Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: [ pozostale] xenon bez spryskiwaczy

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    To że on może mieć uzasadnione podejrzenie to ja wiem - dlatego może zatrzymać dowód a diagnosta ma to wyjaśnić...


    Ja miałem oryginalne lampy na żarówki H1 i dokupiłem zestaw xenonów z allegro na cokół H1 - odbłyśniki i szkła mam idealne , więc wszystko świeci książkowo ( przed założeniem xenonów sprawdziłem odbłyśniki i były wypalone - więc kupiłem tyły z soczewkami używane w idealnym stanie), kolor światła to 4300 - więc o jakoś odcięcia , ustawienie czy barwę nie może się doczepić... Jedynie o oznaczenie na szkle...

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    dokupiłem zestaw xenonów z allegro na cokół H1
    To zatrzyma Ci za brak homologacji tego "chinskiego" ksenona

    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Jedynie o oznaczenie na szkle...
    czyli najważniejszego, jest H to nie może byś ksenon. Jest D to nie może być halogen. A reflektor wyposażony w soczewkę nie ma ty żadnego znaczenia, bo dalej nie masz homologacji na ksenon.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    homologacji na palnik ani na przetwornice nie sprawdzi bo wszystko jest ukryte a dodatkowo mam osłony na pasie przednim więc nawet tyłu lampy nie widać... Na przetwornicach jakaś homologacja jest ( E8 czy jakaś inna )...


    Teoretycznie zmieniając szkło na takie z napisem DC załatwiło by sprawę - tylko gdzie takie szkła do e32/e34 zdobyć - nawet oryginalne lampy xenonowe z e32 nie mają na szkle napisu DC czy HC - jest tylko naklejka na pasie przednim ( przynajmniej tak było u kolegi) na lampie też była naklejka ale po latach była całkowicie nieczytelna...

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    homologacji na palnik ani na przetwornice nie sprawdzi bo wszystko jest ukryte a dodatkowo mam osłony na pasie przednim więc nawet tyłu lampy nie widać...
    wraca temat "uzasadnione podejrzenie"


    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    jest tylko naklejka na pasie przednim
    tak jak pisałem, wystarczy. Nigdzie w przepisach nie jest napisane, że musi być na kloszu.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    W ASO są takie naklejki z opisem że jest xenon ...


    Tu widać na pasie przednim naklejkę w e32 m60 z oryginalnym xenonem:

    http://www.szobries.de/bmw/images/128-2846_IMG.jpg

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    To po części masz smerfy z głowy.
    Tylko czy chcesz ksenony bo fajnie wygląda, czy żeby poprawić widoczność? Powiem CI, że wolałbym mieć zwykłe H4 i zapodać żarówki Philips + 50%. Sprawdzone faktycznie dają 50% więcej światła i są zgodna z przepisami a koszty to za 2 50 pieniędzy (ksenon ok 200 za 2)
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  7. #27
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    - samopoziomowanie reflektorów - z tego co czytałem to dotyczy to tylko samochodów wyprodukowanych po chyba 2001 roku - więc teoretycznie e32 czy e38 to nie dotyczy.
    kiepskie źródło. Samo poziomowanie istnieje od kiedy istnieje xenon.

    MNIE JAK ZATRZYMALI TO TWIERDZILI ZE
    po zapaleniu swiatel soczewki w lampach robia ruch gora dol, i ustawiaja sie w pionie i poziomie
    W drugą stronę. Robi ruch w dół (kłania się) i ustawia na odpowiednią wysokość w zależności od wagi tyłu auta (bagaż, pasażerowie)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Mam xenony bo mimo idealnych lamp nie świeciły one tak jak sobie tego życzyłem - ogólnie lampy w e32/34 świecą marnie - nawet na żarówkach h1 +1000% - świeciły lepiej dopiero na żarówkach philips rally 85w - ale dość szybko odbłyśniki się wypaliły ... Wyglądu w ogóle nie brałem pod uwagę...

    Xenon to inna bajka . Wyglądu w ogóle nie brałem pod uwagę...

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    - samopoziomowanie reflektorów - z tego co czytałem to dotyczy to tylko samochodów wyprodukowanych po chyba 2001 roku - więc teoretycznie e32 czy e38 to nie dotyczy.
    kiepskie źródło. Samo poziomowanie istnieje od kiedy istnieje xenon.

    Istnieje - ale nie zawsze ( przykład niektóre e32 ) - nie mogę tego odszukać ale w przepisach jest że konieczność jego posiadania dotyczy samochodów po którymś tam roku ...

  10. #30
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Możliwe ale to będą prehistoryczne czasy :) może na początku jak wymyślono xenon to nie było automatycznego poziomowania ale ile w tedy aut wychodziło na xenonach? To była pewnie obrzydliwie droga opcja :D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •