Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Zawieszenie w e38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    155
    BMW
    bmw 730i
    Skąd
    dublin

    Zawieszenie w e38

    Witam,mam mały problem z prowadzeniem samochodu po przekroczeniu 100km/h autko nie zachowuje się tak jak powinno!!!!a zwłaszcza jak są koleiny i kiepska droga zaczyna trochę nosić samochodem,nie wiem co to może być!!!jakieś 3/4miesięcy temu byłem na szarpakach i sprawdzałem całe zawieszenie autko też było podnoszone i sprawdzany był
    każdy element zawieszienia ręcznie,po diagnozie zawieszenia mechanik stwierdził że do wymiany są 2-tylne górne wahacze na tylnej osi,lewy dolny wahacz i 2-tulejki na przedniej osi,wymieniłem to wszystko a samochód dalej się prowadzi nie pewnie co to może być???Stabilizator,końcówki drążków kierowniczych,kolumna kierownicza!!!jestem ciemny w tych sprawach :(

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    159
    BMW
    bylo e38 4.4
    Skąd
    Kołobrzeg
    moze amortyzatory jak auto plywa

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Stabilizator a raczej jego gumy swój udział mają a najczęściej za pływanie i ciągnięcie w koleinach odpowiedzialne są tuleje w tylnej osi a dokładnie tuleja wahliwa i skrętna. Bo z tego co mówiłeś wahacze które były nie takie już wymieniłeś.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    155
    BMW
    bmw 730i
    Skąd
    dublin
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Stabilizator a raczej jego gumy swój udział mają a najczęściej za pływanie i ciągnięcie w koleinach odpowiedzialne są tuleje w tylnej osi a dokładnie tuleja wahliwa i skrętna. Bo z tego co mówiłeś wahacze które były nie takie już wymieniłeś.
    tak,wahacze wymieniłem,moje odczucie jest takie że to coś z przodu siedzi!!jeżeli chodzi o tył to nie czuje żeby tyłem coś nosiło tylko bardziej wygląda mi to przud,ale moge się mylić!! ,za półtora tygodnia przylatuje do polski i chciałbym to naprawić :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    155
    BMW
    bmw 730i
    Skąd
    dublin
    Cytat Zamieszczone przez Pietrek
    moze amortyzatory jak auto plywa

    amory sprawdzałem i mają 71% i 73%sprawnośći czyli jeszcze są spoko..

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Nadal obstawiam amorki - szczególnie tylne ...

    Pomiary ze stacji to se włóż między bajki ...

  7. #7
    7ka
    Gość
    Neuf ma chyba racje

    swoja kupowalem od 1 wlasciciela i przebieg wydaje sie prawdziwy :/ na zegarach w styczniu 2009 bylo 148tys auto kupione w DE i w DE uzytkuje.. na pomiarach 59% facet mowi ze jak nowe (znawca ;) :hah: ) a autem nosi i pukaja mi amory..

    prawda jest taka..

    amory

    drazek srodkowy

    tuleje plywajace

    laczniki

    wahacze

    z tym sie trzeba liczyc

    mi pozostaly juz tylko amory i dwa skosne wahacze ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    335
    BMW
    E38 740IL 2001r
    Skąd
    Grantham UK
    Ja też miałem podobne objawy (tz.miałem wrażenie że przód mi tak jakby za późno reagował ,a na ostrych zakrętach np z górki za ostro nurkował ) a miałem tylko luz od strony kierowcy.
    Po sprawdzeniu wszystkiego ,okazało się że to drążek środkowy .A na szarpakach go nie wyczailiśmy.
    Tak jak kolega 7ka napisał z tym trzeba się liczyć

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    155
    BMW
    bmw 730i
    Skąd
    dublin
    Cytat Zamieszczone przez darwaso
    Ja też miałem podobne objawy (tz.miałem wrażenie że przód mi tak jakby za późno reagował ,a na ostrych zakrętach np z górki za ostro nurkował ) a miałem tylko luz od strony kierowcy.
    Po sprawdzeniu wszystkiego ,okazało się że to drążek środkowy .A na szarpakach go nie wyczailiśmy.
    Tak jak kolega 7ka napisał z tym trzeba się liczyć
    darwaso ja mam coś takiego jak ty,wydaj mi się tak jak by auto miało luzy i z tego powodu autem nosi!!

    ile cie kosztowała wymiana tego drążka ??

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    335
    BMW
    E38 740IL 2001r
    Skąd
    Grantham UK
    Cytat Zamieszczone przez mario730i
    Cytat Zamieszczone przez darwaso
    Ja też miałem podobne objawy (tz.miałem wrażenie że przód mi tak jakby za późno reagował ,a na ostrych zakrętach np z górki za ostro nurkował ) a miałem tylko luz od strony kierowcy.
    Po sprawdzeniu wszystkiego ,okazało się że to drążek środkowy .A na szarpakach go nie wyczailiśmy.
    Tak jak kolega 7ka napisał z tym trzeba się liczyć
    darwaso ja mam coś takiego jak ty,wydaj mi się tak jak by auto miało luzy i z tego powodu autem nosi!!

    ile cie kosztowała wymiana tego drążka ??
    Kupiłem drążek za 74 funty plus wymiana
    Włącz silnik i poruszaj kierownicą w lewo i w prawo, tak dość energicznie może w tedy poczujesz i usłyszysz stukanie . Spróbuj w ten sposób a potem to na kanał i dokładnie to sprawdzić . Ale pamiętaj że to może być tylko jedna z przyczyn .
    Powodzenia w znalezieniu zarazy ;) ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •