Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Olej w skrzyni - pierwsza wymiana, czy nie za późno?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    47
    BMW
    730d
    Skąd
    Saturn

    Olej w skrzyni - pierwsza wymiana, czy nie za późno?

    Witam

    moje e65 ma przejechane 260 tys. nigdy nie miało wymienianego oleju w skrzyni biegów. skrzynia pracuje dość dobrze, z naciskiem na dość - czasami lekko szarpnie przy hamowaniu z 50-60 do zera na światłach (tuż przed samym zatrzymaniem). Nie wiem czy nie jest za późno na pierwsza wymianę oleju - chciałbym przedłużyć życie skrzyni ale nie wiem czy po wymianie nie zaczną się dziać z nią różne nieciekawe rzeczy - przecież nowy olej będzie "trochę" innej konsystencji niż stary, przepalony. Szukam opinii użytkowników którzy stanęli przy podobnym problemie. Wszelkie opinie będą mile widziane.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Zmieniaj i to jak najszybciej! Bo skończy się tak, że będziesz musiał robić remont skrzyni (jeśli już coś nie siadło) albo kupować nową skrzynię. Nie wiem jak w e65 ale w e38 olej trzeba zmieniać co jakieś 50 tys. km. W e65 jest raczej podobnie, jeśli nie krócej.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    47
    BMW
    730d
    Skąd
    Saturn
    Wymiana = uważam że tak, tym bardziej że automatyami jeżdżę od wielu lat i ZAWSZE wymianiałem w nich olej co max. 50 tys. A tutaj zonk - nie sprawdziłem przed zakupem, nie sądziełem że ktoś może być tak bezmyślny że nie wymieni nigdy oleju w skrzyni w aucie. Ale trudno. Teraz mam zagwostkę czy czekać i dojeździć skrzynię do końca czy wymienić i liczyć na to że będzie ok. Czekam na opinie użytkowników którzy wymienili pierwszy raz olej w skrzyni też przy podobnym masakrycznym (jak na jeden olej) przebiegu.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    no ja świeżo co przerabiałem temat ze skrzynią bez wymianianego oleju przy prawie tym samym przebiegu. Skrzynia była do wyrzucenia. Jedź do mechanika i niech sprawdzi Ci skrzynię. Może masz farta i wystarczy tylko olej zmienić.

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez positiv
    Nie wiem jak w e65 ale w e38 olej trzeba zmieniać co jakieś 50 tys. km
    Ani w E65 ani w E38 nie ma sztywnej tabeli!
    Mając model skrzyni i kolor tabliczki dzwoni się do ZF i oni podają jaki jest przewidywany przebieg dla danej skrzyni przy użyciu ich ori olei ZF. Zależy też od oleju, w starych skrzyniach gdzie leje się ATF o specyfikacji Dexron III na pewno nie zrobisz więcej jak 50 tys km

    U mnie np zalewałem Castrol Transmax Z i jest on szykowany na ok 90 tys km a powiem szczerze, że wymienię go po mniej więcej 100 tys km.

    PS. Zmienić jak najbardziej powinieneś! Tylko zrób to w wykwalifikowanym zakładzie aby nie było zonka
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    W e65 sytuacja ze skrzynia biegow ma sie troszke inaczej.

    Miska olejowa (z wbudowanym filtrem) wykonana jest z plastiku, co znacznie skraca jej zywotnosc.

    Miski te, po okreslonym czasie zaczynaja sie "pocic" i chcac czy nie, wymagaja wymiany.

    Mysle ze przy twoim przebiegu 260 tys. km. miska musiala byc juz wymieniana (typuje ze nawet juz dwa razy) a co za tym idzie, prawdopodobienstwo wymiany oleju przy tym zabiegu jest bardzo duze.

    Z historii mojego e65 (rachunki) wyczytalem ze miska byla wymieniana 2 razy (przebieg terazniejszy 200 tys. km.) i przy tym wlasnie zabiegu zostal wymieniony takze olej.

    W ciagu najblizszego miesiaca planuje takze u siebie wymiane oleju w skrzyni.

    Moje zdanie na ten temat - zmieniac olej, nawet przy tym przebiegu.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Te plastikowe miski to jakie s nieporozumienie ....

  8. #8
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Te plastikowe miski to jakie s nieporozumienie ....

    Ale wlasnie przez te miski ASO w DE byly i sa zmuszane do wymiany oleju przy wymianie miski.

    W e38 miski wymieniac nie trzeba, a ASO wciskaly klientom ze oleju wymieniac nie trzeba, czekajac na wymiane calego podzespolu ;D
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    47
    BMW
    730d
    Skąd
    Saturn
    Moja miska się nie poci,jest całkowicie sucha, też jest plastikowa. Rozmawiałem w aso i powiedzieli mi że teraz mają jakieś miski aluminiowe z filtrem i całym zestawem "naprawczym" - jakieś zaworki czy coś takiego. Na wymianę się umówiłem, jak jednak sprawdzić skrzynię przed wymianą? chodzi raczej dobrze, przy włączaniu P - R - N - D w dowolnej konfiguracji nie ma szarpnięć, co mnie denerwuje to czasami odczuwalne zmiany biegów z wyższego na niższy przy hamowaniu. Przy przyspieszaniu jest dobrze, nie czuję ślizgania się a jeżeli jest to tak minimalne że go prawie nie czuję :)

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    No to jest zupełnie inaczej.
    Z wymianą przymusową masz rację bo nie da się wymienić miski bez wymiany oleju :)
    I jak mówisz filtr jest zintegrowany a więc i filtr jest zawsze wymieniany stąd kosztuje ok 900zł

    Dla mnie bzdurne jest podejście producenta na prawdę łatwiej by było nakazać w instrukcji regularną wymianę oleju i filtra.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •