Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Strumienica zamiast katalizatorów??

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    37
    BMW
    w trakcie poszukiwań
    Skąd
    głogów
    Odświeżam troszkę temat ale czy da się pozbyć katalizatorow w m62b44 tzn. Bez cięcia i spawania, tylko wystukac czy coś w tym stylu?

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Jak wystukać? Jak uderzysz w katalizator i ten się rozsypie, kawałki monolitu będą w wydechu i będą brzęczały, pozatym pusta puszka będzie wydawała okropny dźwięk. Trzeba wyciać i wspawać tłumiki przelotowe.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawel'88
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    589
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Biała Podlaska / Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez juby Zobacz posta
    Odświeżam troszkę temat ale czy da się pozbyć katalizatorow w m62b44 tzn. Bez cięcia i spawania, tylko wystukac czy coś w tym stylu?
    A kto Ci podrzucił taki dobry pomysł żeby pozbyć się katalizatorów?

  4. #24
    Początkujący Użytkownik Awatar Mgorski101
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    90
    BMW
    e32 m60b40
    Skąd
    Mińsk mazowiecki
    Witam.

    Jak założyciel tematu mam metaliczny dźwięk wydechu. Mój Tłumik był cały dziurawy katalizatora nie miałem. Wstawiłem przelot z wyjątkiem końcowego.

    Koledze na taki objaw strumienice pomogły, ale czy faktycznie mogą obniżyć moc samochodu?? Opini jest tyle co aut na drogach.

    Mógłby w tej kwestii sie wypowiedzieć jakiś 'pro mechanik' który faktycznie z tematem miał do czynienia?

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Ale kotlet :) moj pro mechanik mowi ze najlepsze co mozna zrobic bez katow to wspawac w ich miejsce tlumiki przelotowe.
    Pzdr.

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Ja to potwierdzam, żadne strumienice, żadne rurki itp, jeżeli już musisz się pozbyć katalizatorów, to wspawujemy tylko i wyłącznie tłumiki przelotowe! Nie będzie brzęczenia, metalicznego podźwięku itp... :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •