Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [ elektryka] moze ktos mi powiedziec do czego to jest???

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    185

    [ elektryka] moze ktos mi powiedziec do czego to jest???

    wyglada jak silniczek, wtyczka na dwa piny, numery bosch- 0205005008
    35.41-1 162 548.2
    nie jestem biegly w tych programach, dlatego prosze was o sprawdzenie

    czy to jest potencjometr gazu???i jesli tak czy zerwana linka od tego czegos ma wplyw na rozruch zimnego silnika

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Numer Boscha mam rozpisany jako "sterowanie łopatką przepustnicy" - zastąpione przez art. nr 0205005010 Nr008 nie jest juz produkowany.

    http://www.realoem.com/bmw/showparts...=13&fg=15&hl=1

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    185
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    Numer Boscha mam rozpisany jako "sterowanie łopatką przepustnicy" - zastąpione przez art. nr 0205005010 Nr008 nie jest juz produkowany.

    http://www.realoem.com/bmw/showparts...=13&fg=15&hl=1

    jaki to ma wplyw na prace silnika???

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    24
    a nie jest to czasem nastawnik tempomatu?

  5. #5
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez JACEKK.
    jaki to ma wplyw na prace silnika???
    Otwarcie przepustnicy to w gruncie rzeczy to samo co naciśnięcie pedału gazu
    Gra muzyka

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    185
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD
    Cytat Zamieszczone przez JACEKK.
    jaki to ma wplyw na prace silnika???
    Otwarcie przepustnicy to w gruncie rzeczy to samo co naciśnięcie pedału gazu
    no smieszne, tyle wiem...pytam w jakich sytuacjach to dziala i czy ma np wplyw na rozruch zimnego silnika czy cos...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    278
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Słupsk
    a nie jest to właśnie ta linka co odpowiada za otwarcie przepustnicy jak włączony jest tempomat?? tak jak wyżej szczupak pisał?? ja w moim 730i jak włączę tempomat i jadę np pod górkę to mam miękki pedał gazu właśnie tak jak by był pociągnięty przez inną linkę.
    pozdrawiam :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    To jest dokladnie taj jak Koledzy wyzej wsponieli - silniczek krokowy i linka od tempomatu. Mozesz to w ogole odlaczyc bez jakiegokolwiek wplywu prace silnika czy elektronike.

    P.S. A jesli chcesz miec sprawny tempomat to daj znac - mam takie ustrojstwo

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    185
    Cytat Zamieszczone przez Tomar
    To jest dokladnie taj jak Koledzy wyzej wsponieli - silniczek krokowy i linka od tempomatu. Mozesz to w ogole odlaczyc bez jakiegokolwiek wplywu prace silnika czy elektronike.

    P.S. A jesli chcesz miec sprawny tempomat to daj znac - mam takie ustrojstwo
    panowie, i tu sie mylicie. bo wczoraj jak to ustrojstwo padlo, sprawdzilem dzialanie tempomatu-dziala bez zarzutu
    bo tempomat to oddzielne urzadzenie i dziala na iinej lince

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    Generalnie sa trzy linki. Dwie ida do głownej przepustnicy i podpiete sa do niej w tym samym miejscu. Jedną z nich uruchamia pedał gazu, druga jest podpieta pod wlasnie tempomat. Natomiast trzecia linka, tez z silniczkiem krokowym jest podpieta pod przeustnice od kontroli trakcji ktora znajduje sie przed przepustnica głowna.

    -------------


    Przepraszam za pomyłke, nie spojrzałem dokladnie. Ten z przedstawionego schematu to rzeczywiscie nie jest silniczek od linki tempomatu, a od linki kontroli trakcji. Silniczek od tempomatu wyglada troche inaczej. Tak wiec jesli masz tą linke zerwana to kontrola trakcji nie bedzie działac czyli w momencie gdy sterownik bedzie chciał zdławic silnik przymykając klape od asc.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •