Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Uszczelka pod głowicą

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Czyli co, lepiej autem w tym stanie za bardzo nie jeździć?

    Póki co pracuje całkiem normalnie, ale słyszałem, że jak uszczelka strzeli na dobre to w moment można stracić cały płyn i zatrzeć motor?
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  2. #12
    Zatrzeć motor to raczej nie. Ale bardzo obrywają panewki i wał korbowy. Kiedyś miałem taką sytuację w e28, niestety z braku zastępczego środka lokomocji i finansów na szybką naprawę jeździłem nim prawie 3 miesiące. Tuż przed naprawą spuściłem substancję smarującą, która po odstaniu miała ciekawe proporcje 30% oleju i reszta wody.... Silnik po rozebraniu nie wyglądał ciekawie.... Mocno starte czopy wału i panewki do śmieci. Taniej wyszło wziąć jeżdżący motor. Co ciekawe, cylindry nie były ruszone.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Kurde, oby nie okazało się, że u mnie jest właśnie tak od dłuższego czasu... :/

    Jeszcze pytanie w takim razie - czy dymienie (zakładając że olejowe) może mieć związek z uszczelką, czy raczej dwa problemy tu się nakładają?
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  4. #14
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Radzę jednak wymianę uszczelki, ewidentnie masz olej w układzie chłodzenia :o Jeżeli auto jeździ to jest bardzo mały przeciek, czy węże nie są twardawe? Miałem to u siebie w Audi. Na początku tylko troszeczkę się pojawiały oczka, auto jeździło miało moc i żadnego przegrzewania, po czasie wymiana silnika była tańsza od naprawy :x
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez max mt
    Radzę jednak wymianę uszczelki, ewidentnie masz olej w układzie chłodzenia :o Jeżeli auto jeździ to jest bardzo mały przeciek, czy węże nie są twardawe?
    Przekonywać do wymiany mnie nie musisz ;) Ciekawostka taka, że węże o dziwo nie są jakoś szczególnie twarde...

    Cytat Zamieszczone przez max mt
    po czasie wymiana silnika była tańsza od naprawy :x
    Ale z czego to wynikało? Jak strzeliło to rozwaliło pół układu chłodzenia, czy silnik w środku był zarżnięty (tak jak pisał Sylwek), czy jeszcze coś innego?
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  6. #16
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Cytat Zamieszczone przez max mt
    po czasie wymiana silnika była tańsza od naprawy :x
    Ale z czego to wynikało? Jak strzeliło to rozwaliło pół układu chłodzenia, czy silnik w środku był zarżnięty (tak jak pisał Sylwek), czy jeszcze coś?

    PS. przekonywać do wymiany mnie nie musisz ;) Ciekawostka taka, że węże o dziwo nie są jakoś szczególnie twarde...
    Dokładnie to co pisał Sylwek, były powycierane panewki prawie do zera, wał korbowy szrot :o
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  7. #17
    Cytat Zamieszczone przez max mt
    Radzę jednak wymianę uszczelki
    Wymiana uszczelek tak, pod warunkiem sprawdzenia na szczelność obu głowic i ich splanowania. A to już są koszta.

  8. #18
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Wymiana uszczelek tak, pod warunkiem sprawdzenia na szczelność obu głowic i ich splanowania. A to już są koszta.
    Mi za moja głowicę po znajomościach liczą 700zl ...
    A ty Panie szanowny masz 2 głowiczki ...

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    Tak czy inaczej koszta sa duze. Czy bedziesz wymieniał uszczelki czy cały motor pewne rzeczy przy okazji sa do wymiany. Obecnie jestem swiezo po wymianie silnika. Dawcą był oczywiscie anglik. Koszt silnika w naprawde super stanie 4tys, natomiast doszła kupa innych gratow i calosc zamkneła sie w 9tys zł ! To sa prawdziwe koszty przeszczepu jesli chcesz miec wszytsko na tip top, czyli przy okazji jak masz motor na wierzchu wymieniasz m.in.:
    -Komplet uszczelek pod dekle zaworowe
    -Komplet swiec zapłonowych
    -Nowe uszczelki pod kolektory wydechowe i na koncu pod portki
    -Nowy seperator oleju
    -Nowa pompa wody i nowy termostat
    -Nowe poduszki silnika
    ...itd, itd, itdl.....
    Jak bedziesz wymieniał uszczelki pod głowicami to zamiast wydawac na motor musisz kupic sporo innych gratow, a do tego sprawdzenie i ewentualnie naprawa glowic. No i wiadomo, jak masz w ręku głowice to grzechem byloby nie wrzucic nowych popychaczy. Nawet jesli te obecne sa w miare dobrym stanie to wiadomo, ze ich trwałosc jest ograniczona. A pozniej znow rozbierac silnik.... Wiadomo.

    P.S. Jesli chciałbys sie zorientowac w kosztach czesci moge zeskanowac fakturki.

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    @Neuf - za głowiczki, tzn. co? Planowanie + sprawdzenie szczelności głowic + wymiana uszczelki?

    @Tomar - dzięki za info... Póki co myślę raczej o wymianie uszczelek niż silnika - chyba że głowice okażą się do wywalenia.
    Przyznam, że na koszt rzędu 9 kPLN raczej nie jestem gotowy i gdzieś będę musiał pociąć. :/ Na tą chwilę przewiduję, że do wymiany będą uszczelki głowicy, być może pierścienie, uszczelniacze zaworów i być może prowadnice zaworów. Reszty - z wiadomych względów - wolałbym nie dotykać, o ile nie będzie to konieczne.

    Niektóre z rzeczy o których piszesz mam nowe - uszczelki dekli zaworowych, świece, pompa wody...
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •