Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Numery silnika

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    159
    BMW
    bylo e38 4.4
    Skąd
    Kołobrzeg

    Numery silnika

    Witam szukałem długo i nic nie znalazlem odnośnie sprawdzenia jaki ja mam motor wsadzony w 7er.W dowodzie jest 4.4 chodz wyglada jak 4.0 .W internecie jest jeden post opisujacy nie dokonca ten problem i piszacy tam ludzie wspominaja ze 4.4 ma pojedyncze łancuchy rozrzadu a 4.0 podwójne .Dalej chciał bym sie dowiedziec gdzie znajduja sie numery silnika wtedy w 100 % mozna sprawdzic silnik i czy był montowany fabrycznie .Bede wdzieczny za każde informacje na ten temat .

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    159
    BMW
    bylo e38 4.4
    Skąd
    Kołobrzeg
    no to jest własnie ten temat o wszystkim i o niczym z niego wynika ze silniki 4.4 w autach przedliftowych wygladaly jak m60 czyli od roku 96 do 98

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post

    A ja mam inne pytanie odnośnie numerów, gdzie można znaleźć numer seryjny silnika: http://usterki.hobby-elektronika.eu/lexus.html ?? Numery nadwozia są na tabliczce, szybie, ecu i pewnie gdzieś jeszcze a co z numerami silnika?
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 28-07-2015 o 11:44

  5. #5
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Cytat Zamieszczone przez cutthr0at
    gdzie można znaleźć numer seryjny silnika??
    Z tego jak ja grzebałem w autach to z tyłu silnika na krawędzi łączenia ze skrzynią na boku będzie płaska cześć silnika - tam powinien być numer :)
    ( Ułożone pionowo - sama krawędź silnika)
    Tylko moje pytanie - po co ci to ??

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez Pietrek
    no to jest własnie ten temat o wszystkim i o niczym z niego wynika ze silniki 4.4 w autach przedliftowych wygladaly jak m60 czyli od roku 96 do 98
    Przecie przed 98 miały manualną przepustnicę a co za tym idzie mniej masywną obudowę, rzeczywiście trudno jest odróżnić 4,0 od 4,4 przed liftem.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    Cytat Zamieszczone przez cutthr0at
    gdzie można znaleźć numer seryjny silnika??
    Z tego jak ja grzebałem w autach to z tyłu silnika na krawędzi łączenia ze skrzynią na boku będzie płaska cześć silnika - tam powinien być numer :)
    ( Ułożone pionowo - sama krawędź silnika)
    Tylko moje pytanie - po co ci to ??
    Z ciekawości bo nie potrafiłem sam znaleźć. A tak poza tym chciałem sprawdzić czy mam oryginalny silnik. Nigdy nie wiadomo.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    207
    BMW
    Było: 740iL / Jest: Chrysler 300C
    Skąd
    UK
    Podepnę się pod temat.

    Moja furmanka jest po przeszczepie serducha.

    Przy wymianie czujnika położenia wału korbowego (w serwisie BMW) okazało się, że czujnik nie pasuje. Kiedy powiedziałem mechanikowi, że silnik jest wymieniony, ten po krótkim go obejrzeniu stwierdził, że jest to motor od X5, no i rzeczywiście zamawiali czujnik do X5.

    Z tego co mówił, to jest ten sam typ silnika M62, a skoro tak, to jak rozpoznał, że jest od X5?

    Czym się różnią oba silniki, poza czujnikami położenia wału korbowego?

    Jak mam zamawiać części do niego w razie takiej potrzeby, skoro po VIN-ie już nie mogę?
    już tylko wspomnienie :(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •