Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Nagrzewanie 740

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    159
    BMW
    bylo e38 4.4
    Skąd
    Kołobrzeg

    Nagrzewanie 740

    Witam wiem ze temat był wałkowany ale chciał bym sie dokladniej dowiedzieć na temat nagrzewania otóż: Nie chodzi mi zbytnio ogrzewanie problem wyglada tak że , jest zimno jak cholera :D a gdzies tak 20 min jazdy moze 15 min zaczyna leciec cieple powietrze z frontow nie na nogi nie z tylu tylko z fotnów przednich temperatura nastawiana jest na maxa czyli 32 stopnie a leci takie zadne 32 ,Powiedzcie mi co moze byc przyczyna teperatura pracy 105 stopni nie wiem moze elektrozawor ten caly co czesto sie przewija ale nie wiem jak to sprawdzic wiem ze węze do nagrzewnicy sa letnie jeden zimny tzn chlodny.Układ jest chyba dobrze odpowietrzony bo nie leci powietrze przy odkreceniu korka .Jakies sugestie ? Moze jakies podpowiedzi ? Moze juz ktos mial taki problem .Wiecie postawic auto do mechanika to nie sztuka .MEchanik powie moze to termostat a moze to ten zawor a moze to inne i wydawac tak pieniadze mozna wiec liczxe na wasze pomysly :D

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar tomi290
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    BMW
    E 38 735 1998
    Skąd
    KBR
    Ja na pierwszym miejscu sprawdziłbym odpowietrzenie silnika.W bmw jest dość ciężko odpowietrzyć układ.Ja przy odpowietrzaniu stawiałem auto przodem pod gore dokładny opis jest na forum.A jak zmieniasz temp na niższą to jet reakcja tzn czy leci chłodniejsze powietrze???
    Pozdrawiam Tomek

  3. #3
    A nieprawda. Odpowietrzyc 740i jest całkiem prosto ;D Było o tym nie raz

    Przede wszystkim włącz zapłon (silnik zgaszony!), odkręć korek i sprawdź czy z przelewu leci cienka strużka płynu. Sądzę, że nie działa Ci pompka obiegu cieczy - stąd kłopoty z ogrzewaniem wnętrza
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    159
    BMW
    bylo e38 4.4
    Skąd
    Kołobrzeg
    czy np ta pompa wyjdzie na komputerze ? ze jest do wymiany ??

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez Pietrek
    czy np ta pompa wyjdzie na komputerze ? ze jest do wymiany ??
    Nie koniecznie. Wyjdzie jeśli jest przerwa w obwodzie, natomiast zacięta - nie wykaże.

    Poza tym łatwo sprawdzić. Po co komputer?
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    159
    BMW
    bylo e38 4.4
    Skąd
    Kołobrzeg
    jak ona sie dokladnie nazywa ta pompka bo chyba nie jest to pompa wody chlodzacej bo juz zglupialem

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez Pietrek
    czy np ta pompa wyjdzie na komputerze ? ze jest do wymiany ??
    Powinno wyjść. Z tym, że ta pompka wspiera przepływ głównie na wolnych obrotach. W czasie normalnej jazdy ogrzewanie powinno działać normalnie.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    159
    BMW
    bylo e38 4.4
    Skąd
    Kołobrzeg
    to znaczy ogrzewanie chodzi tylko z przednich nawiewow w czasie jazdy np 15 min ale i tak to nie jest mocne gorące powietrze tylko takie gowniane dzisiaj przy rozgrzanym silniku dotykalem przewodow co wchodza do nagrzewnicy te 3 przy tym calym elektrozaworze i nie byly one gorace jeden letni drugi prawie zimny a 3 lekko cieply

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    W czasie normalnej jazdy ogrzewanie powinno działać normalnie.
    Właśnie nie będzie, ponieważ zasilanie obiegu kabiny i powrót jest do jednej magistrali = brak różnicy ciśnień podczas jazdy - brak ogrzewania
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    159
    BMW
    bylo e38 4.4
    Skąd
    Kołobrzeg
    czyli mowisz ze to moze byc ta pompka wspomagająca w ktorym ona miejscu jest no i zapewne jest to element nie naprawialny czyli uzywka ze szrotu allegro lub nowka lub zamiennik jakis nowy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •