Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [mechanika] skrzynia biegów

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice

    [mechanika] skrzynia biegów

    pojawił się problem :/ wczoraj wieczorem podczas jazdy zaczęły ciężko wchodzić biegi ( im niższy bieg tym większy opór). Dzisiaj już w ogóle żaden bieg nie wchodzi a sprzęgło jest jakieś takie nijakie( odbija dopiero po 2 sek i to jakoś niemrawo). Do tej pory wszystko było ok, tak sprzęgło jak i skrzynia. Nie było żadnych objawów zużycia. Dodam ,że na wyłączonym silniku biegi wchodzą, na zapalonym już nie :/ Jestem już umówiony do mechanika ale jakby ktoś miał jakieś wskazówki to chętnie przeczytam. Nie wiem czy to po prostu linka czy coś gorszego mogło się stać????

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    Prawdopodobnie padnięty siłownik hydrauliczny sprzęgła, linki do sprzęgła nie uświadczysz w żadnej e32 ;)
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    223
    BMW
    E32 M30B30 '88, G12 750ix
    Skąd
    Wrocław
    Mialem tak 2 tyg temu:) Wymieniony wysprzeglik i dziala jak nalezy:) Koszt wysprzeglika Ate chyba 170 zl
    <<STOS>>

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    jeżeli to będzie to co mówicie to mnie uspokoiliście. Podjadę jutro to się okaże. dziex :D

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    77
    BMW
    735iA
    Skąd
    Osobnica
    Ja miałem tak w 524td ale zakupiłem zestaw naprawczy wysprzęglika za ok 35zł
    Zapraszam
    www.bmwfan.pl

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    112
    BMW
    730i bieda wersja
    Skąd
    zielona góra
    kolega najprawdopodobniej padł ci docisk napisz czy pedał jest normalnie twardy i czy masz ubytki płynu
    radzik

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    Sprawa przedstawia się tak: auto po 2 dniach stania samo się naprawiło ale mimo wszystko byłem u mechanika, zobaczył i wysprzęglik jest suchy, więc to nie to. Według niego możliwości są 2: albo pompa sprzęgłowa albo jakaś sprężynka się przy sprzęgle się oderwała i blokowała ( ewentualnie jakieś brudy w układzie hydraulicznym). Nie chcę wymieniać na ślepo, poczekam aż znowu się coś takiego stanie i wtedy z miejsca pojadę po mechanika to ładnie to zdiagnozuje organoleptycznie a nie tylko z opowieści :D.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12
    BMW
    E32 735i 86r
    Witam Koledzy

    Podpinam się pod temat, myślę, że mam podobny problem z małymi różnicami. Mianowicie w trakcie jazdy biegi zmieniam bez problemów, czasem poczuję delikatny opór, ale bieg wejdzie (bez użycie dużej siły), jak spróbuję jeszcze raz to jest już bez oporu. - Ale tak mam od czasu zakupu czyli od 2 lat. Pod koniec tego lata jednak po odpaleniu silnika biegi nie wchodziły wcale, po zgaszeniu silnika wchodziły pięknie. Po odpaleniu znowu biegi nie wchodziły. Więc na zgaszonym silniku wrzuciłem bieg, wcisnąłem sprzęgło i odpalam. Auto zachowało się jak by wcale nie było wciśniętego pedału sprzęgła, przejechało kawałek na rozruszniku (jakieś 2 m) i wróciło wszystko do normy. Niestety w ciągu ostatniego tygodnia sytuacja się powtórzyła 3 razy.
    Jak myślicie: wysprzęglik? siłownik hydrauliczny? może co innego?
    Dodam tylko, że gdy nie mogłem wrzucić biegu na włączonym silniku bo czułem opór, to w momencie użyciu większej siły auto przemieszczało się bez zgrzytania w skrzyni jakieś 2cm do przodu przy próbie wrzucania biegów 1-5 i to samo do tyłu przy próbie ze wstecznym biegiem. Biegi próbowałem wrzucać na wciśniętym sprzęgle, pedał sprzęgła zawsze ma tą samą twardość.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •