Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [mechanika] m60b40 2 bieg zgrzyta

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    21
    BMW
    e38
    Skąd
    wroclaw

    [mechanika] m60b40 2 bieg zgrzyta

    Witam 7er!

    Posiadam bmw e38 740i z 1995 roku, jest to model 4 litry z manualna 6 biegowa skrzynia. Jest to moje pierwsze bmw, ktore posiadam 3 miesiace. No i juz mam taki problem, zgrzyta mi 2 bieg, jadac na jedynce i przy 4tys obrotu jak zmieniam na dwojke mam dosc ostry zgrzyt. Ponizej 4 tys dwojka wchodzi bardzo ladnie. Z tego co sie juz dowiedzialem jest to synchronizator, ale do tej skrzyni ponoc nie ma czesci. Gdzies przeczytalem, ze jest mozliwos kupienia synchronizatora od bmw 730 z 5 biegowej skrzyni. Nie wiem czy jest to prawda i czy tak mozna dlatego prosze o wasze opinie.

  2. #2
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Zapraszamy do działu PRZEDSTAW SIE ------------------>

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    21
    BMW
    e38
    Skąd
    wroclaw
    już odwiedziłem dział przedstaw się:)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    sprawdź sprzęgło


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  5. #5
    A ja powiem - zmień olej w skrzyni, pomimo że się nie zmienia.

    Koszt niewielki a może pomóc. W nowych skrzyniach manualnych montowanych w BMW to dość powszechny problem

    Jeśli się będzie poprawy, to najprościej zdjęć skrzynię i dać do naprawy. Niedawno naprawiałem skrzynię w Volvo i robocizna wyszła 200 PLN, więc może warto?

    A nie masz może za duzego luzu na lewarku? Wyrabiają się części 1 i 3 względem siebie a w skrajnych przypadkach tulejka nr 7. Żółte podkładki (część 5) to chyba oczywistość ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    21
    BMW
    e38
    Skąd
    wroclaw
    Sprzęgło ponoć było wymieniane na nowe, tak powiedział sprzedający. Przed zakupem ogladałem jeszcze 2 bmki 730 w manualu no i sprzegło łapalo przy końcu wiec chyba było lekko na wykończeniu, moje natomiast łapie ładnie od początku, wiec jestem skłonny uwierzyć ze rzeczywiście wymienił. Kolo dwumasowe mowił ze było dobre dlatego wymienił samo sprzegło. Może przy zakładniu mechanik coś nie tak zrobił?

    Olej w skrzyni tez mowił ze wymieniał, pytanie czy na taki jaki powinie być. Wiadomo ze na te zapewnienia sprzedającego patrzy się z przymrózeniem oka:)

    Jeśli chodzi o luz na lewarku to nie zauważylem, szczerze mówiac to nie wiem jak wyczuć ten luz?

    Najpierw zrobie jak napisał Sylwek7, ale może orientujesz sie jaki to olej ma być o jakich własciwosciach i jakiej firmy najlepiej? chyba ze pojechac do aso i tam kupic? Tylko zastanawiam się czy olej może powodować aż takie zgrzytanie, no i ciekawe dlaczego tylko powyżej 4 tys obrotu? może to jednak synchronizator? bede wdzieczny za odp.

  7. #7
    Jeśli ktoś Ci zdiagnozuje bez rozbiórki synchronizator, to chylę czoła.

    Po prostu kroki jakie wymieniłem sa najtańsze i łatwe do zrobienia. Reszta to już tylko rozbiórka skrzyni

    Wracając do sprzęgła to w BMW są dociski z samoregulatorem i ciężko wyczuć kiedy się tarcza kończy. No chyba, że docisk jest niewłaściwie założony. W TIS-ie wszystko jest ładnie opisane
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    21
    BMW
    e38
    Skąd
    wroclaw
    No widzisz tacy fachowcy sa we Wroclawiu, nikt nawet nie jezdzil a od razu stwierdzili ze napewno synchronizator, a bylem chyba u 4 mechanikow, a w aso powiedzial mi facet, ze tez napewno synchronizator i oni moga mi tylko zamowic nowa skrzynie bo nie ma do nich czesci i oni tego nie robia. Mam juz jednego normalnego mechanika to pojade do niego i zrobie jak mowiles moze akurat pomoze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •