Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: W jakich sytuacja komputer nie znajdzie błędów

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    W jakich sytuacja komputer nie znajdzie błędów

    W związku z ciekawą sytuacją w moim autku (nie poddam się :D) przyszedł mi pomysł na taki temat.

    Uszkodzenia jakich podzespołów komputer może nie znaleźć lub na 100% nie znajdzie. O jakich uszkodzeniach nie dowiemy się bezpośrednio z diagnostyki komputerowej?

    Ja słyszałem od mechanika, że nie zgłaszał kiedyś w 744 błędu czujnika temperatury cieczy chłodzącej.

    Czy np. zapchany wtrysk może pozostać bez reakcji DME? Uszkodzona sonda lambda może nie zgłaszać błędu?

    piszcie jak najwięcej, z zaznaczeniem czy fakt z własnego doświadczenia, czy "słyszałem że"...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Dziwny temat... Nie jestem specem od diagnostyki, ale z tego co widziałem - te programy sczytują po prostu dane (w stylu: czy/jakie pojawia się napięcie) z iluś tam czujników - i wszystko w temacie.

    Więc raczej należałoby zapytać: z jakich czujników możliwy jest odczyt - i przyjąć, że poza tą listą żadna więcej informacja przez komputer do nas nie trafi.

    Osobną rzeczą jest, że przyczyn danego wskazania może być więcej niż jedna - interpretacja odczytów należy do "diagnosty"...
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  3. #3
    Sprawa jest prosta.

    Sterownik (nieważne jaki) wyłapie błąd jeśli jakikolwiek obwód jest zwarty/otwarty i jak zakładane wartości są poza tolerancją.

    Sonda? Może być. Błąd wyłapie jak będzie zawrcie na grzałce, otwarty obwód albo za mała zmiana. To wszystko.

    Dokładnie to samo tyczy się PDC, ABS, DME i innych

    Cały pic polega na tym żeby dobrze zinterpretować to, co tester pokazuje. Wielokrotnie powtarzam. Brak błędów to nie koniecznie brak problemów
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar makister
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    208
    BMW
    BMW 728iA '98
    Skąd
    okolice Łeby
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Cały pic polega na tym żeby dobrze zinterpretować to, co tester pokazuje. Wielokrotnie powtarzam. Brak błędów to nie koniecznie brak problemów
    no właśnie...ja ostatnio podejrzewałem u siebie problem z przepływką,żaden komp (serwisy bosch-czyt. pracownicy bosch :/ ) nie wykryli probelmu...kolega,posiadający sprzęt 3 razy droższy od mojego auta po jakiś dziwnych cyferkach ;D stwierdził od razu (nie był informowany o moich problemach) o nieodpowiednich parametrach przepływomierza... także od teraz uważam-sprzęt to 50% sukcesu,zdolny diagnostyk to kolejne 50%...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •