Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: [ pozostale] Parę pytań w jednym temacie :)

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice

    [ pozostale] Parę pytań w jednym temacie :)

    Witam kolegów,
    mam parę problemów, których nie potrafię się pozbyć dlatego pisze bo liczę na waszą pomoc.
    Otóż parę tematów związanych jest z licznikiem:
    1 - nie działa prędkościomierz i ekonomizer, wymieniłem i założyłem nową wtyczkę na moście i nic (czasami się włączy na chwilę ale jakiś wybój i koniec z pokazywaniem)

    2 - odkryłem, że gdy nie działa prędkościomierz to równocześnie nie działają normalnie wycieraczki (nie ma trybu ciągłego tylko co kilak sekund na każdym biegu) Gdy licznik działa na chwile to wycieraczki też wtedy działają

    3 - po odpaleniu i przejechaniu paru metrów zaświeca się kontrolka ASC i już nie chce zgasnąć, aż do zgaszenia auta. Z tego co wiem ASC jest połączony z ABS ale system hamowania działa cały czas bez zarzutu.

    Kolejna rzeczy to sprawa ogrzewanie, z tego co się naczytałem to za jego sterowanie odpowiadają elektro-zaworki chciałbym je sprawdzić ale nie wiem gdzie ona są, jak się je sprawdza i co się z nimi dzieje jak nie działają poprawnie. Aha no i nie wieje od strony pasażera ( oprócz szyby)

    Szanowni koledzy mam nadzieje ze pomożecie :)

  2. #2
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    ad 1-2 sprawdź wtyczki w liczniku jeśli to nie przyniesie rezultatu stawiam na akumulatorki w liczniku (wariujące zegary),wycieraczki zaczną pracować normalnie jak dostaną sygnał że autko jedzie ,teraz pracują jak na postoju
    ad.1-2 http://bmwe32.masscom.net/johan/dash...dash_caps.html
    odnośnie elektrozaworków http://bmwe32.masscom.net/johan/wate...tervalves.html
    :568:
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    212
    BMW
    sprzedam e32
    Skąd
    zywiec
    Otóż ja u siebie w byłej E36 miałem też, ten sam co ty problem z zegarami okazał się to być kabel z wtyczką wchodzący do dyfra. Styki poczyściłem i posmarowałem jakimś tam środkiem co poprawia przewodzenie, oraz kabel zaizolowałem bo był popękany. Od tamtego zegary działają normalnie, co za tym idzie wycieraczki też. Proponuję sprawdzić ci ten kabel od wtyczki maksymalnie aż do przodu czy nie ma gdzieś przetarć i zwarć nie robi.

  4. #4
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Ja mam znowu inny problem z zegarami.Jak auto stoi długo i do niego wsiadam to po przekręceniu kluczyka kontrolki sie świecą ale przebieg już nie.Po odpaleniu działa tylko prędkościomierz i obrotomierz ale i tak nie poprawnie.Jak zapale kilka razy auto to czasem wszytko działa albo po chwili same ożywają,wtedy też przebieg się kasuje.Gdzie szukać przyczyny?Mam nadzieje że zrozumieliście co chciałem napisać ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    267
    BMW
    E32 735iA 88'
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda
    Ja mam znowu inny problem z zegarami.Jak auto stoi długo i do niego wsiadam to po przekręceniu kluczyka kontrolki sie świecą ale przebieg już nie.Po odpaleniu działa tylko prędkościomierz i obrotomierz ale i tak nie poprawnie.Jak zapale kilka razy auto to czasem wszytko działa albo po chwili same ożywają,wtedy też przebieg się kasuje.Gdzie szukać przyczyny?Mam nadzieje że zrozumieliście co chciałem napisać ;)

    Ja mam czasami podobnie i u mnie po przekręceniu kluczyka żeby pojawił się przebieg muszę wcisnąć hamulec i wszystko wraca do normy, jak przypuszczam to w zegarach pewnie te akumulatorki już są na wykończeniu i co jaki czas nie kontaktują. A druga sprawa to ciekawi mnie czasami zachowanie wskażnika temperatury gdyż błędnie pokazuje temperaturę tj. wychyla się ok 2 mm w prawo po czym jakaś nierówność i automatycznie wraca na środek.

  6. #6
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    U mnie po wciśnięciu ham wskazówki idą trochę do góry i jak puszcze wracają do pozycji zero.Co do wskaźnika temp u mnie jest zawsze wychylona 1-2mm w prawo za połową niezależnie od temp czy to jest -30C czy +40C

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice
    Sprawa wygląda tak. Kupiłem 2 licznik, założyłem go i wszystko niby ok prędkość już nie skacze (baaaardzo sporadycznie, prawie w ogolę) ale kłopot jest obrotomierzem, na wolnych obrotach pokazuje 400-500. No i po paru kilometrach cały zaparował i wyświetlacze z kilometrów i kompa pokazują chińskie znaczki zamiast normalnych cyferek i literek. Co teraz mam począć. Jak z tych 2 zrobić jeden dobry. (w moim starym tylko ta prędkość skakała)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    267
    BMW
    E32 735iA 88'
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez orson
    Sprawa wygląda tak. Kupiłem 2 licznik, założyłem go i wszystko niby ok prędkość już nie skacze (baaaardzo sporadycznie, prawie w ogolę) ale kłopot jest obrotomierzem, na wolnych obrotach pokazuje 400-500. No i po paru kilometrach cały zaparował i wyświetlacze z kilometrów i kompa pokazują chińskie znaczki zamiast normalnych cyferek i literek. Co teraz mam począć. Jak z tych 2 zrobić jeden dobry. (w moim starym tylko ta prędkość skakała)
    A te drugie zegary co założyłeś to rocznikowo pasują do samochodu i czy tylną obudowę mają w tym samym kolorze co twoje zegary? Bo z tego co się orientuję to w E32 były 3 rodzaje i różniły się kolorami tylnej obudowy.

  9. #9
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Jak z moimi zegarami było jeszcze wszystko ok to kiedyś założyłem na próbę zegar od e34 95r i wszystko śmigało.Nie zostawiłem ich tylko dla tego iż zbiornik był 80L a nie 90L i kontrolka od ładowania była w innym miejscu co mi sie nie podobało.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    267
    BMW
    E32 735iA 88'
    Skąd
    Warszawa
    Z tego co wiem to takie same są w e34 535 tylko trzeba wskażnik od PB przełożyć bo jest 80l a tak to wszystkie kontrolki są tak samo rozmieszczone

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •