju i jeżeli temp jest niższa(6-7st.).
    Diagnozowałem go Inpa i nie wykrywa żadnych usterek poza wyżej opisywanym wypadaniem zapłonów.Wszystkie czujnik temp. sprawne (wody i pow.) świece wymienione na nowe (NGK).Nie mam pomysłu gdzie włożyć ręce ,za co złapać ,a irytuje mnie ta sytuacja.Podejrzewałem przepływkę ,że w niskich temp. poprostu przekłamuje i stąd problem ,jednak wymieniłem na nową i dalej jest to samo.Co o tym myślicie ? Miał ktoś podobny problem ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Ja mam podobny problem i wykluczam przewody, cewki, świece. Ostatnio odpinałem czujniki temp. pow. dolotowego (te w tylnej czści kolektorów ssących) i nie zauważyłem różnicy w pracy silnika.
    Pytanie - czy silnik powinien pracować inaczej na odpiętych czujnikach?
    - czy w/wym. czujniki mogą odp. za nierówną pracę w jesienne i zimowe poranki?
    Sorki, że się podpinam ale nie chcę śmiecić.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    Powiem Ci tak-jezeli jakis czujnik ma wpływ na prace silnika i po odłaczeniu go silnik nie wykazuje zadnych zmian w swojej pracy to moze byc walniety, ale tez czasami tego nie zauwazysz, bo np. roznica moze byc w spalaniu paliwa przez twoja jednostke napedową, moze byc roznica w odczycie temp. silnika, co czasami jest powiazane ze soba.Ale jedno co z mojego doswiadczenie wywnioskowałem to przy niskich temp. bardzo duzo silnikow ma problem z odpaleniem od ,,pierwszego kopyta".... Jesli bedziesz miał walniety zawor ktory nie pozwala sie cofac benzynie do zbiornika to tez zanim go poda do wtryskow minie troche czasu, przyczyna moze tez tkwic w samej pompie paliwa, bo jesli jezdziłes czesto na rezerwie to mogła stracic swoja wydajnosc.A wiesz 2 sekundy, 5 a 9 to roznica jesli chodze o krecenie motoru w celu jego odpalenia.Jak paliwo jest zimne to nie bedzie miało tak szybkiego zaplonu jak mieszanka ciepla, bo wiadomo ze pala sie opary,a nie sama ciecz palna.
    ...ther's no better way to flyy...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Cytat Zamieszczone przez MichalV8
    bardzo duzo silnikow ma problem z odpaleniem od ,,pierwszego kopyta"....
    Sęk w tym, że czas kręcenia praktycznie nie odbiega od normy pali za pierwszym razem. Problem pojawia się już po rozruchu i trwa to czasem nawet około dwóch min., obroty falują, silnik balansuje nie raz na granicy zgaśnięcia. Dobrze reaguje na otwarcie przepóstnicy i chodzi równo a kiedy odpuszcze pedał gazu to znów pojawia się telepanie i chwile musi to potrwać.
    W piątek jestem umówiony na komputer, może on coś wykaże i odrazu dam znać.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Witaj sokół - czy po tylu latach udało Ci się znaleźć przyczynę prychania o zimnym poranku?
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •