Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [ elektryka] Nie dziala xenon, jak wymienic przetwornice / W

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa

    [ elektryka] Nie dziala xenon, jak wymienic przetwornice / W

    Witam,
    Znów mam pewnie dla większości banalne pytanie, ale nie chce niczego uszkodzi. Odrazu mówię wiem wiem opcja szukaj, szukałem ale nie znalazłem nic co mogło by mnie zadowolić. Przyczyną nie sprawnego xenonu jest najprawdopodobniej przetwornica. W przyszłym tygodniu będę ją miał jednak moje pytanie brzmi "Jak ją wymienić". Czy należy odłączyć akumulator czy wystarczy, że światła są wyłączone. Czy trzeba zdejmować klosz, żeby ją wyjąć. Jeśli tak to jak go wyjąć oraz jak umocowane są te kable. Zarówno te z góry jak i od strony lampy. Wystarczy pociągnąć czy są jakoś wpinane, żebym nic nie uszkodził.
    Pozdrawiam serdecznie.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ

    Re: Wstyd część druga

    Cytat Zamieszczone przez patrykg4
    Witam,
    Znów mam pewnie dla większości banalne pytanie, ale nie chce niczego uszkodzi. Odrazu mówię wiem wiem opcja szukaj, szukałem ale nie znalazłem nic co mogło by mnie zadowolić. Przyczyną nie sprawnego xenonu jest najprawdopodobniej przetwornica. W przyszłym tygodniu będę ją miał jednak moje pytanie brzmi "Jak ją wymienić". Czy należy odłączyć akumulator czy wystarczy, że światła są wyłączone. Czy trzeba zdejmować klosz, żeby ją wyjąć. Jeśli tak to jak go wyjąć oraz jak umocowane są te kable. Zarówno te z góry jak i od strony lampy. Wystarczy pociągnąć czy są jakoś wpinane, żebym nic nie uszkodził.
    Po (1) - czy jesteś pewien że wina leży po stronie przetwornicy? Próbowałeś podmienić same palniki stronami?

    Po (2) - jeśli to faktycznie przetwornica - to w jakiej formie będziesz ją miał? Wydłubaną, a może z całą lampą lub jej częścią? Generalnie to aku nie ruszasz, kable po prostu odpinasz (wtyczka z zatrzaskiem z tyłu lampy pod maską) - no ale żeby wymienić samą przetwornicę, to podejrzewam że przydałoby się całą lampę wytaszczyć... Spokojnie jest to do ogarnięcia, ale za pierwszym razem może zająć trochę czasu.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  3. #3
    Przetwornica jest przykręcana od spodu lampy (pod reflektorem drogowym). Musisz zatem zdemontować lampę i wtedy masz dostęp do przetwornicy. Odkręcasz kilka wkrętów i rozpinasz zatrzask dostępny po zdjęciu osłonki żarówki drogowej. Klosza z przodu nie trzema demontować.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Po (1) - czy jesteś pewien że wina leży po stronie przetwornicy? Próbowałeś podmienić same palniki stronami?
    Tak, to już sprawdzałem
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Po (2) - jeśli to faktycznie przetwornica - to w jakiej formie będziesz ją miał?
    Tak. będę ją miał wydłubana. Bardzo dobrze to ujołeś

    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Przetwornica jest przykręcana od spodu lampy (pod reflektorem drogowym). Musisz zatem zdemontować lampę i wtedy masz dostęp do przetwornicy. Odkręcasz kilka wkrętów i rozpinasz zatrzask dostępny po zdjęciu osłonki żarówki drogowej. Klosza z przodu nie trzema demontować.
    Bardzo dziękuje za instrukcję mam nadzieję, że tak samo przyjemnie będzię się to wszystko robić jak i się czyta.
    Poszukuje pracy jak i mieszkania w Warszawie i okolichach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •