Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: e38 i kłopot z poprawnym działaniem szyberdachu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów

    e38 i kłopot z poprawnym działaniem szyberdachu

    koledzy gdzieś na forum kiedyś widziałem podobny wątek do mojego, ale jakoś nie bardzo mi teraz trafia w oczy dlatego ponownie zakładam ten temat. Chodzi o szyberdach. Dotychczas ddziałał bez najmniejszego kłopotu. Dziś odsunąłem na maks i przy zamykaniu po dojechaniu do końca szyberdech zamiast stanąć w pozycji zamkniętej poleciał dalej i się uchylił do połowy. Za każdym razem jest tak samo. Orzejeżdza za daleko i zaczyna się uchylać. Nie widzi miejsca w którym powinien sie zatrzymać. Kiedyś widziałem procedurę programowania ustawień i próbowałem jej ale nie wiem czy do końca dobrze. Mianowicie zapłon włączony i trzymając otworzyłem szyber na maks trzymałem jeszcze z 10 s nie puszczając guzika. Niestety nic to nie pomogło. Jak to było dokładnie z tym programowaniem. Jeśli to nie pomoże to czy ewentualnie pozostanie mi tylko odkręcenie i mechaniczne przestawienie silnika? Obecnie muszę kliknięciami zamykać szyber stopniowo bo na automacie staje tam gdzie mu się podoba. Proszę o pomoc.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Jak dobrze pamiętam to tego sie nie robi na otwartym. I nie wiem czy pozycja kluczyka 1 czy 2 . Ale po prostu wciskasz guzik od uchylenia i trzymasz dosyć długo. Może sprobuj bez kluczyka to zrobic lub z kluczem w pozycji 1 a jak to nie pomorze to na 2.

    Ja miałem też problem z szyberem i właśnie tym resetem przywróciłem sobie wszystko do normy
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    207
    BMW
    Było: 740iL / Jest: Chrysler 300C
    Skąd
    UK
    ja u siebie programowałem jadąc do roboty ;)

    jeśli działa Ci przycisk uchylania, to zresetujesz szyber tym właśnie sposobem

    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    Jak dobrze pamiętam to tego sie nie robi na otwartym. I nie wiem czy pozycja kluczyka 1 czy 2 . Ale po prostu wciskasz guzik od uchylenia i trzymasz dosyć długo.
    dodam tylko od siebie: pozycja kluczyka 2, szyber zamknięty, naciskasz przycisk uchyl, po całkowitym uchyleniu przyciskasz przycisk uchyl i trzymasz wciśnięty przez nie mniej niż 15 sekund, w tym czasie stare ustawienia są zastąpione nowymi

    jeśli jednak po przyciśnięciu przycisku uchylania szyber się nie podnosi a tylko trochę odsuwa do tyłu robisz tak:

    pozycja kluczyka 2, szyber zamknięty, przesuwasz przycisk do tyłu (otwórz) i trzymasz w tej pozycji do momentu aż szyber się maksymalnie otworzy, nie puszczając przycisku, czekasz jeszcze nie mniej niż 15 sekund, następnie przesuwasz przycisk do przodu (zamknij) i czekasz aż szyber się zamknie, ale nie puszczasz jeszcze przycisku, czekasz jeszcze chwilkę aż szyber się uchyli, teraz możesz puścić przycisk - szyber jest zaprogramowany :)
    już tylko wspomnienie :(

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    55
    Mi się tylko otwiera o jakies 15cm, uchyla sie normalnie. Programowanie ma sznse pomóc ? :) Pytam a nie sprawdzam bo Bunia jestu lakiermajstra ;]

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    więc programowanie pomogło i już jest ok. W moim przypadku opisywane sposoby nie do końca pomagały, aż spróbowałem kombinacji z trzymaniem przez 10s guzika po maksymalnym zamknieciu szyberdachu. Faktycznie pstrykło klikło i szyberdach się dociągnał samoczynnie. Po tym zabiegu wszystkie położenia już sam pamięta i wszystko jest jak dawniej czyli ok. Wielkie podziękowania dla wszystkich za pomoc. Pozdrowionka.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Siema Pany, odgrzeje kotleta.
    Z moim szyberem jest niby wszystko cacy, z jednym ale. Nie działa mi automatyczne otwieranie , zamykanie, czy uchylanie. Przycisk jak wiadomo dwustopniowy (tak jak te od szyb). I drugi stopień przycisku powinien odpowiadać za automatyczne otwieranie, zamykanie, czy uchylanie, a u mnie tego nie ma. Próbowałem wszystkich kombinacji i nie idzie :/ . Co z tym dalej zrobić?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •