Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Pytanko o diesla

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska

    Pytanko o diesla

    Witam Panowie! Mam pytanko. Otóż mamy już niskie temperatury i dzisiaj przed odpaleniem auta zanim zgasły kontrolki wyświetlił mi się komunikat free heatings, czyli świece żarowe... Czy jest to normalne, że trzeba chwilkę odczekać aż kontrolki zgasną i świece są gotowe do pracy. Auto normalnie od kopa odpaliło. Jak je zgasiłem to komunikat się już nie wyświetlił, to chyba dobrze...? Chcę dodać, że komp kiedyś latem wykazał, że trzy świece są zwalone... Więc jeszcze raz pytam, żeby mieć pewność: czy normalnym jest przy niskiej temperaturze wyświetlanie się komunikatu free heatings i po 2-3 sekundach to gaśnie czy taki komumikat nie powinien się wyświetlać wogóle przy sprawnych wszystkich świecach żarowych. Pozdrawiam!
    Pozdrawiam!

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Prawidłowo.. komunikat PRE HEATING. Rozgrzewanie, podgrzewanie.

  3. #3
    7ka
    Gość
    dokladnie tak powinno sie dziac...ta funkcja dziala od odpowiedniej temperatury ;)

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    jasko a tak wogóle jak sprawuje się twoje 740d ? jestes zadowolony z niej. kiedy sprzedajesz?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Cześć Wiku! Auto sprawuje się nieźle. Mam je dopiero od maja tego roku. Na razie poza wymianą szczotek w rozruszniku wszystko ok! Oby tak dalej. Wiesz jak to jest... każdy chwali swoje... Cztero litrowy diesel ma zaje.... moc a spalanie średnie to 10-11 litrów i wcale sobie nie żałuję. Do tego należy doliczyć ropkę od kolesi po ....ciiiiiii to jest taniocha jak za barszcz i to zdecydowało, że kupiłem V8 a nie 3.0 chociaż jak przymierzałem się do kupna e38 to początkowo miał być 3.0 diesel, ich na rynku jest sporo, ale kiedy przewiozłem się 4.0 to już amen przepadłem. Muszę powiedzieć, że sporo się naszukałem bo jest ich mało, opinie o skkrzyniach 5HP30 też mnie przerażały no ale na razie jest ok! Auta nie sprzedam bo myślę się nim długo cieszyć. Pozdrówka! i dzięki za info o świecach, uspokoiłem się! Oby do wiosny!
    Pozdrawiam!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •