Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: zaslimaczony korek po wymianie głowicy

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    nie koniecznie, jeżeli jest nieszczelność w stronę cylindra to woda nie idzie do oleju tylko w wydech, przerabiałem taką nieszczelność, do cylindra szło ponad litr płynu na 100 km, a w oleju nie było najmniejszego śladu wody. No i dmuchać wtedy też nie bedzie...

  2. #12
    Cytat Zamieszczone przez Cychol
    ...w oleju nie było najmniejszego śladu wody
    Zgadza się, ale na 100% będzie to widac po świecach. 1 litr / 100km nie może się spalić niezauważenie

    A ciśnienie przy próbie ciśnieniowej (na chłodnicy) będzie widać. Ciśnienie opadać będzie
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Szukałem odpowiedniego tematu do mojego problemu i nie wiem gdzie go opisać aby było dobrze więc piszę tu.

    Mam małe obawy co do uszczelki pod głowicą. Jest pełno rozmów i opinii na ten temat. U mnie sytuacja wygląda następująco.

    Auto mi się nie grzeje ale żeby osiągnęło temperaturę "pionową" przy temp. zewnętrznej -10 potrzebuje około 15- 20min. od odpalenia auta. Czy to normalne? To moja pierwsza zima z tym autem.

    Dalej... Ubywa mi płyn chłodzący ale wiem, że mam wyciek z okolic węży przy ścianie grodziowej. Nie było by nic w tym dziwnego gdyby niepokoił mnie poziom oleju silnikowego. Mam wrażenie, że go trochę przybyło... W tym momencie jest lekko ponad max. Nie mam masła na korku. Na bagnecie jest sam olej bez żadnych plamek. Silnik pracuje w miarę równo.

    Zauważyłem, że z końcówki wydechu kapie mi woda w niedużych ilościach. Mam zamontowany gaz to chyba może być od tego?

    Powącham czy bagnet nie pachnie płynem bo to przed chwilą doczytałem.

    Co jeszcze sprawdzić? Być może to fałszywy alarm i oby ale zawsze staram się, żeby auto było na tip top.

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Jak masz wyciek to nie określisz obiektywnie czy wszystko co ubywa to przez wyciek czy gdzieś go wciąga ...


    Natomias - jeżeli płyn idzie do wody to musi powstać emulsja - a jeżeli tego nie ma to raczej się tak nie dzieje ...


    Co do pary i wody z wydechu - jak masz lpg - to normalne.



    Na razie nie ma co panikować - uszczelnij wyciek - najczęściej wystarczy podociągać opaski na wężach wodnych i wtedy obserwuj płn i olej.



    Co do nagrzewania - to stanowczo za długo - trzeba sprawdzić w pierwszej kolejności termostat - może się niedomyka albo za wcześnie otwiera...

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Jak sprawdzić termostat i gdzie on jest?

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Termostat jest w obudowie pomy wody - na wejściu węża powrotnego z chłodnicy - tego dolnego - najprościej go proilakycznie wymienić jeżeli jest podejżenie że działa wadliwie 9 O ILE NIE BYŁ NIEDAWNO WYMIENIANY ) bo on odpowiada za temp. silnika więc lepiej nie ryzykować.

    Jak coś to można go wrzucić go garnka zimnej wody, podgrzeać wodę aż do zagotowania i badać ciąle temp przy jakiej się otwiera - powienin się otwierć ok 88st z tego co pamiętam

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Ok dzięki. Zbliża mi się wymiana oleju silnikowego to co do tej uszczelki wszystko będzie jasne podczas wymiany. Mam zamiar zdjąć miskę olejową żeby sprawdzić jeszcze pompę oleju czy wszystko z nią w porządku.

    Pozdrawiam.

    Edit.

    Termostat wymieniłem. Jutro zobaczę czy będzie lepiej i dam znać. Z zegarkiem w ręku zobaczę w jakim czasie nagrzeje się do pionu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •