Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [mechanika] E38 cieknie uk. chlodzenia - przelany ??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    139
    BMW
    e38 740 4.4 manual 06.97
    Skąd
    Poznań

    [mechanika] E38 cieknie uk. chlodzenia - przelany ??

    mam taki problem padl termostat (nie otwieral sie) cisnienie wzrastalo i wystrzelil jeden z wezy . termostat jak i waz zostaly wymienione ale zauwazylem ze kapie z przudu gdzies pod chlodnica. sprawdzilem poziom plynu a tu mi ten plywajacy patyk wysaje ponad korek 8/ tematu nie moglem odrazu zbadac bo byla to sobota wieczor a w niediele trasa do pracy do danii. wiec z sercem na ramieniu ruszylem czekajac na jakies oznaki zle. nic sie nie dzialo temp idealna zadnych komunikatow. (880km) dojechalem do pracy i widze ze dalej cieknie. po 2 dniach stania na parkingu plama wyschla wniosek nie ciaknie. sprawdzam poziom a tam patyk lezy. przerazony polecialem po wode zeby sprawdzic jak szybko to ucieka. i tu kolejne zaskoczenie bo weszlo mniej niz 1,5 litra i znowu patyk wystaje.

    i tu pytanie czy z poziomu min do max jest 1 litr ?? w ten uklad wchodzi ponad 12 litrow plynu. i czy jest moze jakis zawor upustowy przez ktory moglo mi wyciekac jak mechanik przelal ??
    niestety nie mam dostepu do kanalu ani garazu wiec nie mam gdzie rozkrecic tych oslonek pod silnikiem i poszukac dokladnie miejsca wycieku. a z gory przy v8 4,4 nic nie widac. auto stoi i teraz dylemat czy dojedzie do polski bo naprawa w danii moze kosztowac tyle co pol auta.

    nie wiem czy skladnie pisze bo w stresie jestem. wiec z gory sory.

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Kolego najpierw przeczytaj co jest w pkt5 regulaminu .

    Później oczekuj odpowiedzi na swoje pytanie .

    Pozdrawiam.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    139
    BMW
    e38 740 4.4 manual 06.97
    Skąd
    Poznań
    za niedopatrzenie z mojej strony najmocniej przepraszam. już zostało ono poprawione.
    http://forum.7er.pl/-vt10171.htm#135865
    teraz liczę na wsparcie i pomoc bardziej doświadczonych użytkowników 7ek :D

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar wasyle38
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    223
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    Poznań
    Stan sprawdza się na zimnym silniku i pływak nie może wystawać tylko być na równi z górna krawędzią zbiorniczka tak jak masz na nim narysowane. Jeśli będziesz miał nadmiar to w najlepszym przypadku wywali Ci przez korek (jeśli jest dobry), a w tym gorszym przypadku pójdzie jakiś gumowy waż lub króciec od chłodnicy. Wyrównaj stan i obserwuj co będzie się działo. A i najważniejsze nie zalewaj układu woda tylko płynem bo zniszczysz sobie cały układ.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    A ja zadam inne pytanie. Mój patyk sie złamał i co teraz? Jak sugerować sie ile płynu mam. Jeżdzę już tak kilka miechów, bo z autem n9ic sie nie działo i nie dzieje, ale tak na przyszłość pytam. W sumie jak będzie mało płyny w wyrównawczym to powinno sie to pojawić w formie komunikatu na BC czy tak?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    139
    BMW
    e38 740 4.4 manual 06.97
    Skąd
    Poznań
    a jak upuscic plynu z ukladu ??

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    90
    BMW
    735i
    Skąd
    mam to wiedzieć
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    A ja zadam inne pytanie. Mój patyk sie złamał i co teraz? Jak sugerować sie ile płynu mam. Jeżdzę już tak kilka miechów, bo z autem n9ic sie nie działo i nie dzieje, ale tak na przyszłość pytam. W sumie jak będzie mało płyny w wyrównawczym to powinno sie to pojawić w formie komunikatu na BC czy tak?
    Dokładnie tak jest. Mi ciekła chłodnica i choć dolewałem płynu to co pewien czas wyświetlał się komunikat, żebym sprawdził poziom płynu chłodzącego. Teraz wymieniłem chłodnicę i jest ok :)
    wasyle38
    Bez przesady, że od razu zniszczy. Jeden litr dolewki nic nie spowoduje, nie sądzę nawet aby się zbytnio podniosła temperatura zamarzania. Ale ja osobiście koncetrat mieszam i ewentualne dolewki uzupełniałem wodą destylowaną.

    A wracając do główne wątku autora to załatw sprawę po powrocie do Polski. Kup butelkę koncentratu i po prostu przygotuj sobie właściwy roztwór i woź w bagażniku. Jak Ci komputer da sygnał, żebyś sprawdził płyn chłodniczy to dolej i tyle.
    A ze zła rodzi się dobro.

  8. #8
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez wasyle38
    Jeśli będziesz miał nadmiar to w najlepszym przypadku wywali Ci przez korek (jeśli jest dobry), a w tym gorszym przypadku pójdzie jakiś gumowy waż lub króciec od chłodnicy. Wyrównaj stan i obserwuj co będzie się działo..
    Pytanie co do krócca przelewowego czy mozna go dostać osobno?? czy trzeba cała nową chłodnice??
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Pytanie co do krócca przelewowego czy mozna go dostać osobno?? czy trzeba cała nową chłodnice??[/quote]

    I to jest właśnie bolączka E38, że jak poleci króciec to wymiana całej chłodnicy. Przynajmniej ja tak słyszałem, chyba że ktoś opatentował jakąś skuteczną metodę naprawy tego "cypelka"

  10. #10
    Panowie, zerknijcie tu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •