Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: [ elektryka] Jaki akumulator do 740i

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar beatles86
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    289
    BMW
    E32 m60b40
    Skąd
    Biłgoraj-Lublin

    [ elektryka] Jaki akumulator do 740i

    Padł mi właśnie akumulator chciałem zapyta czy macie może jakiś godny polecenia?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    Mi też padł, ale to chyba była wina którejś celi , bo potrafił po chłodnej nocy za pierwszym razem odpalić a w środku tego samego dnia już w ogóle nie kręcił :( Ja kupiłem Toplę, równe 400zł kosztowała ale podobno jest ok. 95Ah to do mojej za dużo ale mniejszych nie było. Rozmiarowo idealnie pasuje. Nie jest wysoka to bezproblemowo pod siedzenie wejdzie :D

  3. #3
    7ka
    Gość
    mi takze padl...

    kupilem chyba 100Ah Warty ;)

  4. #4
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Mam w sprzedaży Boscha ... Osobiscie polecam jednak Centrę ...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    ja polecam MOLL M3


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    w e32 przez ostanie 4-5 lat jeździlem na Banner starting 100 AH , jednakże varte - boscha też polecam, jedyna przewaga na rzecz bannera to korki, na temat molla mam mieszane odczucia, dobry aku. ale do nowych samochodow, w ostanich latach bardzo duzo wad fabrycznych im sie przytrafialo, a do e38 wlozylem 95 banner running, idealny do webasto, i jak narazie smiga,
    jak sie uprzesz to i na 74 ah ze 2 lata pojezdzisz:)
    przy wyboże aku. kieruj się cen~ą, im więcej zap~łacisz tym lepszy aku. kupisz,
    to jest moje zdanie

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    a co do centry to jak najbardziej ale tylko futura, cala reszta badziew

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    212
    BMW
    sprzedam e32
    Skąd
    zywiec
    Podepnę się po co zakładać nowy temat.
    A do E32 735i jaki aku powinien być, u siebie mam oryginał BMW 90Ah.

    I czy te opcje u mnie maja jakiś wpływ że musi być mocniejszy:

    S528A AUTOMATIC AIR RECIRCULATION CONTROL(AUC) Autom. kontrola obiegu powietrza
    S537A PARK VENTILATION Wentylacja na postoju
    S571A BOOSTED POWER SUPPLY Silniejsze zasilanie prądem

    Autko pali mi od szczała, tera moja bumka będzie stała kilka dni nie palona to się okaże jak dobry mam aku. Jak coś to zmienię nie chce ryzykować w zimie.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    Dla mnie temat rzeka:)
    jeżeli będziesz używał tych wszystkich bajerów ktore posiadasz to proponouje akumulator Varta Ultra Dynamic 95 AH, albo Banner Running 90-100 AH, chyba że darujesz je sobie i aku. nie będzie rozładowywany na postoju to możesz założyć prawie każdy począwszy od ZAP 90-100 AH, Banner Starting 90-100 AH, a nawet i Varta (blue-silver)90-100 AH,

    Dla wszystkich akumulatorów muszą być spełnione 2 podstawowe warunki:
    1. Napięcie ładowania ze średnim (około 30-40A) obciążeniem czyli światła i dmuchawa do połowy powinno być pomiędzy 14,2 a 14,5 V w zależności od tego jak eksploatujesz samochód:)
    2. Pobór prądu przez instalacje elektryczną samochodu na postoju nie powinien przekraczać 0.05 A optymalnie, nie dotyczy aku. Ultra dynamic oraz Running

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez LoOkas
    Podepnę się po co zakładać nowy temat.
    A do E32 735i jaki aku powinien być, u siebie mam oryginał BMW 90Ah.

    I czy te opcje u mnie maja jakiś wpływ że musi być mocniejszy:

    S528A AUTOMATIC AIR RECIRCULATION CONTROL(AUC) Autom. kontrola obiegu powietrza
    S537A PARK VENTILATION Wentylacja na postoju
    S571A BOOSTED POWER SUPPLY Silniejsze zasilanie prądem
    Większy alternator zdarza się spotkać w autach które nie posiadają w/w opcji. Trudno zgadnąć czym kierowało się BMW przy wyborze opcji 571, być może była to pozycja na liście którą można było zaznaczyć przy zamówieniu auta?

    AUC teoretycznie powinno przejśc na obieg zamknięty w momencie gdy "kontrola obiegu powietrza" wykaże że nie odpowiada ono jakimś tam parametrom (zadymione otoczenie).
    W praktyce jednak nie spotkałem się z działającym AUC, ciężko stwierdzić jak ten system ma działać poprawnie - może ktoś na forum ma to w swoim aucie sprawne i działające to się wypowie?
    AUC nie ma nic do większego poboru prądu w aucie, jest to jedynie system który miał za zadanie ulepszyć działanie IKHA.

    537 czyli wentylacja na postoju - częsciej nazywana po prostu przewietrzaniem, występuje zawsze przy WEBASTO czyli ogrzewaniu postojowym. Webasto natomiast korzysta z dodatkowego mniejszego akumulatora w bagażniku.

    Zakładam że samo przewietrzanie bez ogrzewania postojowego także musi korzystać z drugiego akumulatora, tak więc tutaj jest odpowiedź na twoje pytanie.
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •