Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: F01 w TVN Turbo

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Dokładnie. Ale jeszcze pare lat i w f01 też będziemy śmigać w dresikach ;D

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,105
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    W bluzie z kapturem w takie auto ;( Mógł sobie darować.

    Co do tych skrętnych kół to w E31 850CSi było takie coś też.
    Cytat Zamieszczone przez Kuba_93
    Klasa, to klasa! Lecz niestety to nie jest auto dla każdego... ze względu na wysoką cenę. W końcu to auto stworzone z myślą o biznesmenach.
    Jeszcze 10 lat temu raczej mało kto mógł sobie pozwolić na kupno E38. Ciekawe cze F01/f02 też tak z ceną zlecą. Już sobie skarbonkę postawie z napisem "na 760Li" ;D
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #13
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    W bluzie z kapturem w takie auto ;( Mógł sobie darować.
    Tak samo mnie to wkurzyło. Mógłby zachować jakiś poziom i kulturę!

    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    Jeszcze 10 lat temu raczej mało kto mógł sobie pozwolić na kupno E38. Ciekawe cze F01/f02 też tak z ceną zlecą. Już sobie skarbonkę postawie z napisem "na 760Li" ;D
    Bardzo wątpię. BMW od tamtego czasu poszło z poziomem i technologiami bardzo mocno do przodu co widać po cenach nowych aut. Nowe bawarki nigdy już nie będą tak tanie jak ich poprzednicy to chyba (odpukać), że zacznie się w nich wszystko sypać :/
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    93
    BMW
    E38 740i / 750i
    Skąd
    Bydzia
    Cytat Zamieszczone przez mrekor
    Auto pomyślane bardzo dobrze. Dodatki 200tyś zł hmm za to można kupić 4 nie liche e38 :D Fajny bajer ze skrętnymi wszystkimi kołami, nie wiedziałem że coś takiego montują w osobówkach.
    Heh ja 4WS (skrętne 4 koła mam w preludzie z 95r.)
    poza tym jak dla mnie BMW po E38 To straciło urok oczywiście mówimy o 7er

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    330
    BMW
    E38 740 iL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Volumax
    Mam nadzieję że kiedyś sobie zaśpiewam Kupiłem czarny ciągnik kupiłem czarny ciągnik. :)
    Już w latach 90-tych, na studiach, pokazywano nam na slajdach ciągniki Volvo ;) i czarne były :hah:

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    93
    BMW
    E38 740i / 750i
    Skąd
    Bydzia
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    A 4 koła skrętne to już od dawien dawna stosują. Pamiętam, że w starych Hondach Accord było cos takiego.
    Kumpel ma nawet w Citroenie VTS ale to nie to samo!
    Bawarka ma aktywny system skrętu nie ma to związku z powyższymi autami bo tam to działa mechanicznie. Skrętna belka działa na przeciążenia lekko się wychylając a w bawarce jest to typowo skrętna oś sterowana elektronicznie (zapewne) tak jak w ciężarówkach czy pojazdach specjalnych :)

    tutaj ciekawie coś piszą mimo, że to nie BMW ale o to chodzi ;)
    http://www.autocentrum.pl/go/338__Re...110008418.html
    hah koleś co ty gadasz wiesz na jakiej zasadzie działa 4WS i po co on jest? Hmmm nie masz wiec nie wiesz ale debatujesz i po cholerę wprowadzasz ludzi w błąd. mam gdzieś kim jestes na tym forum i w realu ale kopnij sie w 4 litery i wytrzeźwiej Po
    1. Pomaga w manewrach na parkingu
    2. dociąga łuki które kiedyś ścinałeś zeby nie brać ich bokiem
    3. Zwiększenie precyzji manewrów
    4. Niwelowanie efektu pochyłu auta (Hah a ty twierdzisz ze tamte 4WS to powodowały)
    Bez kitu im dłużej czytam to forum tym mniejsze mam do niego nastawienie na pozytyw
    ''BMW jedyna słuszna marka'' ludzie ogarnijcie sie troche. BMW to jedna zmarek na rynku i bez względu na wszystko nie jest ''naj''

  7. #17
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Chyba sam masz problemy z piciem. Nie dość, że mnie zjebałeś to nie potrafisz czytać, ze zrozumieniem.
    Zasady działania są podobne ale nie tak samo skuteczne.
    A JEDYNA RÓŻNICA JAKĄ WYMIENIŁEM to, że jeden działa na zasadzie czysto MECHANICZNEJ a drugi jest sterowany ELEKTRONICZNIE!

    resztę wypowiedzi sam sobie ocenzuruję bo szkoda ludzkich nerwów aby to czytali...
    Nie wiem skąd ty sobie wyczytałeś tą listę. Może twój monitor świeci inaczej
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #18
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Kolego Boltar czytam co napisałeś i za jasną ...... nie wiem o co Ci chodzi ? Co Cię tak zdenerwowało, bo w debatach Coboss, co zacytowałeś nic takiego nie ma. Sądzę, że celowo chcesz wprowadzić "zamęt" na forum żeby "coś się działo". Jeśli tak to Ci się to udało. Pozdrawiam

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    93
    BMW
    E38 740i / 750i
    Skąd
    Bydzia
    Coboos jak tylnia oś moze być sterowana mechanicznie? Są 3 czujniki (działają na zasadzie oporów więc jednak elektronika)
    1czujnik położenia kierownicy
    2czujnik położenia w maglownicy
    3czujnik położenia w maglownicy tyłu
    Informacje te przelicza komp i w zależności od prędkości z różna siłą ''wychyla'' tylne koła
    I nie działa to mechanicznie bo i niby jak a tylna belka jest wzbudzana hydraulicznie bądź za pomocą silnika elektrycznego.

    Coboos Wkurzył mnie bo przez takie gaduły które psioczą a pojęcia nie mają tylko z palca wysysają spieprzyli mi głowice w e38 FACHOWCY :?
    Ale jezeli kogoś uraziłem to przepraszam :x Na zlocie soczek stawiam :D

  10. #20
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Ja nie jestem fachowcem :)
    A jak to działa to wiem bo mam kumpla maniaka który mi to kiedyś przez półgodziny opisywał i to bardzo ciekawie i uwierz mi że są to systemy mechaniczne. Rozbudowane na pewno o jakieś czujniki bo jakoś to się kupy musi trzymać. Na dodatek ta "SKRĘTNA BELKA" to bardzo drogi interes (wymieniał) z reguły części dostępne tylko w ori
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •