Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Reduktor ZAVOLI ZETA S-Wyciek gazu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk

    Reduktor ZAVOLI ZETA S-Wyciek gazu

    Witam. Mam taki problem. Dzisiaj po przyjeździe na parking, zgasiłem silnik po czym otworzylem maske słychac było syczenie gazu. Mam sekwencje stag 300 z takim parownikiem http://moto.allegro.pl/item766355207...sekwencja.html Na zdjęciu parownika widoczny jest mosiężny króciec na który można ząłozyć cienki wezyk(chodzi o ten króciec z boku obudowy. U mnie do tej pory króciec ten był wolny nic nie było do niego podlaczone i chodziło wszystko ok. Zlokalizowałem wyciek gazu, leci wlasnie z tego króćca. Po co jest ten króciec, dlaczego zaczął lecieć przez niego gaz?

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Ja stawiam na przerwaną membranę w reduktorze.
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    reduktor do wymiany poszła membrana , uwaga radze wymienić reduktor bo takie jedno zavoli nie da rady w m30b30


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Jaki reduktor polecacie do m30b30?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Re: Reduktor ZAVOLI ZETA S-Wyciek gazu

    No to super gazownicy zakładali ten gaz. Tam musi być wężyk do kolektora żeby było sterowanie ciśnieniem gazu.

    Ja bym od razu nowego reduktora nie kupował zregenerowałbym na Twoim miejscu stary. A jak już kupować to od razu jakiś znacznie mocniejszy lub zregenerować ten i dołożyć drugi taki sam.


    Pozdrawiam

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Skąd
    Biała Podlaska
    A coż tu regenerować jak nowy 200 zł. kosztuje.Na śmietnik dziada i nowy zakładać takie moje zdanie.
    Czasami wychodzi lepiej niż planujesz-pomyślał chłop gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w teściową

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    np Scorpion GT


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Witam. Ten króciec przez który ulatnial mi sie gaz to zawór bezpieczeństwa popuszcza ciśnienie gdy jest za duże. W srodku jest maly tłoczek z rowkami po bokach, sprezynka i mała okragła dysza. Przyczyną ulatniania się było zabrudzenie zaworka, tłoczek do końca nie dolegał do obudowy przez co pomału leciał gaz. Po wyczyszczeniu jest ok. Zaworek jest do kupienia na zamówienie w zakładach montazu lpg koszt ok 30zł. U mnie na tym zaworku niema żadnego weza pozostaje on wolny. Widziałem u niektórych łączony on jest trójnikiem z weźem do czujnika cisnienia. Wg instrukcji motazu powinien on byc połączony oddzielnie z kolektorem, gdy zaworek popuści gazu wlatuje on do kolektora i sie spala:) Dzięki wszystkim za pomoc i Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •