Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: SPRYSKIWACZE REFLEKTORÓW I ZBIORNICZEK INTENSYWNEGO MYCIA

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144

    SPRYSKIWACZE REFLEKTORÓW I ZBIORNICZEK INTENSYWNEGO MYCIA

    Cześć

    W jednym poście chciałem rozwinąć 2 kwestie.

    1. Tu proszę o pomoc, pewnego dnia przestał mi psiukać lewy spryskiwacz reflektorów mógł się zapchać czy coś? Jak przeprowadzić najlepiej diagnozę?

    2. Zauważyłem, że w tym zbiorniczku dodatkowym od intensywnego mycia ciągle mam płyn pod korek czy używam płynu czy używam tego guziczka specjalnego przy kierownicy do intensywnego mycia ile bym tego płynu nie wylał zawsze mam tam nalane pod korek? Czy tak powinno być?

    z góry dzięki za pomoc
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  2. #2
    ad 1. Pewnie spadł wąż z dyszy i polewa na asfalt, zerknij, czy po użyciu spryskiwaczy nie masz plamy z jednej strony pod autem.

    ad 2. "Siedzą" zaworki w końcówkach spryskiwaczy odpowiedzialne za separację strumieni (intensywne/zwykłe). Niestety, inaczej jak przez wymianę końcówek spryskiwaczy, tego tematu się nie ogarnie.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    ad. 1. taką diagnozę wykonałem i plamy nie ma ale nie jestem pewien ze aż tak dużo tego płynu wyskakuje na raz żeby aż plama była, w każdym bądź razie nic nie kapie po 2 psiuknięciach, popsiuakm z 5 razy jak nie będzie plamy to już będę pewien, pompka jest chyba jedna od dwóch wiec jak jeden działa to pompka jest dobra, może wąż się zapchał? :D


    ad. 2. chodzi o spryskiwacze te na masce na szybę ? nie te od reflektorów? a to się w ogóle wymienia nie powinno w oryginale to działać? chyba że źle zrozumiałem
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Od jak dawna obserwujesz zbiorniczek intensywnego mycia? Bo wydajność tego płynu powala, uwierz mi, że korzystając z tej opcji bez oporu ciężko jest zużyć jeden zbiorniczek (pojemność ok 1 litra) w ciągu roku!
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Od jak dawna obserwujesz zbiorniczek intensywnego mycia? Bo wydajność tego płynu powala, uwierz mi, że korzystając z tej opcji bez oporu ciężko jest zużyć jeden zbiorniczek (pojemność ok 1 litra) w ciągu roku!
    od przeszło roku (czyli od zakupu buni) mam ciągle full, czyli jak otwieram korek to aż się wylewa
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    No to nie, to na pewno coś jest nie tak.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Słupsk

    Re: SPRYSKIWACZE REFLEKTORÓW I ZBIORNICZEK INTENSYWNEGO MYCI

    Cytat Zamieszczone przez janek500
    Cześć

    W jednym poście chciałem rozwinąć 2 kwestie.

    1. Tu proszę o pomoc, pewnego dnia przestał mi psiukać lewy spryskiwacz reflektorów mógł się zapchać czy coś? Jak przeprowadzić najlepiej diagnozę?

    2. Zauważyłem, że w tym zbiorniczku dodatkowym od intensywnego mycia ciągle mam płyn pod korek czy używam płynu czy używam tego guziczka specjalnego przy kierownicy do intensywnego mycia ile bym tego płynu nie wylał zawsze mam tam nalane pod korek? Czy tak powinno być?

    z góry dzięki za pomoc
    I jak Janek500 poradziłeś sobie z tym problemem? Pytam gdyż u mnie jest ten sam problem a mianowicie jak właczam spryskiwacz to z głównego zbiornika spryskiwaczy płyn jes wtłaczany do zbiorniczka intesywnego mycia i cały czas ten zbiorniczek jest pełny pod korek ponadto z lewego spryskiwacza lamp nie leci płyn. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu.

  8. #8
    Jak się cofa płyn do zbiorniczka intensywnego to niestety do wymiany jest dysza spryskiwacza :/ To tam jest zawór który rozdziela płyny.
    Zresztą Sylwekk już o tym napisał:
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    ad 2. "Siedzą" zaworki w końcówkach spryskiwaczy odpowiedzialne za separację strumieni (intensywne/zwykłe). Niestety, inaczej jak przez wymianę końcówek spryskiwaczy, tego tematu się nie ogarnie.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Słupsk
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Jak się cofa płyn do zbiorniczka intensywnego to niestety do wymiany jest dysza spryskiwacza :/ To tam jest zawór który rozdziela płyny.
    Zresztą Sylwekk już o tym napisał:
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    ad 2. "Siedzą" zaworki w końcówkach spryskiwaczy odpowiedzialne za separację strumieni (intensywne/zwykłe). Niestety, inaczej jak przez wymianę końcówek spryskiwaczy, tego tematu się nie ogarnie.
    O którą dyszę chodzi ? Gdzie ona dokładnie się znajduje gdzie ją kupię i ile PLN szykować?

  10. #10
    Chodzi o te dysze na masce. Nie pamiętam czy intensiv działa też na lampy bo jeśli tak to te dysze na zderzaku też wchodzą w grę. Do kupienia w ASO i niestety chyba nie są za tanie. Można próbować z używkami.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •