Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Twarde węże ukłądu chłodzenia 750i

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    Witam
    sprawdzenie zawartosci CO w chlodnicy mozna sprawdzic na kazdej stacji diagnostycznej lecz nie da ona pewnosci.
    Przestan sie pieścić z tym samochodem i zwalaj głowice nie są to jakieś ogromne koszta a duzo zyskasz. Wszyscy się boją tych głowic nie wiem dlaczego.. to nic strasznego a przy okazji plan masz zrobiony i wiecej kompresji Tobie dochodzi:D

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    59
    BMW
    E38 750iL
    Skąd
    Łódź
    Witam, mogę się podzielić swoim doświadczeniem. Przyprowadziłem auto z DE i całą drogą było dobrze, dopiero po 600 km pod samym garażem (2 km brakowało) wskazówka się wychyliła ... Stwierdziłem, że może mu przejdzie ... i to był błąd. Miałem pełno różnych objawów i niestety nie dawało nic rady, poszła nowa wiskoza, nowa chłodnica behra, kilka nowych węży, pompa, termostat i objawy dalej były takie same. Podpięcie pod komputer i jakąś tam zaawansowaną opcją oglądaliśmy spalanie na każdym z cylindrów. Na jednym było do dupy :(, zapadła decyzja, poszły głowice w gorę. Co się okazała, była to wina pękniętej jednej szpilki :(:(:(. Teraz mam nowe uszczelki pod głowice, nowe pod pokrywy zaworów, nowe pod kolektory, cały nowy układ chłodzenia i powiem tak. Nie ma bata, musi być wskazówka idealnie prosto, a twarde węże poszły do zoo :P. Jednak ciekawostka, człowiek, który to robił (Bracia Jagiełło z Łodzi) mówił, że w jego iluśletniej karierze nie miał takiego przypadku. Teraz się z tego śmieję, ale wtedy nie było mi do śmiechu :P.
    626 KM i 1010 Nm ....

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    Teraz pytanie czy lepiej zrobić uszczelki czy wymienić silnik? Jaki jest koszt zrobienia uszczelek, jeśli zakładam że głowica nie wymaga obróbki poza planowaniem oczywiście. Po prostu zdejmuje głowicę , zakładam nowe uszczelki pod nią , przy okazji pod dekle, ale one i tak są do wymiany .

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    59
    BMW
    E38 750iL
    Skąd
    Łódź
    Moim zdaniem lepiej robić głowice, mimo, ze np w moim przypadku wyniosło to dwa razy tyle co drugi silnik, ale ... no właśnie, ale wiesz co masz, bo tak na prawdę zostaje ci do obejrzenia dół silnika i masz pełny obraz tego co masz z motorem, dobrze zrobiony i poskładany i kolejne tysiące km przed toba ;.
    626 KM i 1010 Nm ....

  5. #25
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    no i nie wiem co się dzieje...ostatnio zmieniałem płyn...niby dobrze odpowietrzone a tu kuku,ja sprawdzić wisko albo termostat....i czemu te węże tak stwardniały....dodam że juz dobre kilka dni jeżdziłem i było ok a tu dziś niespodzianka...wskazówka poszła między pion o czerwone,przelewem wyleciała jakaś ilość płynu...co to...

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    jak nie masz dobrze odpowietrzonego układu to visco sie nie załączy,jeżeli chodzi o termostat to do gorącej wody go wrzuć i obserwuj
    ps.ja zmieniałem chłodnice węże do niej termostat pompa wody nagrzewnica i jak teraz dałem na ciepłe powietrze to słychać wtaczający się płyn w nagrzewnice i na dole zbiorniczka wywrównawvczego widze powietrze (m60b30 e32)na kanale na wysokości skrzyni leciutko widać płyn (nie jestem pewny czy to nie jest jakiś odpływ z nagrzewnicy) dodam ze chłodniczka nowa oryginał oringi nowe plastikowa rurka ok
    Ostatnio edytowane przez kal!ber ; 25-09-2012 o 16:15

  7. #27
    Początkujący Użytkownik Awatar wyczyn
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    97
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Pułtusk
    przerabiam ten sam problem w e38 4.4l M62 tez mam twarde węże i ostatnio tez mi strzelilo gumowe kolanko... kazdy mowił mi ze to głowica... ja sie nie znam wiec sie nie wypowiadam.... ale jak delikatnie odkreciłem śrubkę od odpowietrznika ciagle jak jest rozgrzany silnik wydobywaja sie drobne bombelki... mechanik odpalil silnik jak byl zimny nie zakrecajac korka od chlodnicy po ok 10min pracy silnika z wlewu do chlodnicy poprostu kipiał płyn chlodniczy... ;/ i nie wiem ale chyba nie bardzo z tym jezdzic zeby nie bylo cos powazniejszego ;/ ??

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Jeszcze jedno pytanie w sprawie korka zbiorniczka.

    Zakupilem oryginalny nowy korek i dzis nad ranem po zrobionej 30 kilometrowej trasie z butowaniem auta do 180kmh waz gorny chlodnicy byl bardzo twardy a z korka zadnego syczenia. W poprzednim korku syczenie bylo ale i plyn bokami widac ze szedl dlatego korek wymienilem. U mnie temp w trasie to 108 do 110 a jak stoje na swiatlach to 110. Dzis rano pod domem skoczylo do 113 i zalaczyla wiskoza, po butowaniu wiskozy temp spadlo do 105.

    Wczoraj odpowietrzalem uklad no i razem po odpowietzeniu musialem dolac 2.2 litra plynu. Dzis pojechalem go przebutowac bo wczoraj zadal plynu w czasie jazdy.

    Czy korek musi byc slychac po kazdym wylaczeniu silnika? Myslalem ze korek ma byc szczelny zeby nie zasysal powietrza?

    Wiskoza Meyle dobra bedzie? Moze to wisko bo strasznie pozno sie u mnie zalacza. A moze termostat trzmya za dlugo i otwiera pozno?

    Co zrobic? Trase zrobilem ma jednym tchu pare dni temu 250km i zadnego problemu nie bylo. Podroz do Polski zmusza mnie do sprawdzenia wszystkiego przed wyjazdem.
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •