Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: [ elektronika] Jak u Was działa fabryczny alarm?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ

    [ elektronika] Jak u Was działa fabryczny alarm?

    Widzę że niewielki odzew ws. mojego problemu z pilotem/kluczykiem... :(

    To może od innej strony - jak u Was działa fabryczny alarm? Konkretnie chodzi mi o to, czy jak alarm jest uzbrojony (dioda miga) to włącza się po otwarciu drzwi kluczykiem z ręki.
    Bo jak nie, to znaczy że mam tu jakąś kombinatorykę... :(

    I drugie pytanko - jest jakaś metoda rozbrojenia tego inna niż pilotem (chwilowo rozprogramowany)? Nie wiem, zapalenie/zgaszenie silnika, odłączenie aku na chwilę? Nie chciałbym narobić sobie jeszcze większego syfu...
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Trochę niepokoju wzbudzają u mnie tematy poruszane przez Ciebie.

    Nasze samochody zawierają kilka kodowanych elementów, które może zamówić wyłącznie udokumentowany właściciel. Do nich należą m.in. kluczyk, czytnik kodu kluczyka.

    Każdy legalnie nabyty samochód powiniem posiadać w komplecie dwa kluczyki gówne, jeden zapasowy i jeden serwisowy.

    Kluczyk główny nierozprogramowuje się (jak to określiłeś) sam z siebie, a już trzebaby wyjątkowego zbiegu okoliczności by padły oba w jednym momencie. Nieprawidłowe działanie kluczyka gównego z pilotem może być spowodowane np. wyczerpaniem się bateryjki. Zbyt niski poziom napięcia tej bateryjki sygnalizowany jest odpowiednim komunikatem I rodzaju.

    Wymiana bateryjki wraz bateryjką w ASO to koszt ok. 5 zł.

    Jak w następnym poście zapytasz nas jakie mamy dodatkowe zabezpieczenia i jak się je rozbraja to zacznę się bać ;)

    Nie rozumiem podstaw twojego problemu.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez wojtekd
    Trochę niepokoju wzbudzają u mnie tematy poruszane przez Ciebie.

    Nasze samochody zawierają kilka kodowanych elementów, które może zamówić wyłącznie udokumentowany właściciel. Do nich należą m.in. kluczyk, czytnik kodu kluczyka.

    Każdy legalnie nabyty samochód powiniem posiadać w komplecie dwa kluczyki gówne, jeden zapasowy i jeden serwisowy.

    Kluczyk główny nierozprogramowuje się (jak to określiłeś) sam z siebie, a już trzebaby wyjątkowego zbiegu okoliczności by padły oba w jednym momencie. Nieprawidłowe działanie kluczyka gównego z pilotem może być spowodowane np. wyczerpaniem się bateryjki. Zbyt niski poziom napięcia tej bateryjki sygnalizowany jest odpowiednim komunikatem I rodzaju.

    Wymiana bateryjki wraz bateryjką w ASO to koszt ok. 5 zł.

    Jak w następnym poście zapytasz nas jakie mamy dodatkowe zabezpieczenia i jak się je rozbraja to zacznę się bać ;)

    Nie rozumiem podstaw twojego problemu.
    Wojtek, spokojnie - już wyjaśniam:

    Samochód nabyłem legalnie, tyle że nie nowy w polskim salonie a używany w Niemczech miesiąc temu. Miał przede mną 4 właścicieli i dostałem do niego:
    - kluczyk z pilotem (1 szt.)
    - kluczyk serwisowy, ten którym nie otworzysz bagażnika.
    Wiem że powinien być jeszcze drugi z pilotem i awaryjny (taki wąski). Niestety na oczy ich nie widziałem i nic nie poradzę.

    Oczywiście że główny nie rozprogramowuje się sam z siebie, tylko nie chciałem przynudzać moja historią. Rozprogramowałem go poniekąd na własną prośbę, bo rozkręciłem (na dłużej niż minutę) chcąc zobaczyć czy da się jakoś wymienić te gumki klawiatury (mam je w fatalnym stanie). Liczyłem jednak że po wszystkim sobie zaprogramuję.
    Bateryjki są ok - nie dlatego go rozkręcałem (patrz wyżej).
    Drugiego kluczyka z pilotem nie mam (patrz wyżej).

    Oczywiście, mogę dorobić kluczyk z pilotem (chociaż mój chyba się nie popsuł), tylko kosztuje to koło 700 PLN, no i po dorobieniu... trzeba go tak samo zaprogramować! :hah:

    Jeśli nadal budzę Twoją nieufność, to zapraszam na mini-spocik w celu oględzin auta, dowodu rejestracyjnego, właściciela i jego dowodu osobistego... ;) Daleko nie masz :)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez Marcin978
    z tego co pamietam, to alarm sie wlacza jak otwierasz z kluczyka, i to jest normalne

    ale szybko po wlozeniu kluczyka do stacyjki i przekreceniu przestaje

    komp nie wie przeciez czy otwierasz wytrychem czy normlanym kluczykiem, czytnika immobilaizera w drzwiach nie ma, to jest otwarcie w sumie awaryjne
    Może źle rozpoznałem pozycje kluczyka (z zerową są cztery, a nie trzy jak myślałem), czy coś takiego.
    Sam nie wiem, będę dziś próbował dalej. Ściągnąłem sobie wreszcie User Manual po angielsku, tylko niektóre szczegóły u mnie wyglądają inaczej - albo to kwestia północnoamerykańskiego rynku, albo rocznika (manual jest do 1997, ja mam lipiec 1996).
    Np. mój pilot nie ma żadnej diody, ja cały czas pisałem o tej na nawiewie...
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  5. #5
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Minispocik zawsze mile widziany :)

    Czy byłeś już na konsultacji w sprawie kluczyka w ASO (osobiście polecam Bawaria Motors na Czerniakowskiej) ?
    Może oni Ci pomogą.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Nie, dopiero wczoraj wieczorem okazało się że mam problem... :(
    Dziś dzwoniłem do Auto-Fus, ale jedyne co mi zaproponowali to przyjechać do nich i "elektrycy zobaczą". Spróbuję jeszcze do Inchcape i Bavaria Motors, chciałbym chociaż ten alarm rozbroić żeby nie jechać tak przez miasto... :? Szczęśliwie ktoś kiedyś odłączył syrenę, więc tylko miga :hah:
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Właśnie wróciłem z kolejnej godzinnej "sesji"... bez rezultatu :(

    Jedno co mnie dziwi, to że po otwarciu drzwi manualnie - ale przecież oryginalnym kluczykiem - i włożeniu go do stacyjki alarm nie chce gasnąć.

    Wyobrażam sobie że musi być jakiś sposób rozbrojenia tego inaczej niż z pilota... Myślałem o odłączeniu akumulatora na chwilę, ale czytałem że można sobie niezłego syfu wtedy narobić (łącznie z automatem), więc nie spróbowałem.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Bimmer znowu śmiga :D :D :D
    Było z tym trochę kombinatoryki w ASO, ale to nie temat na forum.

    Natomiast gwoli uzupełnienia - fabryczny alarm można rozbroić tylko pilotem albo pilotem i ręcznym otwarciem z kluczyka. Zależy to od bieżących ustawień.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka
    Witam! ja mam chyba podobny problem ale na odwrot, poniewaz ja zamykam i otwieram z kluczyka bez problemowo, ale wlasnie w tym tkwi problem ze tylko z kluczyka, zalozylem nowe baterie bo tamte byly martwe, nie swiecila sie dioda, teraz swieci ale kluczyk'pilot' nadal nie dziala, samochod poprostu nie reaguje

  10. #10
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Rozprogramowałeś kluczyk... poszukaj jak się go programuje albo podjedź na proramowanie do ASO... Jeżeli sposób opisany na forum nie zadziała niestety tylko ASO cię poratuje. ;)
    Dreams from Dreams - 7er...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •