Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Strumienica zamiast katalizatorów??

  1. #1
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz

    Strumienica zamiast katalizatorów??

    Witam mam pytanie czy zamontowanie strumienic ( katy zostały wycięte ) pomoże mi w pozbyciu sie tego metalicznego dźwięku? Jaki rodzaj strumienic będzie pasował do mojego auta?? pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Podczepiam się do tematu, mam zamiar wyciąc katy i wstawić w ich miejsce strumiennice. Chciałem się dowiedzieć o plusy i minusy takiej zmiany.

  3. #3
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Kłania się funkcja "Szukaj" !!!
    Gra muzyka

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    24
    ja w moim poprzednim 730i e38 miałem wycięte katy, zostawiłem tylko oryginalne ich obudowy i wg mnie było wsio ok.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    67
    BMW
    chwilowo brak wczesniej 2xe36, 2xe34, 3xe32
    Skąd
    Podarpackie
    Czym zastąpiles katy ?? Jesli chodzi o strumienice o ile je wogóle montujemy to w miejscu tłumików środkowych, montaz w miejscu katalizatorów jest niebezpieczne i grozi cofnięciem spalin. Ja osobiscie w e32 wyciete mam wszystko pozostawiony tylko końcowy i jest cicho a jednak rasowo srednica rur to 55mm (kwasówka). katy zastąp rurami o srednicy pozostalych w wydechu ew. dwa tlumiki srodkowe (przelotowe) o takiej srednicy i bedzie cicho.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    24
    nie miałem niczym zastąpionych katów, po prostu katy zostały rozcięte i wywalony został z nich wkład, a później z powrotem zostało to zaspawane.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    Czyli zrobiłes komore rozpręzną. Wywal te puste obudowy czym predzej i wstaw rure o tej samej srednicy. Ewentualnie zamontuj tłumik przelotowy oczywiscie o tej samej srednicy wejscia i wyjscia.

    Jesli chodzi o popoularne strumienice tzw łuskowe to wielki pic ! Nparwde ! Temat wałkowany wielokrotnie... Zadne ustrojstwo z ładnie skreconymi luskami na dlugosci 20-30 cm nie jest wstanie w jakikolwiek sposob zadziałac pozytywnie na prędkosc wypływu spalin. Jedyny efekt to delikatne wyciszenie, choc i w tym przypadku normalny tłumik przelotowy lepiej sie spisuje. Prawdziwe strumienice to te uzywane w sporcie z takim jakby pociskiem w srodku, tyle ze po pierwsze projektowane sa do konkretnego silnika i montowane w BARDZO precyzyjnie dobranej odleglosci od grzybka zaworu wydechowego. Poza tym ich sprawne dzialanie wystepuje przy predkosciach powyzej 7tys obrotów i w połaczeniu ze sportowym wałkiem rozrzadu o dlugim czasie współotwarcia zaworów.

    P.S. Oczywiscie po montazu tej markektowej pseudo-strumienicy czuc poprawe osiagów ale jest to spowodowane usunieciem katalizatora dzieki czemu minimalnie spada opor wypychania spalin przez tłok w fazie wydechu. Przypomina mi sie pewien test na hamowni gdzie po wymianie katalizatora na tą smieszną struminice moc wzrosła o 4KM i to poszło do prasy. Natomiast po usunieciu tejze strumienicy i zastapienia jej zwykła rurka moc wzrosła o kolejne 4-5 KM :)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    24
    no ja niestety już nic nie zrobię bo nie mam już tego 730i. a niby jaki to ma zły wpływ na silnik, czy auto?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    Bo taka komora rozpręzna powoduje :

    1. Ochłodzenie strugi spalin - powoduje zmniejszenie prędkosci ich wypływu

    2. Odpręzenienie ukladu wydechowego - powoduje zmniejszenie predkosci spalin

    3. Zwiekszenie pojemnosci całkowitej - j.w. oraz dodatkowo szlak trafia precyzyjne obliczenie parametrow oryginalnego wydechu, przede wszytskim jego pulsu.

    Co złego dzieje sie z silnikiem ? Nic specjalnego, poza tym ze ma delikatny spadek momentu obrotowego. Natomiast bardzo dobrze to wpływa na stan konta bankowego producentow tego gówna.

  10. #10
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez godekx8
    Ja osobiscie w e32 wyciete mam wszystko pozostawiony tylko końcowy i jest cicho a jednak rasowo srednica rur to 55mm (kwasówka).
    Masz jakiś film z nagranym dzwiękiem? Masz silnik r6 czy v8?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •