Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [mechanika] Po przejechaniu 10km hamulce cały czas hamują

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok

    [mechanika] Po przejechaniu 10km hamulce cały czas hamują

    Witam na forum, mam taki problem z moją e32, rano odpalam auto i wszystko jest ok, hamulce normalnie działają, przejade około 10km i auto samo zaczyna hamować, tak bardzo że pod górke skrzynia nie daje rady go upchać i przełącza sie w tryb awaryjny, jak po prostej chwile pojade to tarcze robią sie czerwone i całkowicie wyłączają sie hamulce

    Pedał ogólnie jest taz miękki i łapie na dole, potem jak trzymają hamulce łapie na górze


    Auto postoi 3-4 godziny i normalnie można jechać, poziom płynu hamulcowego jest cały czas taki sam.

    Od czego zacząć ? ktoś mi podpowiadał że nawala hydrauliczne wspomagania hamulca czyli ta druga pompka, lub regulator ciśnienia od tej hydraulicznej pompki, ktoś jeszcze mówił mi o jakiejś gruszce ?

    Zaciski wykluczam ponieważ jak wyłączą sie już hamulce to odrazu puszczają wszystkie koła i robią sie zimne, tak samo rano, przez te 10km hamulce wogule sie nie grzeją,

    Byłem na rolkach do sprawdzania hamulców i dopuki same nie zaczną ahmować to skuteczność hamowania jest ok, przednie koła mają małe opory toczenia ale przypuszczam że spowodowane jest to tym że auto stało rok czasu nie jeźdzone

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Punkt 5 regulaminu najpierw.

    Dopiero wtedy spodziewaj się odpowiedzi na pytanie.

    Pozdrawiam.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok
    Już, sorry że zapomniałem ale pisze do was i jednocześnie walcze z hamulcami

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •