Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [mechanika] Buja na obrotach po dopaleniu do momentu przelac

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    216
    BMW
    e38 735 INDYWIDUAL German Style
    Skąd
    Warszawa

    [mechanika] Buja na obrotach po dopaleniu do momentu przelac

    Witam koledzy
    1.mam problem po odpaleniu samochodu do moentu przelaczednia na gaz strasznie faluje przy probie przegazowania nie wchodzi tak jak powinna na obroty

    2.problem drugi ostatnio po przekreceniu kluczyka czasami pojawia sie probrem taki ze zapalaja sie kontrolki i jak przekrecam kluczyk dalej przygasaja i cisza nie kreci wogole pare razy tak i dopiero za ktoryms razem kreci i odpala normalnie szczegolnie na zimnym

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    ad.1 Zacznij od wyregulowania instalacji gazowej. Masz typowe objawy - jezdzisz na gazie, w kompie od instalacji gazowej wspołczynnik wydłuzenia czasu wtrysku gazu jest prawdopodobnie zle dobrany (zbyt duzy) wobec czego komputer sterujacy silnikiem zmniejsza czas wtrysku aby wyrównac, a pozniej zapamietuje sobie taka mape i rano problem. Po prostu wowczas mieszanka na benzynie jest uboga i dopiero gdy przelaczy sie na gaz jest w sam raz. Pamietaj, ze w momencie odpalania zimnego silnika i jego pierwszych chwil pracy komp nie bierze pod uwage odczytów z sond lambda (bo te nie będąc odpowiednio rozgrzane nie działają poprawnie) a po prostu pracuje na zapamietanej mapie korygujac mieszanke o wspolczynnnik temperaturowy.

  3. #3
    Tu kolega Tomar ładnie wytłumaczył , u mnie dzieje się podobnie i tzreba zrobić adaptacje i powinno być wsio ok :D

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Ja bym zaczął od sprawdzenia parametrów na benzynie a potem ustawiał gaz.....
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    A dokładnie to skasować adaptacje i nauczyć auto na nowo ustawień. Od tego możesz zacząć bo myślę, że to najmniejszy koszt a może pomóc. Ja przerabiałem to samo u siebie miesiąc temu. Ważną rzeczą po kasowaniu adaptacji jest częstsza jazda na benzynie. Najlepiej to zapalać i gasić auto na benzynie. Wtedy komputer zapamiętuje ostatnie ustawienia i na drugi dzień gdy silnik jest zimny to podaje dawki pod benzynę. Gdy będziesz gasił wieczorem na gazie, komputer będzie świrował bo będzie chciał podać mieszankę pod gaz na zimnym silniku. Ja po skasowaniu adaptacji walczyłem niecały miesiąc żeby wszystko wróciło do normy.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    90
    BMW
    735i
    Skąd
    mam to wiedzieć
    Polecono mi abym przez kilka dni jeździł tylko na benzynie i problem sam się rozwiążę. Od wczoraj zacząłem zobaczymy czy poskutkuje.
    A ze zła rodzi się dobro.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    216
    BMW
    e38 735 INDYWIDUAL German Style
    Skąd
    Warszawa
    koledzy tak tez probowalem ale tez moze w mniejszym stopniu ale tez faluje jak ja zostawie na benzynie ...jak sie kasuja ta adaptacje

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    90
    BMW
    735i
    Skąd
    mam to wiedzieć
    U mnie ewidentnie się uspokoiło i teraz nie ma żadnego pływania czy prychania na zimnym silniku.
    A ze zła rodzi się dobro.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    No i ja mam znów ten problem... Za dużo jeżdżę na gazie i rano jak temperatura zbliża się do minusowej to auto ciężko odpala... Znów trzeba pojeździć na benzynie...

  10. #10
    witam szanownych kolegów miałem i ja problem takowy a wiec moj gazownik zalożył takie cudo co odłacza komuter silnika na 15 sekund po wyłączeniu stacyjki j jest zero problemów od 2 lat podobne odcięcie ztosuje sie w ww audi i tp to ma jakąś nazwę blbla ale to zwyły jest przekażnik z tego co widziałem i działa

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •