Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: [ pozostale] xenon bez spryskiwaczy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim

    [ pozostale] xenon bez spryskiwaczy

    wczoraj po zatrzymaniu przez misiaków i wlepieniu mandatu karnego 100zl (tylko)musze cos zrobic ze swoimi xenonami. Smerf sprawdzał poziomowanie świateł, zczytywał cyferki z klosza lampy i stanęło na tym,że wszystko jest ok oprócz braku spryskiwaczy.Mam orginalny xenon,poziomowanie ale nie ma spryskiwaczy.Podejrzewam,że jest inny zderzak...
    Auto 95r. Powiedzcie mi teraz jaki koszt założenia spryskiwaczy i ile z tym roboty?Na zderzaku są listwy chrom
    Zbiorniczek mam w prawym nadkolu więc chyba fabrycznie są.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Nawet jak masz zbiorniczek w nadkolu to możesz mieć bez pompki na reflektory, więc musisz najpierw to sprawdzić. Na allegro kompletne zbiorniczki z dwiema pompkami są w cenie ok. 120 zł. Jeden spryskiwacz oryginał (kompletny do założenia) to 120 zł. Węże raczej nie będą drogie. Tylko pozostaje pytanie jak rozwiążesz problem instalacji elektrycznej, no ale tu może ktoś inny się wypowie. :]
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  3. #3
    Roboty nie za wiele.... Wystarczy zdemontować zderzak i prawe zakole, obsadzić pompkę w zbiorniku i końcówki spryskiwaczy. Na koniec połączyć pompkę ze spryskiwaczami i zmontować do "kupy". Natomiast co do kosztów - zależy od źródła części.

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Skoro masz fabrycznie xenon musisz mieć spryskiwacze. Najłatwiej będzie gdy zerkniesz na zbiorniczek z płynem! Jeżeli ma pojemność 4 litrów to jest zwykły, jak 6 to jest zestaw do spryskiwaczy reflektorów. Możliwe, że auto miało zmieniony zderzak. Jeżeli wszystko będzie na miejscu łącznie z wężykami doprowadzonymi do zderzaka to wystarczy, że kupisz same listewki chromowane z dyszami.

    PS. Nie rozumiem zachowania policji. Jeżeli w przepisach jest napisane, że MUSZĄ być spryskiwacze jak jest xenon to powinni Ci zabrać dowód bo auto nie spełnia wymagań dopuszczenia do ruchu. A tak z ciekawości to co wysmarowali na mandacie? :D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    A tak z ciekawości to co wysmarowali na mandacie?
    Za stan techniczny, czyli brak w tym przypadku wyposażenia zgodnego z warunkami technicznymi. Tak powinno przynajmniej być, ja już taki mam.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim
    zbiornik mam 4l bo zawsze kupuje 5l i nie wchodzi caly.xenon jest na bank orginal.
    to musze popatrzyc.bez sciagania zderzaka i nadkola się nie obejdzie żeby się dowiedzieć czy mam?:)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    To może oznaczać, że poprzedni właściciel wrzucił (oryginalne ksenony z innej bety) lampy z oznaczeniem DC HR, ale nie zamontował spryskiwaczy.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  8. #8
    Albo był mały dzwonek i zmienił zderzak, a nie bawił sie w spryskiwacze,ja tak miałem w e32, powinny byc spryski a ich nie było,ale instalka była i zakupiłem i wsio zadziałało. ;)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim
    możliwe, właśnie był lekki dzwon i chyba zmienili tylko zderzak na tańszy.
    Na alledrogo zestaw spryskiwaczy 250zl + 2listwy 80zl.
    W ogóle to ten misiak czytał te lampy, świecił tam latarką, czyta hr dc, i mi wmawia ,że to są lampy halogenowe a potem poszedł po okulary:D

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    temat oznaczeń już omawiali i jest taki sam dla obu reflektorów a raczej jednego który produkuje BMW do 7er bez i z xenonem.
    A pojemność powinieneś mieć opisaną na korku zbiorniczka :) jak komputer Cię powiadomi o tym, że masz już mało płynu to robi to na wyrost ja też w takiej sytuacji doleje max 4 litry :) (od razu jak dostanę sygnał na BC)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •