Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Twarde węże ukłądu chłodzenia 750i

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    69
    BMW
    750i 99r.
    Skąd
    Koźmin WLKP

    Twarde węże ukłądu chłodzenia 750i

    Witam
    Musze prosic Was o pomoc gdyż od pewnego czasu mam tarde węże układu chłodzenia a wczoraj wystrzelił i krucieć przy chłodnicy :( Dobrze ze byłem juz w domu :)
    Chciałbym Was prosci o wsztkie możliwe przyczyny takiego zachowania układu
    gdyz kilka juz wyeliminowałem a może ktoś z miał jeszce inny szczególny przypadek
    POzdr

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Nie wiem o jakich "wyeliminowanych" przyczynach mówisz...
    Nasuwającą się diagnozą jest niestety uszczelka głowicy (wskutek czego układ chłodniczy dostaje ciśnienia z silnika)...
    SEBEK pisał kiedyś o nieszczelnym reduktorze od gazu - co może dawać podobne objawy (nie wiem czy masz LPG u siebie).
    Innych możliwych przyczyn prawdę mówiąc nie znam.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    139
    BMW
    e38 740 4.4 manual 06.97
    Skąd
    Poznań
    nie wiem czy uklad jest podobny ale w e32 735 mialem taki sam problem. weze robily sie twarde (i nie wiadomo bylo dlaczego) az w koncu jeden padl. okazalo sie ze w przewodach nazbieralo sie roznego syfu co zapchalo system. pomoglo przedmuchanie ukladu sprezonym powietrzem. nieczystosci efektownie wystrzelily z silnika.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa
    U mnie np dostawała powietrze przez zbiorniczek. Sprawdź zbiorniczek czy jest szczelny i korek oraz w jakim stanie są te dwie gumki od korka.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    A jaki masz wlany płyn do chłodnicy??
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    69
    BMW
    750i 99r.
    Skąd
    Koźmin WLKP
    był prestone teraz jest kuler od K2 A jak sprawdzić uszczelkę pod głowicą czym jeszcze się to objawia ?? Choć nie wiem czy czasem to nie visco ale silnik się nie przegrzewa przynajmniej nie widać na wskaźniku :) Zbiorniczek jest chyba ok ,Chłodnice kiedyś czyściłem było troche tego syfu a gazu nie mam Aha i np po dłuższej jeździe do momentu ja wskazówka stanie w pionie wyłączę silnik zacznę odkręcać korek to zacznie syczeć a później płyn zaczyna wylatywać

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    464
    BMW
    e30 328
    Skąd
    Poznań
    Ja też to ostatnio przerabiałem w 4.4 m62 twardniały mi węże i strasznie się grzały wszyscy mówili że uszczelka pod głowica okazało się że padło
    Visco i pociągało za sobą termostat wymieniłem jedno potem drugie zalałem całość nowym płynem odpowietrzałem z 1.5h auto pod kontem 30 stopni i teraz śmiga jak szalone pozdrawiam może pomogłem
    Gaz to śmierć a my nie chcemy uśmiercać naszych aut!!
    Bardzo Mądry Wybór

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    Zakladam ze masz calowicie odpowietrzony uklad. Sprawdz zawartosc CO w ukladzie chłodzenia i bedzie jasne. Jesli płyn ma odpowiednio wysoką temperature wrzenia, a mimo to sa twarde weze to raczej puszcza uszczelka pod glowica. Temperatura na wskazniku ruszy za pion dopiero powyzej 115-120st.C tak wiec o niczym to nie swiedczy. Wlacz test 7 i bedziesz wiedział jaka jest temperatura płynu chlodzacego na powrocie. Poza tym twarde weze to bardzo umowne okreslenie. Syczenie po odkreceniu korka to tez normalna sprawa, w koncu trudno oczekiwac aby cisnienie w ukladzie i cisnienie atmosferyczne byly takie same - swiadczyloby to o nieszczelnosci ukladu.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    123
    BMW
    e38
    Skąd
    lublin
    z mojego doświadczenia
    jeżeli twarde węże to wymień korek w zbiorniczku pewnie sie zaciął (możesz go sprawdzić lekko go luzująć i spuść ciśnienie zobacz czy nie bedzie płynu sadzić )
    jeżeli viscoza jest dobra to zamulenie układu albo to co najgorsze uszczela :x

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez doogg
    np po dłuższej jeździe do momentu ja wskazówka stanie w pionie wyłączę silnik zacznę odkręcać korek to zacznie syczeć a później płyn zaczyna wylatywać
    też tak miałem mój był zapowietrzony... ale powiem Ci że nasze samochody nie jest tak "chop siup" odpowietrzyć. Odpowietrzałem około godziny... teraz wszystko ok.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •