Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: [ zawieszenie] przekładnia kierownicza w e38 3.5 v8 jedena z

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    33

    [ zawieszenie] przekładnia kierownicza w e38 3.5 v8 jedena z

    czy możecie doradzić lub może ktoś to już robił w jaki sposób wymienić przekładnie kier. w e38 3.5v8 ,generalnie nie ma tam dojścia od spodu a z góry to nawet nie m na co patrzeć,czy trzeba podwiesza silnik i opuszczać przednią belkę pod silnikiem ????,dzięki za poradę

  2. #2
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Dzień dorby ,cześć i czołem pytacie skąd się wziąłem ....

  3. #3
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Adminie działaj !!!! bo jeszcze troche i będzie tu jak na allegro ,... proponuje dostęp do tego działu kupie/sprzedam dla ludzi z przynajmniej 50 postami !!!! i kasowanie postow w złych działach bo bedzie sieczka na maxa ....

  4. #4
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Nie przesadzajmy :) ale trzeba konsekwentnie upominać nowicjuszy ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    dostęp do tego działu kupie/sprzedam dla ludzi z przynajmniej 50 postami !!!!
    i nie wysylajmy za pobraniem ponizej 10 komentarzy :D

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    33

    odpwiadam sam, widomość , szkoda że nie z forum

    widzę że nikt nie miał doczynku z demontażem przekładni , a wiec odpowiadam sam na swoje pytanie ,TAK TRZEBA OPUŚCIĆ BELKĘ SILNIKA bo inaczej nie wyjmie sie przekładni kierowniczej w silnikach V ,może komuś to sie przyda,narazie acha jeszcze jedno zapomniałem, korzystasz z serwisu allegro a sadzisz na nich ,nie rozumiem tego !!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416
    więc i ja się zapytam:

    mam stuki w kolumnie kierowniczej i ucieka mi płyn. Wg własnej diagnozy poszła mi przekładnia kierownicza. Poprawcie mnie jeżeli się mylę.

    Czy regenerować to gdzie i za ile ? czy kupić z allegro używkę (ok 400-450 zł)? Czy jest jakiś inny sposób?
    Jaki jest mniej więcej koszt i czas takiej wymiany w przeciętnym serwisie (nie w ASO!!!)
    Czy przekładnie w e38 są takie same czy muszę dobrać do konkretnego modelu (mam 740 97r.)
    Czy dobiegające stuki pochodzą z przekładni czy mogą pochodzić z kolumny kierowniczej?

    Jak zwykle liczę na Waszą pomoc bo wolę pieć razy się zapytać niż popełnić jakiś kosztowny błąd.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416
    trochę się zapędziłem i nie poczytałem wcześniejszych postów na naszym forum (może z nerwów).

    Zostaje pytanie czy ktoś ma taką przekładnie za zbyciu czy od wszystkich modeli pasują (są jakieś serwotronic i nie) i gdzie w okolicach dolnego śląska ją wymienie (poza ASO i Stando)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    130
    BMW
    740iL
    Skąd
    Wilkowiecko
    Czy jest serwotronik czy nie ma,przekładnia będzie pasowac..

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    33
    będzie ale zapomniałes dodaś że w aucie bez serva przekładnia z servem \bedzie chodziła ciężej czyli z większym oporem ,czyli jak by nie patrzył bedzie lipa chyba że ktos lubi żeby kiera chodziła ciężej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •