Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: [mechanika] Wymiana płynu hamulcowego

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar tomi290
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    BMW
    E 38 735 1998
    Skąd
    KBR

    [mechanika] Wymiana płynu hamulcowego

    Witam mam pytanie (szukałem na forum ale nic na ten temat nie znalazłem)a chodzi mi o samą wymianę,mechanik mi mówił ze płyn powinno się wymienić podciśnieniowo czy coś w tym stylu.Powiedział że jest jakaś pompka elektryczna w abs i nie powinno się wymieniać metoda wymiany przez odpowietrzniki bo może być kłopot z odpowietrzeniem.Czy ktoś z was wymieniał i w jaki sposób i czy mógłby podzielić się ta wiedza .Dziękuje za podpowiedzi i pozdrawiam :)
    Pozdrawiam Tomek

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Możesz śmiało wymienić płyn hamulcowy absolutnie klasycznymi metodami. Fajnie jak będziesz miał asystenta to będzie łatwiej i szybciej :)
    Gra muzyka

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar tomi290
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    BMW
    E 38 735 1998
    Skąd
    KBR
    Wielkie dzięki czyli mój mechanik był w błędzie,zabieram się za wymianę w następny weekend bo już od dłuższego czau świeci mi zegarek i trochę mnie denerwuje pozdrawiam
    Pozdrawiam Tomek

  4. #4
    Robiłem to sam i bez problemu dało się wszystko odpowietrzyć.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar tomi290
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    BMW
    E 38 735 1998
    Skąd
    KBR
    Sylwek powiedz jaka metoda tzn odkręcałeś odpowietrzniki i czekałeś aż płyn samoczynnie będzie wypływał czy tez pompując tak jak przy odpowietrzaniu???
    Pozdrawiam Tomek

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    136
    BMW
    e38
    Skąd
    wawa
    Pompujac. Dobrze jak bys spryskal odpowietrzniki duzo wczesniej wd40 moze nawet wiecej niz raz, niech sie to wgryzie, pomoze latwiej odkrecic i moze nie urwiesz.

  7. #7
    Robiłem koła po kolei czyli najpierw wypchnąłem płyn z tylnego prawego zacisku, aż pedał stał się miękki. Potem zalałem świeży płyn i pompowałem do chwili, aż stwardniał. Następnie lewe tylne koło, aż z odpowietrznika zaczął wylatywać jasny, nowy płyn. Potem prawy przód (tak jak z lewym tyłem) i lewy przód.

    Nie miałem nikogo do pomocy więc jakoś trzeba było sobie poradzić. Samochód postawiłem na 4 podstawkach.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar tomi290
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    BMW
    E 38 735 1998
    Skąd
    KBR
    Jeszcze raz dzieki ja zorganizuje sobie kogos do pomocy pozdrowionka :]
    Pozdrawiam Tomek

  9. #9
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Doradzono mi kiedyś przepłukać cały układ denaturatem - w jednym aucie tak zrobiłem i efekt był dobry.

    Znacie ten patent? Są jakieś przeciwwskazania?

  10. #10
    Denaturatem?

    Pierwsze słyszę, z resztą - w jakim celu? Płyn hamulcowy nie kosztuje wiele, a nie ma później ryzyka, że denaturat pozostał w układzie. Zużyj choćby 1 litr hamulcowego a najlepiej zmieniaj jak książka pisze. Co 2 lata

    Denaturat? Nie polecam
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •