Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [mechanika] Dziwny problem - EML

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz

    [mechanika] Dziwny problem - EML

    Od wczoraj dzieją się z moją BUNIĄ dziwne rzeczy. Rano odpaliłem autko i wszystko było OK. Pojechałem na stację benzynową i praktycznie w momencie gaszenia silnika (tuż przed) zaświeciła mi się kontrolka EML. Zatankowałem paliwo, odpaliłem samochód i kontrolka świeciła się cały czas. Jeszcze raz zgasiłem i odpaliłem samochód i wtedy kontrolka zgasła. Dalsza jazda przebiegała normalnie. Po około godzinnym postoju znów musiałem się przemieszczać, więc odpalam samochód, a tu EML już się świeci, ponadto max. prędkość jaką mogłem rozwinąć to 20 km/h i 1000 obr/min. Pojechałem do mechanika i wyszedł błąd czujnika położenia pedału przyspieszenia (czy coś w tym stylu). Błąd usunięto i autko śmigało jak nowe. Po jakimś czasie i kolejnym odpaleniu znów świecąca kontrolka, ale bez rzadnych objawów mechanicznych. Od tego czasu raz kontrolka świeci raz nie i podobnie z tymi objawami jezdnymi - przy czym nie ma reguły - kontrolka może się palić bez objawów lub występuje to straszne zamulenie bez kontrolki. Co ciekawe dodam jeszcze, że gdy po odpaleniu zaświeci się kontrolka i wtedy zgaszę auto i odpalę ponownie, ale ze zmianą trybu skrzyni na sport, to kontrolka już się nie zapale, ale nieraz auto się muli straszliwie.
    Co to może być? Nigdzie nie znalazłem opisu tak dziwacznych objawów :razz: . POMOCY!!!!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    ja miałem podobne objawy jak nie miałem czujnika temperatury od emla wpiętego.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez wolowy
    ja miałem podobne objawy jak nie miałem czujnika temperatury od emla wpiętego.
    Ale na kompie by to nie wyszło. U mnie był jakiś czujnik położenia pedału przyspieszenia jako błąd.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Objawy o których piszesz czyli ograniczenie obrotów do 2tys. i świecąca się dioda to tryb awaryjny EML.

    Pisałem kiedyś na forum jak to zlikwidować wtedy z problemem borykał się Jokerow750.
    Pierwsza rzecz to podmiana zegarów na sprawne z pojazdu z tej samej wersji silnikowej. Jeśli usterka ustąpi to jest pewność że problem tkwi w ścieżce diody EML znajdującej się w zegarach.

    Dalsza droga eliminacji problemu to podmiana przepustnic na inne.
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Pierwsza rzecz to podmiana zegarów na sprawne z pojazdu z tej samej wersji silnikowej.
    Raczej bym to eliminował, bo nieraz są objawy ograniczenia prędkości bez świecenia diody, a nieraz świeci się dioda, a nic się nie dzieje. Czasami jest tak, że dioda się świeci i silnik muli. Nie ma reguły.

    Co do tych zegarów to znajomy faktycznie tak miał, ale jemu dioda świeciła cały czas i nie było objawów mechanicznych.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    W trybie awaryjnym EML dioda EML w zegarach powinna świecić się w sposób ciągły.

    Nikt jednak nie da ci gwarancji że tak musi być w każdym przypadku, dlatego skoro przepustnice przechodzą w tryb awaryjny to wypadałoby to sprawdzić?

    To najprostsza i najszybsza droga eliminacji jednego z możliwych źródeł tego problemu, twoja brocha jak postąpisz, zawsze pozostają inne zabiegi...
    Czarne e32 w benzynie!


  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Przepustnice są sprawdzone i wszystko OK. Cały czas wyskakuje błąd w postaci tego czujnika położenia pedału przyspieszenia. Gdzie on się znajduje? Jeśli ten czujnik byłby w porządku, to czy mam kompa uszkodzonego? Mechanik mówił mi też, że może coś z wtryskiwaczami - co wy na to?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •