Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: [ pozostale] Co sądzicie??

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1

    [ pozostale] Co sądzicie??

    Z racji, że jestem zmuszony sprzedać swoją E-38 735iA co robię z żalem ale życie bywa upierdliwe Zastanawiam się nad E-32 bo kasy zostanie mi koło 20 tysięcy pln za ta kwotę ciężko trafić sensowne E-38 750i z lat nawet 1995-1996 a jak mam kupić skarbonkę to wolę dopieszczone E-32

    Zastanawiam się nad tym autem co o nim myślicie??

    http://www.autoscout24.pl/Details.aspx?id=vqgkmiepdngj

    chyba, że macie ciekawsze propozycje zaznaczę, że E-39 odpada

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar beatles86
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    289
    BMW
    E32 m60b40
    Skąd
    Biłgoraj-Lublin
    Jeżeli ma być to 750i (v12) to jest OK. wygląda na zdrową.
    Ja osobiście wolałbym V8

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Również polecam V8 najlepiej w manualnej skrzyni. Odejdą problemy ze skrzynia. Sami użytkujemy V8 w manualu i jestesmy bardzo zadowoleni choć swego czasu chcieliśmy zamienić na V12 z uwagi na silnik V12 ale doszliśmy do wniosku ze nie ma sensu pchać sie w automat które nie ukrywajmy sa awaryjne.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Również polecam V8 najlepiej w manualnej skrzyni. Odejdą problemy ze skrzynia. Sami użytkujemy V8 w manualu i jestesmy bardzo zadowoleni choć swego czasu chcieliśmy zamienić na V12 z uwagi na silnik V12 ale doszliśmy do wniosku ze nie ma sensu pchać sie w automat które nie ukrywajmy sa awaryjne.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Pomysł który przedstawiasz na pewno należy do oryginalnych.

    Ale czy to najlepszy sposób na zainwestowanie takich pieniedzy?
    Jeśli wybrałeś e32 750i to szczerze wątpie. Auto bez wątpienia ma wielki ładunek wartości jako flagowa limuzyna wiadomej marki z tatych lat, do tego była pierwszym V12 które weszło do produkcji seryjnej w BMW - tyle że słabo się to przekłada na wartość użytkową.

    Auto mimo ogromengo zaawansowania technicznego ma swoje niedomagania i bolączki - niezależnie od stanu. Celując w generację e32 można wybrać wersję o podobnej wartości, jednoczesnie dużo bardziej przyjazną w użytkowaniu. Zresztą nie jesteś nowym użytkownikiem więc nie ma ci po co tłumaczyć oczywistych rzeczy.

    Auto z linku ładne, wygląda na skrupulatnie utrzymane w oryginale ale jednocżenie jak na e32 750 nie za bogato wyposażone. Dziura w bardzo grubym i solidnym dywaniku też z pewnością coś znaczy.

    A tak na koniec - poprawcie mnie jeśli się mylę, bo nie mam ochoty sprawdzać tego na bieżąco - felgi ze zdjęcia to TRX?
    Tak właśnie mi się kojarzy ten wzór - jeśli to TRX to z tych kół możesz sobie zrobić wystawkę. To chyba tyle tak po krótce.
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #6
    7ka
    Gość
    znam ten bol i wspolczuje,sam mialem ostatnio takie chwile gdzie mialem taki przymus sprzedazy ..ale jakos sie zebralem i narazie robic tego nie musze...

    co do auta..

    proponowalbym e32 730i v8 lub 735i lub e24 635csi

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Dzięki za wszelkie rady

    Jak szalony ująłeś nie jestem swiezy znam bolączki V12 w wersji M70 i właściciwe silnika M60 lepszym nazwać w sensie trwałości nie można co najwyżej nowszym i ciut mniej palącym użytkuje M62TU a kolega 750i E-32 i nie powiem co jest droższe bo wstyd :)

    Fakt, że 750 na pewno spali koło 2-3 litrów więcej jak mój obecny pojazd. Ale soiągi też sa lepsze :)

    Spalanie mnie nie przeraża bardzo mało jeżdżę

    Dzięki za zrozumienie 7mka ja jakiś czas jeszcze myślałem, że dam rade ale niestety ostatnie posunięcie szefa mnie dobiło i nie da rady ewentualnie E-38 750 z poczatku pordukcji ale nic ciekawego nie widzę na razie.

    co do 740 to tam tez jest automat, ktory notorycznie gubił wsteczny do tego nie ma dźwięku V12 i jego trwałości w sensie odkręcające się pompy oleju drtgawki nieznanaego powodu na wolnych obroTACH ITD

    w v12 głównym problemem sa świece, kable i przepływki planuje rezerwe finanswoą, która starczy na wymianę tych wsyztskich elelmntów zaraz po zakupie na nowe przepłwyki - mam tanie dojście do orygniałów :)

    Do tego żadnego ciekawego 740 nie znalazłem w niemczech jedno ładne miało rdze a z tym już w E-32 walczyłem i nie chcę wracać do tego wolę walczyc z silnikiem w V12 :)

    Nadla czekam na rady i propozcyje :)

    Jeżeli ktos wie o E-38 do 20 tysięcy w polsce z stanie nie złomu czekam na kontakt :)

    Nad 735 i 730 nawet sie nie zastanawiam słabszego auta w życiu nie kupię 7er musi sie czymś napędzać :)

    Aha z tymi felgami o co chodzi TRX???

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    ja bym na twoim miejscu zainwestował w coś nowszego - może e39 ? E32 to już przeżytek niestety ... Zresztą e39 też , ale trochę mniejszy.



    Felgi to STYLE 7 - występujące w wersji r390 (TRX) oraz w wersji R15 ( kolega miał takie w e34 540i) - wersja R15 jest bardzo rzadka ( gdzieś chyba pisze że na rynek US tylko ) .


    Opony letnie r390 można kupić bez problemu ( na allegro ebay ) ... Te które są na samochodzie są w stanie idealnym jeżeli chodzi o wysokość bieżnika - mają min 7mm ( jeżdzę na tych oponach - sp2000e - od dawna , zajeździłem kilka kompletów i umiem je obadać na oko :D )


    Ja mam takie felgi z oponami zimowymi - te jest trudniej kupić...

  9. #9
    7ka
    Gość
    przemysl raz jeszcze co chcesz zrobic

    masz piekna e38 doinwestowana i dobra!

    za ile sprzedasz..

    i za ile kupisz auto w ktore na 100% wlozysz troche siana.. roznica moze byc w okolicach 5 tys zl .. (kupno dobrego auta w ktore trzeba wsadzic)

    jestem w szoku jak ceny spadly .. wiec jesli mialbym sprzedac swoja za 6 tys euro .. kupilbym za 3 tys inne "dobre"auto w ktore na dzien dobry trzeba 1000 euro wsadzic i jeszcze,.. oplaty. 8/ . i zobacz ile zostanie .. czy to sie oplaca..

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    dzieki za wiarę w moje auto 7mka ale naprawde potrzebuję koło 5-10 kafli na przeżycie paru miesięcy a nie chcę nadmiernie się zadłużać w kredyty :(

    Wiem xsilver, że E-32 to stare auto ale sam takim jeździsz i wiesz to co ja one maja dusze a to wiel wynagradza :) Wyposazeniiowo i osiągowo 750 raczej zresztą nie odstaje wiele od dużo nowszych aut popularnych marek

    E-39 nie podoba mi się zbyt jajoawte zero agresora tego co wyróżnia bmw z tłumu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •