Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: [mechanika] ZONK! Nie ma błędów a silnik się buja....

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    [mechanika] ZONK! Nie ma błędów a silnik się buja....

    Czy ktoś ma pomysł co jeszcze działać żeby ta moja V8 zagrała jak należy??

    Dzisiaj sprawdziłem kompresję NA CHŁODNYM SILNIKU, wyszła równiutka na wszystkich garach (0,3 bar mniej na jednym), cewki, świce, fajki, sondy, czujnik wałka, czujnik temp. wody, wtryski.... nie ma żadnego błędu na kompie (profesjonalne urządzenie diagnostycznie, nie laptop z interfejsem!).

    Kilkukrotne w międzyczasie kasowanie adaptacji i błędów, cały dzień zszedł u doświadczonego mechanika.

    Przy robieniu wtryskow wyszlo przy okazji ze byla odpięta jakaś mała rureczka z tyłu i łapał lewe powietrze dokladnie z tej strony gdzie byly misfire (metodą samostartu tego nie wykryłem, zupelnie przypadkowo zobaczyliśmy tą rurkę). Przedmuchane zostały wtryski i zamienione stronami lewa-prawa (wtryski byly i tak czyściutkie, świece piękne po obu stronach identyczne)

    Teraz przynajmniej nie ma już żadnych błędów (a byl m.in. 2x misfire) ale silnik dalej się chybocze (chociaż mniej, ale to nadal ten sam problem który trapi mnie już prawie rok)

    Sorry za bałagan w poście, jutro to uporządkuję, na szybko to pisze bo padam do łóżka :D



    Proszę Was o jakieś podpowiedzi - powróżcie trochę z fusów bo komputer już nic nie powie.

    A może to DME padło ??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post

    a może kable?, u mnie tak się dzieje nie ma kodu błędów na kompie, ale jak ściągnę osłonę (tam gdzie jest komp) i np. poruszę wiązką przy DME(lekko docisnę, jakikolwiek ruch) to zmienia się praca silnika(zaczyna nim bujać i nierówno chodzi). Na razie pospinałem opaskami i czekam na nowe kable.
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 29-07-2015 o 07:59

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    RockR a czy gość który badał Ci silnik tym profesjonalnym sprzętem sprawdził czy Twoje wtryski nie robią sobie korekty? Jeśli ma tak profesjonalny sprzęt to powinien to sprawdzić, jeśli masz dobre świece, cewki, fajki i reszta jest ok ( a zakładam że tak jest ) to może wina leżeć po stronie wtrysków, zapytaj swojego speca od kompa czy sprawdzał wtryski i czy czasem nie ma na nich korekty czasu wtrysku.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Czy o to chodzi?



    Takie nastawy wskazywała INPA jakieś 2 miesiące temu

    Nie mam pojęcia jak miał sprawdzić korektę. Jak to zrobić? Trzeba rozbierać spowrotem listwę wtryskową czy wystarczy podpiąć komputer/diagnoskop i to zresetować?? Podjadę do Niego za parę dni znowu na komputer bo tak się umówiliśmy i musze wiedzieć co mu powiedzieć konkretnie :)

    PS. cutt, może to głupie pytanie ale którędy się dobrać do DME??

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    nie ma żadnego błędu na kompie (profesjonalne urządzenie diagnostycznie, nie laptop z interfejsem!)
    Czym się charakteryzował ten "profesjonalny" komputer? Jaki program?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Bo to był diagnoskop a nie laptop ;)

    http://www.allegro.pl/item778363664_...nch_x_431.html

    identyczny.


    Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ??

    1. poduszki pod silnikiem
    2. przewody DME / DME
    3. błędna korekta wtrysków

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar oizo_pl
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    580
    BMW
    e65 730d indi.
    Skąd
    Gliwice
    ja tez tak mam ale wtedy jak mi auto jest stoji 2dni i jest mokro i zimno ale pózniej jest ok:P
    bylo:P e32 735 automat e34 525 td automat e36 320i e36 323i automat e38 740i automat e39 528i automat ,
    obecnie e39 520i , e39 520i 400 tys km igła :) e65 730d individual

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Czy o to chodzi?

    Obrazek

    Takie nastawy wskazywała INPA jakieś 2 miesiące temu

    Nie mam pojęcia jak miał sprawdzić korektę. Jak to zrobić? Trzeba rozbierać spowrotem listwę wtryskową czy wystarczy podpiąć komputer/diagnoskop i to zresetować?? Podjadę do Niego za parę dni znowu na komputer bo tak się umówiliśmy i musze wiedzieć co mu powiedzieć konkretnie :)

    PS. cutt, może to głupie pytanie ale którędy się dobrać do DME??
    U mnie znajduje się w tym miejscu, za silnikiem masz taka wiązkę w gumowej osłonie i ona biegnie do skrzynki z komputerami.



    U mnie praca silnika wygląda tak :

    http://www.youtube.com/watch?v=4Dfzej0-sYw

    Jak docisnę kable do góry to pokazywane wartości zaczynają się zmieniać np. wartości 1,3,8 cylindra spadają do zera wtedy silnik zaczyna się trząść czasami niektóre wartości zaczynają się zwiększać w nieskończoność i wtedy silnik przechodzi w tryb awaryjny.


    A tak przy okazji co oznaczają te wartości pracy silnika w INpie i czy ma ktoś może podręcznik do inpy albo cokolwiek co mogło by pomóc w pracy z tym programem.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Czy o to chodzi?

    Obrazek

    Takie nastawy wskazywała INPA jakieś 2 miesiące temu

    Nie mam pojęcia jak miał sprawdzić korektę. Jak to zrobić? Trzeba rozbierać spowrotem listwę wtryskową czy wystarczy podpiąć komputer/diagnoskop i to zresetować?? Podjadę do Niego za parę dni znowu na komputer bo tak się umówiliśmy i musze wiedzieć co mu powiedzieć konkretnie :)

    PS. cutt, może to głupie pytanie ale którędy się dobrać do DME??
    Z tego co widać to Twoje wtryski 2 miesiące temu "lały" sobie jak chciały, masz korektę prawie na każdym wtrysku więc silnik nie będzie Ci chodził równo, jeśli chodzi o przyczynę może być ich wiele - najczęściej zużycie jakiś podzespołów lub części. Podejrzewam że teraz możesz mieć jeszcze gorzej.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    ale jak przywrócić poprawne ustawienia tym wtryskom? Żeby lały po równo... ?? A może lały tak przez to lewe powietrze?? A teraz jest równo tylko np. poduszki pod silnikiem się zniszczyły przez rok nierównej pracy? No i jakich podzespołów zużycie masz na myśli?

    Cutt, u Ciebie są podobne różnice jak u mnie tyle tylko, że nie regularne (po różnych stronach). Dzięki za porządnego posta! ;) Tylko kurcze nie łapie jak się dostać do tych kabli, u mnie w tym miejscu jest po prostu dziura, a po drugiej stronie bezpieczniki. Zaraz jeszcze zajrzę pod mache, który Ty masz rok?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •