Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: [e38] Zmiana wnętrza

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Udało mi się!!! ;D teraz jak już plecki zdjąłem to już raczej z górki :) Jak skończę tą skórkę to wrzucę fotki efektu końcowego oraz jakieś foto z instruktażem jak to wyjąć.

    ps. I tak Sylwek dużo mi pomogłeś. Bez Twojej pomocy ta skóra stała by się meblem garażowym :D

    ---------


    Sorry Sylwek, że obiecane fotki daję dopiero dzisiaj :D ale lepiej późno niż wcale.

    Przednie fotele to nappa, tylnia kanapa to zwykła skóra (jakoś bardziej mi podchodzi ta zwykła, jest taka fajna, twarda, nappa jest taka mięciutka i delikatna jakby)

    Fotografem dobrym nie jestem, sprzęt też mam kiepski (telefon) ale w rzeczywistości wygląda to trochę lepiej. Trochę renoskórem muszę pojechać boczek fotela kierowcy i pare rysek, ale to szczegóły


    http://img405.imageshack.us/gal.php?g=43788635.jpg


    Z tej racji, że jeździłem na welurze i na skórze jeżdżę obecnie to się mogę wypowiedzieć:

    *Prawdą jest, że skóra lepiej wygląda niż welur i zwiększa prestiż posiadanego auta.
    *Nieprawdą jest, że można sobie w zimę tyłek odmrozić (w chwili obecnej nie mam grzanych foteli i nie jest wcale źle, ta skóra wcale taka zimna nie jest a chwila tylko siedzenia i już jest mięciutka i ciepła)
    *Prawdą jest, że jest trochę śliska i człowiek może się trochę "ślizgnąć" na ostrym zakręcie (ale lekko tylko)
    *Prawdą jest, że zmiana środka zmienia prawie całe auto i człowiek znów się cieszy z każdej chwili w aucie jak małpa z banana

    - reasumując: Opłaca się mieć skórę


    ps.

    Nie edytuję posta celowo, by odświeżyć temat.

  2. #22
    Wygląda świetnie. A powiedz mi, kanapę i fotele kupowałeś osobno? Bo na kanapie są przeszycia jak przy skórze Montana, natomiast fikołki z przodu wyglądają mi na Buffalo, ew. Nappa
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    razem kupiłem, tyle, że koleszka sprzedawał tył z montanty w komplecie z przodem nappy/buffalo za dobrą cenę to wziąłem :)
    I właśnie wydaje mi się, ze ta montana jest taka fajniejsza trochę (taka twardsza, masywniejsza, nappa/bufallo jest taka z kolei "mięciutka, delikatna" i ma ładniejsze szycie (fotele wydają sie masywniejsze)


    ps. Czym się rożni buffalo od nappy?

  4. #24
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez positiv
    *Nieprawdą jest, że można sobie w zimę tyłek odmrozić (w chwili obecnej nie mam grzanych foteli i nie jest wcale źle, ta skóra wcale taka zimna nie jest a chwila tylko siedzenia i już jest mięciutka i ciepła)

    Poczekaj aż przyjdą prawdziwe mrozy wtedy zobaczysz , a jak nie masz jeszcze grzanych szybko zatęsknisz za materiałowymi .........

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Cytat Zamieszczone przez wisior
    Poczekaj aż przyjdą prawdziwe mrozy wtedy zobaczysz , a jak nie masz jeszcze grzanych szybko zatęsknisz za materiałowymi .........
    Mam grzane ale niechce mi się tego podłączać. W przeciągu ostatnich 2ch miesięcy było parę naprawdę mroźnych dni i wcale nie narzekałem. Wielkiej różnicy nie było w porównaniu do szmacianek :)

    To poprostu mit z tą "mroźną" skórą. Nie wiem jeszcze jak będzie w upał, ale myślę, że okej bo klimatronicki działają w miarę dobrze w e38.

  6. #26
    Montana szła na seryjny montaż. Nappa to skóra bardzo cienka, miękka i delikatna, robiona z jakiś tam jagniąt, taka niby że exclusive. Buffalo jest skórą grubą, wytrzymałą i niemal niezniszczalną. U mnie ma 300tyś przejechane i wygląda rewelacyjnie. I robi się ją z bawołów czy innych takich stworzeń. A Montana to pewnie ze zwykłej Krasuli jest :)
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  7. #27
    Być może, ta miękka skóra jest trochę "cieplejsza". Ja mam taką grubsza skórę, i ta w chłodne dni potrafi przymrozić.... Ale grzanie robi robotę ;D

    Ogólnie Gratuluję, wygląda to dość sympatycznie.

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Ad. Jey: Czyli ja mam nappę z przodu bo właśnie jest taka strasznie delikatna, że aż się boje siadać w spodniach z metalowymi elementami

    Ad. Sylwekk: No gdyby nie Twoje porady to może jeszcze bym mial welur :D a takto prawie 2 miesiące na skórkach śmigam.

    Pozdrawiam

  9. #29
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez positiv
    To poprostu mit z tą "mroźną" skórą. Nie wiem jeszcze jak będzie w upał, ale myślę, że okej bo klimatronicki działają w miarę dobrze w e38.
    We wszystkich swoich autach (poza E38, w którym szybko muszę zmienić ten stan rzeczy) miałem skórki i to jedna wielka bzdura że "D" można odmrozić. Wcale nie wszystkie moje poprzednie auta miały grzanie także wiem co mówię. Gorzej sprawa się ma w letnie upały, ale tylko przy czarnych (dlatego wszędzie miałem jasne, albo beżowe :P ). No i tutaj klimatronic nie wiele pomaga, bo ostro nagrzana czarna skóra długo się "studzi". Natomiast zadbana skóra wygląda świetnie to raz. Dwa że skórę bardzo łatwo i przyjemnie się czyści (ważne przy dzieciach). No i trzy że nie czepiają się kłaki, paprochy i inne tragicznie wyglądające śmieci.

    P.S. Mimo kiepskich zdjęć super to wygląda :)

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    Co do czanrej skóry i studzenia, wcale tak długo nie schodzi z temperaturą, w lato po całkiem niezłym nagrzaniu poparzyło przez chwile a później przestało, później klima i wszystko super :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •