Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Olej w skrzyni - pierwsza wymiana, czy nie za późno?

  1. #11
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez itomek
    Moja miska się nie poci,jest całkowicie sucha, też jest plastikowa.
    Dlatego przypuszczam ze byla juz wymieniana.

    Cytat Zamieszczone przez itomek
    co mnie denerwuje to czasami odczuwalne zmiany biegów z wyższego na niższy przy hamowaniu
    To akurat jest w E65 normalne. Mam takie uskoki takze u siebie. Gdy skrzynia zaczyna lekko poszarpywac i sa odcuwalne zmiany biegow, mozna skasowac adaptacje skrzyni (softem INPA). Skrzynia nauczy sie zmiany biegow na nowo i powinna znow chodzic plynnie.

    Wyglada na to ze soft sterowania skrzyni w e65 nie jest tak idealny jak w e38 gdzie np. 5HP24 (sprawna) przelacza biegi jak po masle.

    Tak jak juz pisalem, ja bym radzil zmienic ten olej.

    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Dla mnie bzdurne jest podejście producenta na prawdę łatwiej by było nakazać w instrukcji regularną wymianę oleju i filtra.
    Producent zaleca zmiane, lecz klient koncowy po zakupie samochodu ma juz kontakt tylko z producentem samochodu (ASO BMW) a tutaj obrano inna strategie: zajedz skrzynie, przyjedz do nas, wsadzimy nowa lub generowana od ZF i cie niezle skroimy ;D
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    uskoki przy hamowaniu w e65 to norma mam to samo. Odnośnie wymianki oleju to również polecam wymianę. Przy wymianie spojrzałbym czy na magnesie nie ma opiłek metalu jak są to masz problem jak niema to jest ok i cieszysz się jeszcze długo jazdą na starej skrzyni.

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    47
    BMW
    730d
    Skąd
    Saturn
    Na wtorek jestem umówiony na wymianę. Koszt niecałe 2000 z olejem. Nie omieszkam podzielić się wrażeniami "po"

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    Drogo poszukaj gdzie indziej według mnie powinieneś zmieścić się w granicach 1600PLN
    W warszawie w ******** na zielonogórskiej facet zrobi ci wymianę wraz z micha i olejem w granicach 1200 do 1300 PLN

  5. #15
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez itomek
    Na wtorek jestem umówiony na wymianę. Koszt niecałe 2000 z olejem. Nie omieszkam podzielić się wrażeniami "po"

    1200 - 1300 PLN to rozsadna cena. Na taka tez jestem umowiony.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #16
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    1000zl we Wrocku u Lobody
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    84
    [quote="coboss"]
    Cytat Zamieszczone przez positiv
    Zależy też od oleju, w starych skrzyniach gdzie leje się ATF o specyfikacji Dexron III na pewno nie zrobisz więcej jak 50 tys km
    To ciekawe, ja zrobiłem 267tyś i bez zadnego szwanku ;) Ciekawe teorie kolego, ciekawe...

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    No i to się właśnie nazywa dojeżdżanie skrzyni. Gratuluję! Moja też przejechała coś ponad 260tys. bez zmiany oleju. Jakieś 2 ostatnie kilometry coś się chrzaniło a za chwilę nagle się zepsuła. A tak dobrze chodziła :what:
    Naprawdę przejedź się do dobrego Mechanika. Sama zmiana oleju droga nie jest. A jak rypnie Ci się skrzynia to już troszkę gorzej ;)

  9. #19
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez bigger
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Zależy też od oleju, w starych skrzyniach gdzie leje się ATF o specyfikacji Dexron III na pewno nie zrobisz więcej jak 50 tys km
    To ciekawe, ja zrobiłem 267tyś i bez zadnego szwanku ;) Ciekawe teorie kolego, ciekawe...
    Ja mówię już o późniejszych wymianach. Nie o pierwszej.
    Wiesz na oleju w silniku też na upartego zrobisz 50kkm :D

    To co pisałem to nie moja teoria ale producentów olei którzy wyznaczają jakieś tam przebiegi po których ich oleje mogą już przestać w 100% chronić smarowane elementy ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    47
    BMW
    730d
    Skąd
    Saturn
    Dzisiaj jadę jeszcze na test komputerowy skrzyni - sprawdzę czy nie ma żadnych błędów ktore mogłyby skomplikować wymianę. Jak test przejdzie ok, to na 99% wymiana odniesie porządany skutek i skrzynia jeszcze pożyje :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •