Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: e32 pukanie w układzie wspomagania/hamulcowym 750iL

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    20
    BMW
    e30 325i // e32 750iL
    Skąd
    Warszawa

    e32 pukanie w układzie wspomagania/hamulcowym 750iL

    Witam, wreszcie nabylem upragnionego V12 ogolnie w niezlym stanie i biore sie powoli za jego odnowe... Z rzeczy pilnych to chcialem ogarnac uklad wspomagania bo jest wyciek prawdopodobnie z przekladni i niepokoi mnie pukanie wyczuwalne na pedale hamulca i kierownicy w momencie gdy mam wcisniety pedal hamulca. Przyklad : stoje na swiatlach skrzynia jest w pozycji DRIVE trzymam hamulec i odczuwam rytmiczne pukanie w ukladzie hamulcowym i kierowniczym. Rozumiem ze jest to w tym wypadku polaczony system hydrauliczny ? Jest to wersja z regulowanym zawieszeniem lecz amory poprzednik zainstalowal juz normalne ... nie wiem czy przez to caly system nie wariuje i moze slysze caly czas jakis zawor ktory upuszcza zbyt wysokie cisnienie lub cos... Tzw gruszki z tylu sa zaslepione sruba i nie widze tam wyciekow ale nie wiem czy to tak w ogole moze byc... Prosze o rady i sugestie pozdro!
    Drive to Survive

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    jesli to nie jest pozny rocznik to akumulator cisnienia zwany "kulą cisnien" jest do zmiany
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    20
    BMW
    e30 325i // e32 750iL
    Skąd
    Warszawa
    1989 rok moze jakis schemat posiadasz? gdzie tego szukac bo nie mialem nigdy takiego ukladu i jestem w tym zielony :(
    Drive to Survive

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    wpisz swój VIN do katalogu Real OEM i prześledź diagramy przedstawiające układ hamulcowy
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    20
    BMW
    e30 325i // e32 750iL
    Skąd
    Warszawa
    ok czaje juz mniej wiecej o co chodzi teraz pytanie bardziej celowac w sama kule czy w czujniki? jutro przesledze uklad na samochodzie ale zastanawiam sie ktory element jest zwodny?
    Drive to Survive

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    20
    BMW
    e30 325i // e32 750iL
    Skąd
    Warszawa
    Wymienilem kule cisnien i nic sie nie zmienilo , nie wiem za bardzo gdzie szukac :( Samochod mial kiedys amory z nivo teraz sa normalne - poprzedni wlasciciel je wymienil czy moze to miec wplyw ? z tego co widzialem kule sa zaslepione srubami przy nivo z tylu...
    Drive to Survive

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •