Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Uszczelka pod głowicą

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa

    Uszczelka pod głowicą

    Witam,
    ostatnio miałem problemy z uszczelką pod głowicą samochód brał olej w zbiorniczku chłodzącym było masło na zakrętce tez no i oczywiście grzała się, ale naprawiłem wszystkie podzespoły związane z układem chłodzenia chłodnica, termostaty itp teraz jest dobrze wszystko, ale ... no właśnie.
    Niby oleju nie bierze, niby nie ma masła w zbiorniczku bo jest wlany płyn i jest niebiesko ale jak "włożyłem palca" tez wydaje się ok. Jednak korek od wlewu oleju na nim jest masło nawet jak się wytrze to na następny dzień jest z porotem. Przy naprawię był wymieniany olej, mechanik mówi, że to resztki starego oleju, ale tak to jest jak człowiek się nie zna dlatego pytam ile jeszcze czasu tak to będzie i jak można sprawdzić czy jest dobrze zrobione ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    136
    BMW
    e38
    Skąd
    wawa
    Sprawdzaj stan oleju co jakis czas , jesli nie bedzie sie podnosil to bedzie ok, a maslo z korka powinno za jakis czas ustapic, wycieraj go i sprawdzaj, u mnie po wymianie uszczelki bylo podobnir.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa
    Dziękuje za szybką odpowiedz. :) ale może jeszcze ktoś się wypowie ?

  4. #4
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Kolego masło pojawia się pod korkiem czesto jeśli robisz małe dystanse i silnik nie łapie temperatury ...

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    Kolego masło pojawia się pod korkiem czesto jeśli robisz małe dystanse i silnik nie łapie temperatury ...
    A w płynie chłodniczym??

    Ja mam coś w rodzaju "masła" w zbiorniczku wyrównawczym i czasem pod korkiem chłodnicy (pod korkiem oleju póki co nie).
    Jest to bardzo dziwne, bo wygląda jakby stopniowo "narastało" - ma taką pęcherzykowatą strukturę, coś jak pianka montażowa.

    No i faktycznie robię dużo krótkich dystansów po 10-20 km (prawie tylko takie).
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa
    O i już wiem wszystko, a tak to bym tylko opier... chłopa. Rano jade samochedem do szkoły po poludniu wracam. Przez czas dojadu i powrotu wskazówka temp nie przekracza nawet niebieskiego. A tak to bym wycierał łudził się, że zniknie i by nie znikneło, ale o tym oczywiście fachowiec nie powiedział.

    A co do tego co napisał michał_5000 też miałem te obiawy, ale około 2 miesiące temu przed naprawą... - niechce straszyć. Może to akurat nie to samo, ja wtedy nic sobie z tego nie robiłem. Bo mówie: jakby była uszczelka to masło było by na korku oleju, a nie. Samochód jeździł ? jeżdził, ale przestał :D Nie chciałem do siebie dopuścić takiej myśli.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Udało mi się cyknąć fotkę tego "czegoś":



    Tak wygląda olej w płynie?
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  8. #8
    oj tak, Michale..... Masz takie coś u siebie??

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Niestety tak... No więc przynajmniej to się wyjaśniło.
    Oby to była uszczelka a nie sama głowica. :/
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  10. #10
    No cóż.... Stwierdzenie, że niedobrze jest, nic tutaj nie wniesie..... Oby tylko uszczelka....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •