Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Dwa akumulatory

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik

    Dwa akumulatory

    Odnośnie wyposażenia w dwa akumulatory...szukałem ale nic nie znalazłem... były one tylko w 750 i czy tylko jako opcja ?
    Z tego co się orietuje to "główny" jest duży (90-110 Ah) a ten dodatkowy mniejszy (coś koło 60Ah). Czy one mają osobne obwody , osobne "zadania" czy są połączone równolegle (co było by trochę bez sensu-nie kożystne dla tego mniejszego) dla zwiększenia pojemności ogólnej ?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    W USA miała to każda 750, w na innych rynkach nie wiem - ale widziałem jedynie na niektórych 750, więc zgaduję, że była to opcja dostępna tylko przy tym silniku.

    Raczej nie są równolegle włączone do jednego obwodu - z tego mniejszego zasila się odbiorniki pokładowe żeby odciążyć większy (tak gdzieś czytałem).

    Doposażenie na oryginalnych częściach drogie jak cholera. Można o tym myśleć gdybyś trafił gdzieś używane, ale to biały kruk.

    Instrukcję takiego retrofittingu znajdziesz na e38.org.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    Ja długo szukałem, az w koncu znalazłem - podstawa dodatkowego akumulatora z 750i wraz z inna osłona prawej czesci bagaznika ( rezygnujesz z póleczki ). W oryginale jest jeszcze moduł zarządzający, ale nie jest on konieczny. Obecnie mam oba akumulatory Varta Blue Dynamic 110+72Ah. Polecam !

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Dokładnie tak ;)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •