Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: [e38] Zmiana wnętrza

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice

    [e38] Zmiana wnętrza

    Witam.Kupiłem dzisiaj czarny środek w skórze (nappa) i wypadało by to wymienić. Problem jest taki, że w fotelach nappa nie ma tyłów (komforty) i muszę te tyły przełożyć od komfortów obecnych. Użyłem opcji szukaj i znalazłem tylko zajebisty opis Szweda jak zdjąć boczki (to już wiem i zrobię to bez problemu) Jednak reszty nie umiem Nawet nie wiem co jak zdjąć, pierwszy raz będe demontował i zakładał fotelę w jakim kolwiek aucie. Kiedyś widziałem link co i jak ale po niemiecku a prędzej raczej bym zrozumiał język starożytnych eskimosów niż szwabski :/ Więc był bym wdzięczny za pomoc co i jak :D


    Strasznie jestem napalony na te fotele i ide zaraz coś próbować majstrować. Jak zrobię to wrzucę foty :D ;D

    Udało wyciągnąć mi się dół tylnej kanapy (na siłę, czy inne fotele, też mam na siłę wyciągać? ) Jak do wyciągać i czy aku wyłączyć? Pomocy!! :D

    ps. jak do tej pory nie miałem grzanych foteli a teraz takie kupiłem to co i jak podłączyć ?

    ps. Fotele europejskie

  2. #2
    Fotele przednie są przykręcone do podłogi na 4 śruby każdy (klucz torx 45 albo 50....)

    Kanapa - dół wyszarpujesz a oparcia przykręcone śrubą i nakrętką od dołu. Podłokietnik na dwie nakrętki. ogólnie banał. Co do podłączenia grzania.... Wiele zależy od tego, czy masz wiązki do przełączników czy nie. Jak masz to podłączasz przełączniki i wsadzasz bezpiecznik. Jak nie masz wiązek - musisz dołożyć brakujące fragmenty instalacji. Napisz dokładniej, czego nie wiesz, bo pisanie kompleksowej instrukcji wydaje mi się zadaniem zbyt skomplikowanym ;)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Dzięki Sylwekk!!! Już raczej wszystko mi wytłumaczyłeś. Jeszcze pozostaje kwestia czy przy zmienianiu foteli przednich wyłączyć aku, oraz jak zdjąć plecki (tył) z komfortowych foteli i założyć je do innych komfortów.

  4. #4
    Trudno mi opisać, jak zdjąć plecki. Jest to koordynacja dwóch ruchów: 1. przesunięcie plecków prawą ręką w lewą stronę, 2. odciągnięcie plecków lewą ręką do siebie. Zakładam, że będziesz siedział na kanapie z tyłu.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Jeżeli masz elektryczną tylną kanapę to uważaj na takie plastiki pomiędzy fotelem a tylną półką. Nie wiem jak to mam opisać ale jest to kilka elementów plastikowych połączonych ze sobą sprężynami. łatwo można to zepsuć. Przed zdjęciem pooglądaj najpierw dokładnie jak to wygląda i działa.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    no "na szczęście" tylnią kanapę mam bez elektryki. W przednich fotelach zepsuty jest jakiś tam silniczek. Ktoś, od kogo kupowałem te fotele powiedział, że prościej będzie zmienić tylko obszycie foteli (z moich okładzinę welurową wywalić i wrzucić na to tą skórzaną ) niż wymieniać te silniczki.

    Wogóle mi to nie wychodzi :/

    czy jak chce te całe pasy bezpieczeństwa wywalić z tyłu(tylnia kanapa w skórze jest już z tymi pasami) to muszę chyba zdjąć tylnią półkę. No i właśnie jak ją zdjąć (z tyłu mam elektryczną roletę)

    aha i jak dojść do tych 4 śrób trzymających fotel przedni, nie widzę ich :/ próbowałem zdemontować te plastiki co na nim jest sterowanie fotela ale coś nie idzie. Zauważyłem, że z przodu trzyma to jakaś śruba (nie wiem jaka bo ciemno tam ale chyba torx) - rozumiem, że muszę ją odkręcić i wtedy odejdzie ten panel sterujący fotelem ?

  7. #7
    Ale kombinujesz....

    Śruby trzymające fotel do podłogi z przodu są widoczne jak fotel przesuniesz do tyłu a tylne są widoczne po przesunięciu fotela do przodu i zdemontowaniu plastikowych nakładek na prowadnicach. Pamiętaj też o odkręceniu pasa bezpieczeństwa (taki sam rozmiar klucza jak sam fotel).

    Tylna półka z roletą trzyma się na trzech śrubach dostępnych od strony bagażnika i czterech spinkach dostępnych po zdemontowaniu oparć kanapy. Dodatkowo, aby zdjąć tylną półkę, trzeba zdemontować osłony słupków tylnych.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Sylwekk, jak Cie kiedyś spotkam na ulicy to uważaj... ... bo będe rzucać Piwem ;D Naprawdę dzięki za pomoc :D

    Te słupki poprostu jak podwadzę to samę odejdą :D ?

  9. #9
    Nie, słupki są przykręcone na 3 śrubki pod lampką (kluczyk 8 mm, najlepiej sztorc).

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    jeszcze jedno pytanko. Jak demontować drewienko z boczków? Boję się brać na siłę bo może pęknąć

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •