Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: głowica m30b30

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    112
    BMW
    730i bieda wersja
    Skąd
    zielona góra

    głowica m30b30

    mam pytanie dotyczace wałka i krzywek, czy jest sens montowac wałek na którym widac delikatne ryski podobnie wygladaja krzywki nie sa idealne ale nie widac poprzecznych zagłebien tylko rysy.... prosze o rozwiniecie tematu
    radzik

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    witam,
    ja bym na Twoim miejscu poszukal czegos sensownego. w mojej poprzedniej buni z m30b30 tez mialem nie do konca ok walek i pozniej byly problemy z ustawieniem zaworow - dane katalogowe sie nie pokrywaly i mialy inne wartosci ustawienia zaworow.
    Takze ja bym tego nie montowal.

    pozdrawiam
    Gilu_e32

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Wiele pomogłoby zdjęcie. Rysy o których piszesz to początek zużycia. Poważne zużycie wyczujesz w rożnicy powierzchni na "szczycie" krzywki - będzie łatwo wyczuwalny próg między powierzchnią która styka się z dźwigienką a samą jej krawędzią.
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    112
    BMW
    730i bieda wersja
    Skąd
    zielona góra
    http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...06aa84641b2771 dla przykładu ten wałek to złom w porównaniu do mojego, ale ja chce zrobic zeby nie wracac do tematu ale i nie wymieniac czegoc co pojezdzi jeszcze kilka wymian oleju (oczywiscie bez chrząszcza pod maska)
    radzik

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    To co widać na zdjeciu na pewno "minimalnym" zużyciem nie jest.

    Nie popadajmy jednak w skrajność żeby twierdzić że "ryski" na wałku będzie słychać - bo to niemożliwe.

    W moim rozumieniu sprawy - dopuki nie ma progu między krawędziami a powierzchnią roboczą krzywki to wałek jest dobry i po stwierdzeniu że góra silnika z której pochodzi nie była zatarta, można podjąć się jego przestrzelenia do motoru kótremu chcemy zrobić dobrze ;)
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    112
    BMW
    730i bieda wersja
    Skąd
    zielona góra
    to samo powiedział mi dzisiaj fachowiec w szlifierni, zawiozłem moja głowe do obróbki gniazd zaworowych, zaworów i planowania chciałem jeszcze przeszlifowac moje konki, ale odradził mi to bo efekt bedzie krótkotrwały. jeszcze kilka dni i 7er mam nadzieje zamruczy czystym bmw
    radzik

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •