Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Czy paliwo V-Power jest dobre dla 7emy?

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja wrócę to tego co pisałem, nie uważam aby winą awarii mogło być lepsze paliwo, tylko ze na pewno nie wpływa lepiej na cały silnik, z tymi osiągami to widziałem gdzieś kiedyś jakiś test i różnice jeżeli w ogóle były co ledwo zauważalne na wykresie więc nie ma mowy o odczuciach...
    To chyba takie placebo, bierzesz polopirynę, a myślisz ze to relanium i od razu jesteś spokojniejszy :)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    Nie wiem jak z paliwem Pb na shellu,ale pracowałem kiedys na prywatnej stacji paliw i kupowaliśmy gaz od niezaleznej firmy-który też był dostarczany na shella i sprzedawany jako Vpower Gas...wiec troche to naciągactwo.

    Z tego co widziałem po Twoich postach to jesteś spokojnym driverem wiec lej 95oktanów,taniej Cie wyjdzie a spalanie...moze na lepszym o 0,5 l mniej ale przy dynamicznej jezdzie
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    raz wlalem jakis tam smieszny dodatek do paliwa i ...... nic, a co paliwa do liczba kalorycznosc a liczba oktanowa to zupelnie inne sprawa, kiedys naprawde chcialem sprawdzic czy te paliwa cos daje, nalalem cos po ponad 5zl (racing czy jak) i spalanie wzroslo o 2L/100km. i wcale lepszej dynamiki niepoczulem, a smieszne jest to ze kiedys nalalem prawdziwego ruskiego paliwa (sam tankowalem na stacji) 92 oktany i auto mi super pracowalo, mniej spalalo.... tylko ze strasznie te paliwo smierdzialo,

  4. #14
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez tomassi99
    Silnik 2.5tds bardzo ładnie pracuje na diesel vpower z shella. Mniejsze zużycie paliwa, brak kopcenia, zdecydowanie lepsze osiągi. Nie tankowałem już innego paliwa. V power jest podobno sprowadzany z Niemiec a nie jak reszta paliwa w polsce - krajówka.
    Ta krajówka jak mówisz jest dobra :D a jak chcesz zobaczyć lepsze i mocniejsze paliwo to znajdź kogoś kto Ci załatwi Ekoterm Plus made in POLAND ;D ;D ;D

    Co do Paliw Shell hmmm ściema? bajka? Jak kto woli :) nalejesz VERVA na Orlenie i jeszcze bardziej odczujesz różnice :) Paliwa to ściema każda partia jest inna i jak trafisz jakieś lepsiejsze to masz fart i tyle

    Co do dodatków do czyszczenia wtrysków to sobie darujcie :D w szczególności Diesel. Jak ktoś wam wkręcał już któryś wtrysk na klej to na bank puści :D i to będą jedyne fajerwerki :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #15
    użytkownik Awatar tomassi99
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    279
    BMW
    e38
    Skąd
    Biłystok
    Co kto leje do baku to wyłącznie jego osobista sprawa. Mógłbys nam tutaj bardziej sprecyzowac co się dzieje gdy dodajesz Ekoterm Plus do paliwa w silniku CR - chodzi tu w końcu o opinie użytkowników. Jeśli taka rewelacja to może rzeczywiście dobry pomysł w końcu taniej wyjdzie, a od czsu do czasu mały remoncik silnika to tak dla zasady. Żeby nie było że BMW jest bezawaryjne. Czyli paliwo ON to ON według Ciebie? Polski, Niemiecki czy Białoruski, z Shella, Orlena czy rozlewni pana Kazia - kwestia partii. Ciekawa jest również teoria wkręcania wtrysków na klej, bardzo ciekawa. Nie dziwię się już nastawieniu do paliwa typu V i dodatków do czyszczenia. Strach pomyślec...

  6. #16
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Ja jak lalem do 735i e65 v pover lub zwykle to nie odczuwalem zadnej roznicy,natomiast po zalaniu v power racing mozna bylo juz odczuc pewne roznice w spalaniu i wlasciwosciach .....co dodiesla przetestuje w najblizszym czasie :P
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  7. #17
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez tomassi99
    Polski, Niemiecki czy Białoruski, z Shella, Orlena czy rozlewni pana Kazia - kwestia partii.
    Jest tak. Jest paliwo ORI produkowane przez dobrych producentów i tutaj na prawdę wszystkie najlepsze lecą według norm NIEMIECKICH nie polskich ;) a więc ich jakość jest niemal identyczna, gorsze paliwa robi Statoil, Lukoil (to dopiero syf) i wszsystkie rafinerie południowe (czechy, słowacja itd). Reszta jakościowo stoi na tym samym poziomie a różnice w tych paliwach są minimalne, na tyle minimalne, że czasami lepsze nalejesz na Shellu kiedy indziej na Orlenie. Różnice są zawsze między partiami, żaden producent paliw nigdy nie ustawił idealnej kompozycji tak aby zawsze były identyczne. Ze zbyt wielu składników jest produkowane paliwo aby zawsze wyszło takie same.
    Jeżeli paliwa są wyraźnie "inne" to są po prostu kombinowane!!! (nie tyczy się syfiastych paliw z listy powyżej :D )

    To, że Orlen robi najlepsze paliwo jakim jest Ekoterm Plus też mi zaufaj (siedzę w paliwach od 8 lat)
    Takie małe porównanie OO i ON (tyczy się tylko OO z Orlenu!)
    MOC- ON max do 42,6MJ/kg a OO do 44MJ/kg!
    Jakość- OO ma mniejszą zawartość siarki i reszty syfu, pozostałość po spalaniu jest o ponad połowę mniejsza niż z ON, zawiera też o połowę mniej wody.
    OO jako jedyne paliwo utrzymuje idealną mgłę paliwową od razu po wtryśnięciu jak i dość długo po tym etapie za co Orlen zgarną multum nagród z całego świata za najlepsze i najnowocześniejsze paliwo :)
    Pakiet uszlachetniaczy jaki jest w ON i w OO różni się tym, że OO czyści i konserwuje układ paliwowy a ON niestety ale źle wpływa na metale szlachetne!

    Jest tego jeszcze trochę ale nie chce mi się grzebać w dokumentach. Oczywiście OO służy tylko do OGRZEWANIA! Jeżdżenie na nim liczy się z zapłatą akcyzy przed faktem dokonanym a jeżeli się jej nie zapłaci sankcje późniejsze są dużo boleśniejsze.

    A z tymi wtryskami... serio nie słyszałeś o tym patencie? Każdy mechanik tak robi :D
    Gdy cieknie Ci wtrysk to pierwsze co próbują to wkręcić go na specjalny klej :) powiedzmy, że w 80% przypadków pomaga i można na tym śmigać latami :)

    Najlepsze paliwo to takie które daje normalną dynamikę i niskie spalanie! Większość paliw które mają podniesioną moc sprawia, że jego spalanie jest szybsze.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    84
    Ja jeżdżę na V Power Dieslu i autko sprawuje mi sie lepiej niz na zwyklym, zalanym na BP czy gdziekolwiek. Nie kopci, obroty nie falują po odpaleniu (jak mi sie przytrafilo po zalaniu pelnego baku kiedys na jakiejś słowackim syfie ;F)... Najgorsze paliwo jak dla mnie jak narazie, to te ze stacji Auchan !

    Tak wyglada moje zdanie ;)

  9. #19
    użytkownik Awatar tomassi99
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    279
    BMW
    e38
    Skąd
    Biłystok
    Ok. Zgodzę się z Tobą w kwestii OO i ON - wyczrpująca odpowiedź i argumenty, ale do Orlena mnie nie przekonasz. Parę razy miałem nie miłe przeżycia i nadal będe tankował Diesel V-Power z formułą GTL (właśnie ze względu na ten GTL)- to sprawa indywidualna. Jednak przyznam że w systemie CR rożnica jest mniej odczuwalna niż w TDS-ie.

  10. #20
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    A nic nie mówię. Sam dobrze wiem jak sytuacja wygląda w PL z paliwami i jest to wielki problem :/ na każdej syfiastej stacji Ci powiedzą, że handlują paliwami z Orlenu :570:
    A ile DUŻYCH i niby szyldowych stacji kombinuje?!
    Pewność ma się tylko na nowych stacjach gdzie wszystkie dostawy są monitorowane przez producentów i wszystko jest robione zdalnie. Właściciel takiej stacji tylko siedzi i pali cygara i niczym się nie przyjmuje :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •