Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: zaslimaczony korek po wymianie głowicy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    112
    BMW
    730i bieda wersja
    Skąd
    zielona góra

    zaslimaczony korek po wymianie głowicy

    jestem własnie po wymianie głowicy i cos na moje oko jest nie tak po przejechaniu ok 500km dolałem ok 3-4 litry płynu stopniowo po litrze dzisiaj zdjałem korek od oleju i okazał sie cały w
    nalocie jednak poziom oleju nie zmienił sie, a płyn jest czysty bez oznak mieszania sie z olejem. temperature trzyma wzorowo na godzinie 12 z góry dziekuje za podpowiedzi
    radzik

  2. #2
    Nie jest to dobry objaw, ale jeździj, obserwuj płyny i za 1000 km zmień olej.

    Tyle z mojej strony ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Czy planowałeś głowicę i sprawdzałeś jej szczelność przed założeniem ?

    Wcześniej szła woda do oleju ( na starej głowicy ) ?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    112
    BMW
    730i bieda wersja
    Skąd
    zielona góra
    głowica była planowana ale szczelnosci nie sprawdzałem bo była zciagnieta z pewnego motoru, wczesniej nie było takich objawów, nie wiem co robic bo w czwartek czeka mnie trasa 1500km...
    radzik

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    Wariant optymistyczny: gdzieś podczas składania była woda i dostała się pod pokrywę zaworów. Wariant pesymistyczny: wadliwa, źle założona uszczelka pod głowicą, wadliwa, źle dokręcona, krzywa, albo dziurawa głowica. Tak jak napisał sylwek7, jeździj i obserwuj, jeżeli objaw będzie się powtarzać, będzie ubywać płynu chłodniczego, albo będzie woda w oleju - wariant pesymistyczny, jeżeli nic się nie będzie działo - wariant optymistyczny...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    112
    BMW
    730i bieda wersja
    Skąd
    zielona góra
    doszedłem do tego ze przy zalewaniu olejem weszło ok 5,2l do stanu max z tego co wiem powinno wejsc 5,75l odkryłem jeden przewód słabo dokrecony wiec te ubytki wody mam nadzieje ze sa zdjagnozowane jak narazie moja buma cyka na wolnych obrotach z otwartym korkiem zobaczymy co bedzie....
    radzik

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez radzik
    jak narazie moja buma cyka na wolnych obrotach z otwartym korkiem zobaczymy co bedzie....
    To nie dobrze, że wóz chodzi z otwartym korkiem :/

    W BMW układy chłodzenia sa ciśnieniowe i należy jeździć i próbować z mocno dokręconym korkiem. W nim jest zawór upustowy i spokojnie sobie poradzi ;)

    Co do uzupełnienia oleju w silniku - przed spuszczeniem z miski spuściłeś z filtra oleju? Jeśli nie, to masz odpowiedź, gdzie znajduje sie stary olej
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    112
    BMW
    730i bieda wersja
    Skąd
    zielona góra
    zle napisałem, chodziła z otwartym korkiem oleju w celu odparowania wody z silnika cos to dało bo nie zbiera sie tak gęsty osad i barwa oleju wróciła do normy, ale co do ciśnieniowego układu to własnie nie zauważyłem schodzącego cisnienia podczas odkrecania korka nawet po ok 100km ciągłej jazdy, nie wiem czy to dobrze. przed zalaniem oleju komora filtra była czysta.
    radzik

  9. #9
    Warto sprawdzić, czy układ jest szczelny

    Co lepsze warsztaty maja pompkę ręczną do nabijania ciśnienia w chłodnicy. Nabij na zimno tyle ile jest napisane na korku 1.4 lub 2.0 bar i obserwuj czy opada. Jeśli nie, to zmień korek bo on puszcza i już. Jeśli opada, tzn że gdzieś ucieka i powinno się ujawnić gdzie.

    Warto czasami robic taki test, ponieważ najsłabsze ogniwo puści, a sądzę, że lepiej niech coś puści w warsztacie niż na drodze 8/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    112
    BMW
    730i bieda wersja
    Skąd
    zielona góra
    dziwne tylko dla mnie jest to ze nie dmucha z korka oleju nie wywala płynu, nie przybywa oleju temp. ok, płyn jednak znika a masło jest, właśnie wróciłem z traski ok 40 km i dolałem ok 1,3l plynu wiec jesli idzie do oleju to stan oliwy skoczył by na 100% zachowanie motoru na 5+ nie szarpie nie kopci, irytuje mnie ten nalot bardzo bym chciał poznac to słabe ogniwo przed dłuższa traską
    radzik

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •