Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Wątek: [ elektryka] Jaki akumulator do 740i

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    212
    BMW
    sprzedam e32
    Skąd
    zywiec
    sz4l0ny, ale ja w bagażniku nic nie znalazłem pod dywanikiem. nie mam tam żadnego drugiego aku. Webasta nie mam bo do tego potrzebne jest chyba osobny panel sterujący? to bym poznał że mam. Po vinie tez wychodzi ze nie ma.

  2. #12
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    sz4l0ny, no to ja jestem tym szczęśliwcem! U mnie opcja 528 działa wzorowo :]

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    212
    BMW
    sprzedam e32
    Skąd
    zywiec
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77
    U mnie opcja 528 działa wzorowo :]
    może robi się OT, ale napisz mi na pw jak to się uruchamia itp. dzięki

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny

    AUC teoretycznie powinno przejśc na obieg zamknięty w momencie gdy "kontrola obiegu powietrza" wykaże że nie odpowiada ono jakimś tam parametrom (zadymione otoczenie).
    W praktyce jednak nie spotkałem się z działającym AUC, ciężko stwierdzić jak ten system ma działać poprawnie - może ktoś na forum ma to w swoim aucie sprawne i działające to się wypowie?
    Wydaje mi się, że u mnie jest to sprawne - to znaczy nie mam przesłanek do stwierdzenia że nie jest. Po włączeniu pali się dioda przy A w kółku i po zatrzymaniu się w korku za chwilę słychać że pracują klapy nawiewów. Po ruszeniu po chwili przestawiają się ponownie. Jak zatrzymuje się nie w korku tylko na wolnej przestrzeni to efekt ten nie występuje.

    Jest to trochę subiektywne odczucie ale wydaje mi się, że z włączoną opcją AUC nie zdarzyło mi się nigdy czuć smrodu stojąc za kopcącym autobusem.

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez LoOkas
    sz4l0ny, ale ja w bagażniku nic nie znalazłem pod dywanikiem. nie mam tam żadnego drugiego aku. Webasta nie mam bo do tego potrzebne jest chyba osobny panel sterujący? to bym poznał że mam. Po vinie tez wychodzi ze nie ma.
    Dodatkowego wyposażenia szukaj nie pod dywanikiem, a za prawym boczkiem tapicerki bagażnika.

    Szukanie dodatkowego panelu sterującego na nic się nie zda. Webasto korzysta z funkcji zakodowanych w OBC. Uruchamiane jest z klawisza ZEIT. Webasto korzysta z funkcji przewietrzania, stąd wnoszę że do samego przewietrzania przydałoby się takie samo zasilanie z dodatkowego akumulatora.

    Jak jest naprawdę? Nie umiem wyjaśnić gdyż nie spotkałem się z autem które miałoby funkcję przewietrzania na postoju BEZ ogrzewania postojowego.
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny

    Jak jest naprawdę? Nie umiem wyjaśnić gdyż nie spotkałem się z autem które miałoby funkcję przewietrzania na postoju BEZ ogrzewania postojowego.
    U mnie jest funkcja przewietrzania wnętrza a nie mam webasto, również mam tylko 1 akumulator.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar beatles86
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    289
    BMW
    E32 m60b40
    Skąd
    Biłgoraj-Lublin
    Kupiłem Varte 80ah dzięki za odzew.
    Teraz to on kręci jak szalony bo ma moc rozruchowa 2Xwiekszą stary miał 80ah 380A
    a ten ma 80ah 770A

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez maciej730
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny

    Jak jest naprawdę? Nie umiem wyjaśnić gdyż nie spotkałem się z autem które miałoby funkcję przewietrzania na postoju BEZ ogrzewania postojowego.
    U mnie jest funkcja przewietrzania wnętrza a nie mam webasto, również mam tylko 1 akumulator.
    Wybaczcie że drąże temat OT ale czy opcja nazywana tutaj przewietrzaniem to przewietrzanie postojowe czyli Park Ventilation? Uruchamiane z OBC tak samo jak Webasto!
    Czarne e32 w benzynie!


  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    Tak u mnie złączana jest z obc.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    212
    BMW
    sprzedam e32
    Skąd
    zywiec
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Tak u mnie złączana jest z obc.
    jak to się włącza napiszesz może?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •