Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: WSPOMAGANIE - E38 730D PO LIFCIE

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144

    WSPOMAGANIE - E38 730D PO LIFCIE

    Cześć wszystkim,

    Pisałem o tym już wcześniej ale nie miałem tylu informacji no i chciałbym powrócić do tematu gdyż temat wspomagania w mojej 730d nie został do dnia dzisiejszego w 100% rozwiązany. Powiem same konkrety be zbędnego BLE BLE :)

    Wspomaganie działa mi na pół gwizdka czyli działa nie tak lekko jak powinno ale nie jest też ciężko, po prostu kierownica chodzi ciężej niż powinna da się to zauważyć.

    Pompa i płyn wszystko 100% ok gdyż, byłem u majstra który zresetował mi kompa i wspoma chodziła jak zegarek jednym najmniejszym paluszkiem na postoju można było kręcić kierownicą zerowe opory tak jak powinno. Przejechałem się na trasie i gdy samochód przekroczy pewną prędkość wspomaganie chodzi ciężej tak powinno być ale po zwolnieniu z powrotem do zera powinno wracać do stanu kiedy kierownica chodzi jednym paluszkiem a tak niestety nie wraca. Nie mam możliwości podjechać do tego samego mechanika bo jest on ode mnie o 450km.

    I teraz pytanie. Czy to jakiś czujnik nie odbija? Czy to ten cały servtronic? Może ktoś mi jest w stanie pomóc?

    Liczę na Was :)
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Ja mam podobny problem z tego, co widzę. Trzecią pompę wspomagania mam już założoną (ostatnia oryginał z przebiegiem 120kkm) i żadnej poprawy. Gdy auto stoi, nie mogę skręcić kierownicą, wystarczy lekko ruszyć i wraca do normy. Szybko pokonując zakręty kierownica też czasem lubi się 'zaciąć' w jednym położeniu i nie da się wtedy skręcić (przez ułamek sekundy). Czujnik servotronica na maglownicy też miałem wymieniany. Ma ktoś jakieś pomysły co to może być?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    no to masz inny problem, załóż swój wątek
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Ja tu wpadam podniecony bo mówię JEST! W KOŃCU KTOŚ COŚ WIE! A tu taka klapa :/ póki co nikt tego nie rozwiązał więc jak Ci się uda to dziesiątki forumowiczów czekają z nadzieją na to info :P
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    29
    witam mam ten sam problem........do niedawna wspoma chodzila na zimnym ok,po rozgrzaniu sie lub przejechaniu po miescie kilku km przechodzila w tryb ciezszy.........teraz juz od jakiegos czasu,chodzi ciezej na jednym poziomie........jade przed swietami do mechanika na wymiane plynu i resetacje bledow w kompie i wtedy zobaczymy.....napisze co i jak,ale mnie sie wydaje ze to ten zawor servotronik.......oby nie
    REMMY

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Nie ważne co będzie uwierz, że ludzie czekają za info i są gotowi nawet zainwestować większą kasę aby to działało jak się należy :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    29
    serwus.mam juz auto u mechanika bedzie naprawial chlodniczke wspomagania bo stwierdzil ze jest tam wyciek,wymieni plyn od wspomagania na nowy i zresetuje bledy w komputerze,po tym zabiegu dam wam znać czy się poprawiła praca wspmy.pozdrawiam. ;)
    REMMY

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    Cytat Zamieszczone przez remibmw
    serwus.mam juz auto u mechanika bedzie naprawial chlodniczke wspomagania bo stwierdzil ze jest tam wyciek,wymieni plyn od wspomagania na nowy i zresetuje bledy w komputerze,po tym zabiegu dam wam znać czy się poprawiła praca wspmy.pozdrawiam. ;)
    zobacz stan płynu w zbiorniczku, wydaje mi sie ze masz ok, ale wymień moze akurat u Ciebie pomoze ;) u mnie pomaga reset kompa, wspoma dziala jednym paluszkiem dopóki nie rozpedzde sie do 100km\h po zwolnieniu spowrotem dziala ciezej, ja mysle ze to jakis czujnik trzeba wymienic bo nie odbija ;D
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    To wytrop o co biega bo u mnie zabieg pomógł na chwilę i może jest trochę lepiej ale to nadal nie jest to!
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Odświeżam temat wspomagania.
    Macie jakieś nowe wieści ?????????????

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •